Şampiyonlar Ligi için önümüzdeki senelerde değişiklik düşünülüyor.
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Fenerbahçe Avrupa Kupaları Forumu - Şampiyonlar Ligi için önümüzdeki senelerde değişiklik düşünülüyor.

Paylaş 
Sayfa: [1]
26.05.2019 15:42 Pazar Konu Puanı: 0

muratlist
Şampiyonlar Ligi için önümüzdeki senelerde değişiklik düşünülüyor.

https://www.fanatik.com.tr/sampiyonlar-liginin-yeni-formati-buyuk-tartisma-yaratti-2062909

UEFA‚ Avrupa futbolunun kulüpler bazındaki en önemli organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi´nde 2024/25 sezonundan itibaren çok büyük bir değişikliğe gitmeyi planlıyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli dünyaca ünlü haber ajansı Associated Press´in ele geçirdiği belgelere göre Avrupa Kulüpler Birliği tarafından UEFA´ya önerilen yeni sistemde gruplarda mücadelede eden 32 takımdan 24´ünün yeri bir sonraki sezon garanti olacak. (alıntı)

ayrıca

http://spor.haber7.com/sampiyonlar-ligi/haber/2858743-sampiyonlar-liginde-format-degisiyor

UEFA‚ Şampiyonlar Ligi´nde düşme ve yükselme sisteminin de içinde olduğu yeni bir format üzerinde çalışıyor. Bu formatla büyük takımların yeri daha garanti olacakken‚ küçük takımların Devler Ligi´nde tutunması zorlaşacak.

DAHA ÇOK TAKIM MÜCADELE EDECEK

Öte yandan UEFA´nın bu formatta daha çok takımın katılımını sağlayacağı da belirtiliyor. Avrupa Ligler sorumlusu Lars-Christer Olsson‚ bu önerinin daha önce Juventus Başkanı Andrea Agnelli tarafından da sunulduğunu ve büyük benzerlikler taşıdığını aktardı.

DÜŞME ÇIKMALI YENİ BİR FORMAT

Avrupa Kulüpler Birliği´nin de başkanlığını yapan Agnelli‚ Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi´ni birleştirerek Avrupa genelinde bir lig yapmayı ve düşme ile yükselmenin de içinde olması gerektiğini önermişti.Şu anda Avrupa Kupaları´nda grup aşamasına toplamda 80 takım katılırken‚ 2021´den itibaren bunun 96´ya çıkması planlanıyor.

BAZI TAKIMLAR SÜREKLİ OLARAK BULUNACAK

Olsson‚ bu yeni formatta bazı kulüplerin liglerindeki performansından bağımsız olarak sürekli Avrupa´da olabileceğini vurgularken‚ "Analiz edilmesi gereken bir öneri. Şu anda bu öneriyi destekleyecek çok kulüp olacağını sanmıyorum" dedi.

KARAR ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇİNDE...

La Liga Başkanı Javier Tebas ise‚ henüz bir değişiklik olmadığını kaydederken‚ "Bu planı tüm gücü elinde tutmak isteyen 20 kulüp destekliyor" açıklamasını yaptı. UEFA´nın format değişikliği ile ilgili son kararını önümüzdeki yıl içinde vermesi bekleniyor. (Sporx)


  
16.02.2020 03:25 Pazar #1

fntkniho
Şampiyonlar Ligi için önümüzdeki senelerde değişiklik düşünülüyor.

bize ne?

şampiyon olup cl.ye mi katılacağız

hangi formatta oynatırlarsa oynatsınlar


  
Paylaş 
Sayfa: [1]