AntuHaber: "Ben Batıyorum Fenerbahçe de Batsın"
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu - AntuHaber: "Ben Batıyorum Fenerbahçe de Batsın"

Paylaş 
Sayfa: [1].2.3.4.5.6.7
03.11.2014 18:02 Pazartesi Konu Puanı: 0

------

Fenerbahçe en az 10 yıldır, "küçük olsun benim olsun" mantığıyla yönetiliyordu. Milyonlarca tarafarı olan halkın takımı Fenerbahçe, Cadde`ye indirgenmiş, yoksul halk kitleleri bilinçli olarak dışlanmış, adeta bir Moda Deniz Kulübü, Sipahiocağı gibi 3-5 elitin malı haline getirilmeye çalışılıyordu.

Şimdi bu küçük olsun benim olsun mantığı da terkedildi. Artık "Ben batıyorum Fenerbahçe de batsın" mantığına geçildi. Bunu o lanet olasıca 3 Temmuz sürecinde gördük. Kulübün her santimetrekaresini ele geçiren, kongreden de zerre korkusu olmayan başkanın tek kabusu tribünlerdi.

Fenerbahçe tribünlerinden kombine kart almanın kriterlerini kimse bilmiyor. Bu yapılan zulüm sebebiyle sadece GFB değil, UNİFEB, CK, Vamos da kombine alamıyor. Kulübümüzün geleceği pırıl pırıl üniversiteli gençler bin bir geçim zorluğu içinde kombine almak istemelerine rağmen alamıyorlar.

Sebep ne?

Sebep şu: Kombine almak isteyenler tek tek kontrol ediliyor. Yukarıda saydığım grupların yöneticilerinden, talep ettikleri kombinelere karşılık, "kombine sahiplerinin yapacağı her türlü olumsuzluğa karşı ben sorumluyum" diye imzalı evrak isteniyor. Peki bu üyelerin yapacağı her türlü olumsuzluk tabiri, neleri kapsıyor? Başkana göre bir insan ne yaparsa olumsuzdur? Tabi ki yapılacak her türlü protesto.

Ayrıca o grup yöneticileri keriz mi ki, şu anda son derece ağır cezai şartlar barındıran mevcut yasa yürürlükteyken o kadar insanın sorumluluğunu alsınlar. Tabi ki hepsi akıllı insanlar olduklarından böyle bir yükümlülük altına girmiyorlar.

Ha bu arada bütün bunlar Okul Açık, Maraton Üst ve Fenerium Üst tribünleri için geçerli. İnsanlara çok istiyorsanız gidin Migros`tan alın deniliyor. Neden acaba?

Başkan Fenerbahçe Dergisi`nin son sayısına bir başyazı yazmış. "Şimdi zaman demokrası zamanı" diyor. Aziz Bey`in inandığı demokrasi tanımını kamuoyuna açıklaması yerinde olacak sanırım. Çünkü muhalifleri ezmenin, nefes aldırmamanın neresi demokrasi? İnsanlar anlayamıyor da...

Sonuç olarak yine geliyoruz kaybolan heyecana. Boş lafa gerek yok. Böyle anlarda en doğrusu rakamlara başvurmak. Son yıllara baktığımızda bu zamanlarda hep 30 binin üzerinde kombine sattık, şu an 14-15 bin. Kimse passolig filan demesin şu an kombine almak için deliren 10 binler var ama Aziz Bey satmıyor.

Sonra şu reklamlarla yeri göğü inlettiğimiz "1 Milyon Üye" projesinde şu anki rakam 3 bin. İnsanların yapılmamış tribünlerden kombine aldığı, Fenerum`ları doldurup taşırdığı, bilet için birbirini yediği günlerden nerelere gelmişiz.

Fenerbahçe cüceler tarafından bağlanmış Gulliver gibi adeta. Ancak bu koca deve, kementleri atanlar bilsinler ki, Gulliver bir silkinir ve o ipleri kopartıp atar. "Ben batıyorum, Fenerbahçe de batsın" diyenlerin, "Hepimiz ölelim, Fenerbahçe yaşasın" diyenler karşısında hiç bir şansı yoktur. Böyle biline...

Bülent Gündüz (hermes)
@FB_BulentGunduz
bulent@antu.com

03.11.2014 18:06 Pazartesi #1

axaxaxax

03.11.2014 18:10 Pazartesi #2

Ankara_Fenerbahçe

"Fenerbahçe cüceler tarafından bağlanmış Gulliver gibi adeta" çok güzel yazmışsın‚ eline sağlık.

03.11.2014 18:13 Pazartesi #3

F.Dalton

mükemmel bir yazı kaleminize sağlık!

RİZE MAÇINDA SKORDAN BAĞIMSIZ‚ HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜR BİR ŞEKİLDE ´´ AZİZ İSTİFA!´´ TEZAHURATLARI ÜMİDİYLE!..

03.11.2014 18:18 Pazartesi #4

Kahraman1907

Demek 3 bin tane üye bulmuşlar he. 3bin kişiye bir tavsiye vermek isterdim. Madem paranız çok‚ gidin feneriumdan alış veriş yapın o formalarıda gücü yetmeyen insanlara bağışlayın en azından hem Fenere katkınız olur hem sevaba girersiniz. Şimdi sadece bağıs yaptınız öylece kaldı

03.11.2014 18:24 Pazartesi #5

Commandos

Eline sağlık Bülent Abi ..

Asım

03.11.2014 18:25 Pazartesi #6

uygunlar

Çok güzel bir yazı olmuş... gönlümüze tercüman olmuşsunuz.

03.11.2014 18:28 Pazartesi #7

ozgursuru

Sayın Bülent Gündüz´ün yazısı belki de % 80 Fenerbahçe taraftarının aklında olan şeyler.
Ganimeti değil Fenerbahçe´yi düşünen herkes hemen hemen aynı mantıkta.

Bu % 80´in hemen hepsi evde‚ işte‚ okulda ve sokakta bu ve buna benzer seyler konuşuyor. Tek eksiği gulliver vs. Isimlerle susleyemeyen bir cok don kisot olmasi.

Keske antu ahalisi olarak elimizi tasin altina sokacagimiz projelerde bulusabilsek. Zira bu olay tribünde‚ yönetimde ve kongrede olacak gibi değil.

Taraftar Gezi eylemelerindeki gibi sokağa cikmali. Şarkılarla‚ türkülerle‚ halaylarla ve mini konserlerle suslenmeli.

Küfürsüz‚ hakaretsiz‚ medeniyet çerçevesinde cikar odaklarindan uzak gerçek Fenerbahçe´lilerin olacağı organizasyonlar yapılmalı.

Örnek; Her akşam 19:07´de Yoğurtçu Parkında (o heykelin önünde) bulusabiliriz. Ilk gun 10 kisi olur‚ ikinci gun 20. Büyür gideriz.

Avrupa yakasinda da uygun bir nokta belirlenir. Herkes bir sekilde elini taşın altına koyar.

He antu‚ ha Bülent bey? Ne dersiniz 10 gun boyunca‚ yorulmadan bıkmadan. Sadece pankartlarla ve eldeki dovizlerle.

Siz organizasyonu yapın ben her aksam geleyim

03.11.2014 18:39 Pazartesi #8

improbable

Tespitler fevkalade. Lakin Gulliver´i ozgur kilmak icin eyleme gecme vakti geldi de geciyor. Bu konuda da somut onerilere ihtiyac var.

Mesaj improbable tarafından düzenlenmiştir...

Paylaş 
Sayfa: [1].2.3.4.5.6.7