Advocaat Reis ne demişti?
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Fenerbahçe Avrupa Kupaları Forumu - Advocaat Reis ne demişti?

Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.4.5.[6]
07.08.2019 20:17 Çarşamba Konu Puanı: 0

Aizen*

Mesajı Gönderen: baku1907:cLink:0537296

Bak paylaştığın iyi olmuş.

Madem orta saha alınmadı Advocaat´a‚ neden alternatif üretmedi?

Salih Uçan var
Uygar var
Beykan var

Niye 1 tane bile genç oynatmadı Advocaat?

Advocaat genç düşmanı diyebilir miyiz bu durumda?

Gerekirse Stoch´u bile oynatabilirmiş orada.

Orta sahayı Josef-Topal yapıp‚ önüne Ozan´ı koyan adamın Aykut´tan ne farkı kaldı?

4 defans + 3 ön libero = 7 defanslı takım.

Ama güzelleniyor bolca burada.

Mesaj baku1907 tarafından düzenlenmiştir...

Zaten alternatif üretti. Sizin o 3 defansif orta saha dediğiniz oyuncuyu
mecburen oynatıp elinden geldiğince arkayı garantiye alıp‚ Lens´e sınırsız özgürlük tanıdı. Ataklarımızın %50´sinden fazlasını sağ kanatta serbest oynayan Lens üzerinden yaptık o sene. O kadro yapısında yapılabilecek en uygun hamleydi o.

Ama yapılabilecek başka bir şey varsa söyleyin. Salih‚ Stoch ve Beykan o senenin yeni oyuncuları değil ki. Yeni bir şeyler vaat etmediler yani. Yıllarca süregelmiş yedek bekleme ve/veya kiralanmanın sonucunda oynayamayacak durumdaki adamlardı. Salih hep geriye gitti. Stoch´u da yine hatırlarsanız Aykut Kocaman yedi. Üstüne Ersun Yanal da ilk senesinde istemedi‚ gönderdi. Ondan da bir şeyler beklemek ne kadar doğru bilmiyorum. Beykan belki zorlanabilirdi tercih olarak. Tek ihtimal buydu. Ama onun da kayıtlarına baktıysa istememiş olabilir.

Hatırlarsanız bu takımdan bir şey olmaz dediğinde sadece Karavaiev alındı.

Ama bu sene daha hocanın hiç görmediği‚ maç performansını bile bilmediği gençler harcanıyor. O yüzden hazırlık maçında oynatsın‚ görelim istedik. Yoksa Alper´in ne oynayacağını en iyi kendisi biliyor‚ Hasan Ali´nin iyi-kötü tartışmasından bağımsız zaten bir standartı var. Her sene onu oynuyor. Keza Harun da öyle. Bu sene Altay alındı. Bakın Berke dillerden düştü.

Çünkü dedik ki hoca "Berke´yi istememiş olabilir. Ama kaleci eksiliğinin de farkında". Berke olmaz Altay olur. Altay olmaz yabancı olur. Hiç fark etmez. Eksiği görmesi yeterliydi taraftar için. Berke´yi de gidebileceği en güzel liglerden birine kiraya verdik. Sorun halloldu. Yine bana göre Berke‚ Altay´dan önce denenmeliydi ama sonuçta bu tercih meselesidir. Bu tercihe saygı duyulur. Ama Alper´in kaptan olarak çıkmasına saygı falan duyulmaz. Tolgay sevdasına duyulmaz.

Hatta Emre olayı... Hiç değilse Ferdi denensin istedik bir tanesinin yerine. Çok mu ayıp ettik ?

Advocaat güzelleniyor ise sebebi belli. "Yönetime rağmen konuşabiliyordu." Takır takır eksiklikleri söylüyordu. Kısaca takımın düzelmesi için 1 senelik yaşlı hoca olmasına rağmen konuşuyor‚ derdini anlatıyordu.

Çok mu zordu bu takımı 1-2 transferle seneye şampiyon yaparım deyip hayal satıp parasını alıp keyfine bakmak ? Ona rağmen yönetimle sürtüştü. Kaliteli oyuncu lazım dedi‚ sonunda da sözleşme uzatmayı düşünürken‚ gitti.

Ben büyük hocalarda bu noktaya çok sempati duyarım. Ersun Yanal´da da bunu göremiyorum. Net değil‚ ayrıca çok pasif kalıyor. Sadece Fenerbahçe büyüktür demekle yürümüyor iş.

Ayrıca Advocaat´ın elinde oynayabilir mi diye sorulabilecek genç yoktu ki hocaya düşman diyebilelim. Keza Ersun Yanal da genç düşmanı değil. Sadece çok tedirgin. Cesaretini bir yerlerde bırakıp gelmiş bu defa.

Mesaj Aizen* tarafından düzenlenmiştir...

07.08.2019 20:21 Çarşamba #46

baku1907

Mesajı Gönderen: Aizen*:cLink:0537297

Zaten alternatif üretti. Sizin o 3 defansif orta saha dediğiniz oyuncuyu
mecburen oynatıp elinden geldiğince arkayı garantiye alıp‚ Lens´e sınırsız özgürlük tanıdı. Ataklarımızın %50´sinden fazlasını sağ kanatta serbest oynayan Lens üzerinden yaptık o sene. O kadro yapısında yapılabilecek en uygun hamleydi o.

Ama yapılabilecek başka bir şey varsa söyleyin. Salih‚ Stoch ve Beykan o senenin yeni oyuncuları değil ki. Yeni bir şeyler vaat etmediler yani. Yıllarca süregelmiş yedek bekleme ve/veya kiralanmanın sonucunda oynayamayacak durumdaki adamlardı. Salih hep geriye gitti. Stoch´u da yine hatırlarsanız Aykut Kocaman yedi. Üstüne Ersun Yanal da ilk senesinde istemedi‚ gönderdi. Ondan da bir şeyler beklemek ne kadar doğru bilmiyorum. Beykan belki zorlanabilirdi tercih olarak. Tek ihtimal buydu. Ama onun da kayıtlarına baktıysa istememiş olabilir.

Hatırlarsanız bu takımdan bir şey olmaz dediğinde sadece Karavaiev alındı.

Ama bu sene daha hocanın hiç görmediği‚ maç performansını bile bilmediği gençler harcanıyor. O yüzden hazırlık maçında oynatsın‚ görelim istedik. Yoksa Alper´in ne oynayacağını en iyi kendisi biliyor‚ Hasan Ali´nin iyi-kötü tartışmasından bağımsız zaten bir standartı var. Her sene onu oynuyor. Keza Harun da öyle. Bu sene Altay alındı. Bakın Berke dillerden düştü.

Çünkü dedik ki hoca "Berke´yi istememiş olabilir. Ama kaleci eksiliğinin de farkında". Berke olmaz Altay olur. Altay olmaz yabancı olur. Hiç fark etmez. Eksiği görmesi yeterliydi taraftar için. Berke´yi de gidebileceği en güzel liglerden birine kiraya verdik. Sorun halloldu. Yine bana göre Berke‚ Altay´dan önce denenmeliydi ama sonuçta bu tercih meselesidir. Bu tercihe saygı duyulur. Ama Alper´in kaptan olarak çıkmasına saygı falan duyulmaz. Tolgay sevdasına duyulmaz.

Hatta Emre olayı... Hiç değilse Ferdi denensin istedik bir tanesinin yerine. Çok mu ayıp ettik ?

Advocaat güzelleniyor ise sebebi belli. "Yönetime rağmen konuşabiliyordu." Takır takır eksiklikleri söylüyordu. Kısaca takımın düzelmesi için 1 senelik yaşlı hoca olmasına rağmen konuşuyor‚ derdini anlatıyordu.

Çok mu zordu bu takımı 1-2 transferle seneye şampiyon yaparım deyip hayal satıp parasını alıp keyfine bakmak ? Ona rağmen yönetimle sürtüştü. Kaliteli oyuncu lazım dedi‚ sonunda da sözleşme uzatmayı düşünürken‚ gitti.

Ben büyük hocalarda bu noktaya çok sempati duyarım. Ersun Yanal´da da bunu göremiyorum. Net değil‚ ayrıca çok pasif kalıyor. Sadece Fenerbahçe büyüktür demekle yürümüyor iş.

Hocam Advocaat´in gençleri oynatmamasina bin tane bahane ürettin.
Ama Ersun Yanal oynatmayinca elestiriyorsun.

Buna çifte standart diyoruz.
Haksızlık ediyorsun.

Sonuç olarak Advocaat da "1 tane bile" genç oynatmadı.

Üstelik nefret ettiğimiz 7 tane defansif adamla ve kontratak futbolu ile oynatmasına ragmen.

2 ay sonra gidecek adam agzini açıp istedigi gibi konuşabilir.
Ersun Yanal ise bu ulkenin evladi. Elin adami gibi yönetim hakkinda ulu orta atip tutamaz.

Bunu ayirdedebiliyor olmanız lazım.

07.08.2019 22:24 Çarşamba #47

Aizen*

Mesajı Gönderen: baku1907:cLink:0537298

Hocam Advocaat´in gençleri oynatmamasina bin tane bahane ürettin.
Ama Ersun Yanal oynatmayinca elestiriyorsun.

Buna çifte standart diyoruz.
Haksızlık ediyorsun.

Sonuç olarak Advocaat da "1 tane bile" genç oynatmadı.

Üstelik nefret ettiğimiz 7 tane defansif adamla ve kontratak futbolu ile oynatmasına ragmen.

2 ay sonra gidecek adam agzini açıp istedigi gibi konuşabilir.
Ersun Yanal ise bu ulkenin evladi. Elin adami gibi yönetim hakkinda ulu orta atip tutamaz.

Bunu ayirdedebiliyor olmanız lazım.

Advocaat´ın elinde oynatabileceği genç olmamasından ötürü bahane üretmem söz konusu değil. O da elinde Ferdi-Berke-Barış varken hiç bu çocukları denemeseydi‚ ona da söylerdik. Kendisi babamın oğlu değil ki ayrım yapayım...

Asıl siz Ersun Yanal sevdasına bahane üretiyorsunuz. Tamam sevin‚ benden çok sevin‚ tüm taraftardan daha çok sevin. Herkes birilerini sevebilir saygı duyabilir.

Ama‚

- Gençleri oynatmıyor‚ onlara şans bile vermiyor diyoruz‚ 17´den 6.lığa çıktık diyorsunuz.

- Sonuca bakar taraftar diyorsunuz. Sonuç 6.lık. Kayıp 25 puan. 19 haftada... Bunu deyince de Cocuman diyorsunuz. İyi de zaten Ersun Yanal‚ Cocu yeterli olmadığı için geldi.

- Tuhaf bir Advocaat kıyasına giriştiniz. Ersun Yanal ile ne ilgisi var. Adamın zamanında bu takımdan iş çıkmaz deyişi üzerine bir konuydu bu.

Bunların hangisi Ersun Yanal ve gençlerimiz arasındaki bağlantıyı açıklıyor ?

O yüzden bu bahane değil‚ gerçek. Birisinin elinde hiç potansiyelli genç yokken diğerinin elinde 3 tane var. 2 tanesini gönderdi.

Açıkçası haksızlık ettiğimi de düşünmüyorum. Olmayan bir şey ya da yalan bir şey de söylemiyorum sonuçta.

Hoca bu gençleri geçen sezondan beri "1" kez bile denemedi diyorum. Siz hala Advocaat Salih´i ya da Stoch´u denemeliydi diyorsanız orası başka. Salih denene denene en son Anadolu topçusu oldu işte. Ki herkesin umutlandığı bir oyuncuydu. Stoch da Fenerbahçe´deki 5. senesini falan geçiriyordu. Bilinmeyen genç yetenekler değildi bunlar.

Çok büyük fark var bugünkü 17-18-19 yaşındaki çocuklarla 22-25 yaşındaki genç zannedilenler arasında.

Benim tek kırgınlığım‚ bir iki kez görseydik keşke... Bu kadar kolay kestirip atmasaydı hoca bu çocukları.

07.08.2019 23:39 Çarşamba #48

_KoKoR_

Mesajı Gönderen: Aizen*:cLink:0537297

Ayrıca Advocaat´ın elinde oynayabilir mi diye sorulabilecek genç yoktu ki hocaya düşman diyebilelim. Keza Ersun Yanal da genç düşmanı değil. Sadece çok tedirgin. Cesaretini bir yerlerde bırakıp gelmiş bu defa.

Ersun Hoca´yı en çok sevenlerdenim.

Ama 2014 Nisan Şampiyonluğundan sonra o ahlaksız‚ o onursuz‚ o ******** gönderilişi Hoca´da derin bir tahribat bırakmış görünüyor.

Çok belli ki: Hoca ne kadar başarılı olursa olsun Yönetimin ve bazı demirbaş oyuncuların (Volkan‚ Mehmet T. gibi) kendisini yiyebileceğini ve taraftarın da kendisini kurtaramayacağını gördü.

Bu yüzden çok korkuyor‚ çok tedirgin...

Bu haliyle de kendisi olamıyor.

Bu haliyle de hiçbir orijinalliği kalmıyor‚ sıradanlaşıyor...

08.08.2019 07:23 Perşembe #49

Aizen*

Mesajı Gönderen: _KoKoR_:cLink:0537300

Ersun Hoca´yı en çok sevenlerdenim.

Ama 2014 Nisan Şampiyonluğundan sonra o ahlaksız‚ o onursuz‚ o ******** gönderilişi Hoca´da derin bir tahribat bırakmış görünüyor.

Çok belli ki: Hoca ne kadar başarılı olursa olsun Yönetimin ve bazı demirbaş oyuncuların (Volkan‚ Mehmet T. gibi) kendisini yiyebileceğini ve taraftarın da kendisini kurtaramayacağını gördü.

Bu yüzden çok korkuyor‚ çok tedirgin...

Bu haliyle de kendisi olamıyor.

Bu haliyle de hiçbir orijinalliği kalmıyor‚ sıradanlaşıyor...

+1907

İşte o yüzden çok daha cesur davranabilir renktaşım. Taraftar kulübü yakacaktı neredeyse geliş sürecinde bu defa. Bu taraftardan daha iyi dayanak olabilir mi bir hoca için ?

Hata yapsa seviliyor‚ yanlış yapsa destekleniyor‚ konuşsa beğeniliyor‚ konuşmasa yine beğeniliyor. Şurada iki satır eleştiriyoruz‚ diğer renktaşlarımızdan bile nasıl destek aldığı ortada. Ki burası sadece forum. Stadyumdaki destek ortada.

Ersun hocayı ilk kez yönetim getirmişti. Bu kez ise taraftar getirdi. Sadece buna inansa yeter.

Ama yapamazsa gerçekten çok sıradanlaşıyor dediğiniz gibi.

10.08.2019 17:11 Cumartesi #50

MDK

Bazen düşünüyorum. Aykut´a Parreria´ya ve Ersun Hoca´ya verilen transfer bütçeleri bu adama verilse ve 1 sene görseydik neler olurdu diye?

Hep içimde ukte kalacak.

18.08.2019 00:03 Pazar #51

cubuklu_1907

Mesajı Gönderen: baku1907:cLink:0537296

Bak paylaştığın iyi olmuş.

Madem orta saha alınmadı Advocaat´a‚ neden alternatif üretmedi?

Salih Uçan var
Uygar var
Beykan var

Niye 1 tane bile genç oynatmadı Advocaat?

Advocaat genç düşmanı diyebilir miyiz bu durumda?

Gerekirse Stoch´u bile oynatabilirmiş orada.

Orta sahayı Josef-Topal yapıp‚ önüne Ozan´ı koyan adamın Aykut´tan ne farkı kaldı?

4 defans + 3 ön libero = 7 defanslı takım.

Ama güzelleniyor bolca burada.

Yahu kardesim advocaat niye genc oynatsin?

Bu adami alan baskan kemdisone gel 1 sene sonra gideceksin diyip aldi...

Adamin niye gelecek kaygisi olsun abi?

Ve ciktinacikca dedi bu takimdaki oyuncular yetersiz...

Haksiz miydi yahu??

18.08.2019 18:57 Pazar #52

cosby

Hep derim‚ bu adamın değerini bilemedik...

Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.4.5.[6]