AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu - AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"

Paylaş 
Sayfa: [1].2
09.02.2019 00:50 Cumartesi Konu Puanı: 0

------
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"Teknik Direktörümüz Ersun Yanal‚ İstiklal Mobilya Kayserispor karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İlk olarak maçı değerlendiren Ersun Yanal‚"10 kişiyle kalmamızın payı büyük ama Fenerbahçenin oyununu 45 dakikada da kıyaslarsak ortada geçen ve daha sonra üstünlük sağlayabileceğimiz her türlü hamleyi yapabileceğimiz bir takım. Ben kendi meslek kariyerimde sadece takımımı konuşmak ve takımımdan yorum yapmak üzere prensip edindim. Şu anda da bunu yapmak istiyorum. Birçok pozisyonu tartışmak ya da bu pozisyonları hakeme bağlamak‚ rakibe bağlamak benim asla prensibim değil. Bundan ciddi uzak durdum. Lütfen‚ Fenerbahçenin şu anda geçmiş olduğu yoldaki sıkıntılarının‚ stresin‚ kaosun ya da bulunduğu durumun bağlantısını çözerek bakın. Bu bağlantıdan bakmayın. Mehmet Ekiciyi oyundan almak zorunda kaldım ama faul bile yok. Aynı zamanda Freyin normal bir mücadelenin içindeki pozisyonuna kart var da bir şey soracağım. Soldadonun pozisyonu da ceza sahası içinde olsaydı penaltı mıydı? Bir bunlara iyi bakalım‚ teşekkür ederim.ifadelerini kullandı.


BASIN TOPLANTISI

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak karşılaşmayı değerlendiren Teknik Direktörümüz Ersun Yanal‚ ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ortamın ve oyunun gerilmesi futbolun doğal bir sonucudur. Ama artık video sisteminde ve analizinden sonra birçok hakemin kolaylıkla işin içinden çıkabileceği birçok oyunun formatını maalesef değerlendiremez oldu. Bu konuyu biz buraya getiriyoruz. Aslında bizler bunun suçlusuyuz‚ çünkü Türkiyede futbol; çok daha ince‚ futbol dışı tartışmalarıyla hep gündemde tutuluyor. Bende bugün bu gündemin içine girdiğim için üzgünüm. Girmemem gereken bir konuydu ama maalesef bir oyuncumu oyundan almak zorunda kaldım. Soldadonun pozisyonunda ise‚ verilen faulün ceza sahası içinde olduğunda penaltı çalınabileceğini kabul ediyorsanız ben de o faulü kabul ediyorum. Topa dokunan da Soldado kartı gören de Soldado. Arkasından itiraz etti ya da etmedi tartışılır. Bazen oyuncuyu anlamak da gerekir. Hakem olarak oyuncuyu sahada tutmak onun en büyük vazifesidir. Kurslarda bunlar söylenir. Bazen koridorda bile bunu duymazdan gelirsin ve tamam dersin ama bu iltimaslar farklı değerlendirilmeye başlandı. Bakalım‚ eşitlik ilkesi nereye kadar devam edecek. Umarım Türkiyede ben bundan sonra sadece futbol konuşurum. Çünkü yıllardır beraber çalıştığımız‚ karşılıklı oturduğumuz arkadaşlarım benim futbolun dışında hiçbir şey konuşmadığımı biliyorsunuz. Futbol benim prensibimdir ama bugün maalesef futbol dışı konuştum. Bu konuda üzgünüm. Fenerbahçeye gelince bir maç kazanırız‚ bir maç kaybederiz. Sıralamadaki yerimizi bir aşağıda ya da bir yukarıda tutarız. Bundan sonra her maçı da kazanırız. Kazanmak için de oynarız. Gelişmemiz var‚ iyi yöne gidişimiz var‚ gittiğimiz bu yönde birçok oyuncumuzu kullanmaya başlayacağız. Aramıza yeni katılan oyuncularımız var. Onları buraya adapte etmeye ve oynatmaya gayret ediyoruz. Önümüzdeki süreci daha doğru değerlendiriyoruz. Biz‚ önemli bir camiayız‚ önemli bir takımız. Kazanmaktan çok daha önemli hedefleri olan bir takımız. Hepsine tamam ama Fenerbahçe takımı‚ camiası da buna tepki gösteren bir duruşu olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu temsilen burada ben bu duruşu başlatıyorum ve ne olursa olsun artık işin o kadar da kolay olmayacağı kesin. Belki abilerimiz bize yukarıda kızacaklar ama biraz da bizim sitem etmeye hakkımız var.

Miha Zajc daha yeni geldi. Bizimle beraber iki antrenmana çıktı. İsmimizi zor ezberledi daha. Transferin son günü geldi. Ben de istiyorum. Mosesı hazırlıyoruz‚ kendisiyle konuşuyoruz. Kendisi de aynı fikirde. Evet‚ hazırlanıyorum ve buraya adapte oluyorum diyor ama bu kadar kolay değil bazı şeyleri yapmak. Zaten biz çok iyi bir takım olduğumuzu söyleyebiliyor muyuz? Takım olma konusunda sorunlar yaşadık. Takım olmak üzereyken bunları monte etmek‚ kolay değil. Kazandığımız zaman bunun işi kolaylaşıyor. Yine bugün emin olun ki hiç üzülmediğimiz kadar çok üzüldük ve etkilendik. Ben‚ konuyu futbolun dışına çıkarmadan‚ sonucu hiçbir zaman futbolun dışında nedenlere bağlamadan yine gidip kendi oyuncularımla bu işi tartışacağım. Maalesef kamuoyuyla da bu konuyu paylaşmak zorundayım. Bir oyuncumu çıkarmak zorunda kaldım. Faul bile sayılmadı. Bunlar kritik şeyler veVideo Hakem Uygulaması var.Herkesin sevindiği ve tamam dediği VAR var.Daha önceleri kaçırıyordun. Golü de tartışıyorlar ama ben tartışmak istemiyorum. O‚ hakemin takdirine kalmış bir şey ama kartlarda uygulanan konular biraz ağır geldi. Çok kolay olmamalı.

Ben her zaman şunu savunuyorum; Türkiyedeki yerliler ve yabacılar kaliteli olmak kaydıyla yer alsın. Belirli standartlarla birlikte ölçüler konsun. Ülker üretiyor olsun‚ çünkü biz yaklaşık 33 Avrupa ülkesinden daha fazla genç nüfusa sahip bir ülkeyiz. Üretiyor olan bir ülkeden olmak‚ oyuncu oynatan bir organizasyona sahip olmalı. Maalesef burası 30 yaş ve sonrası futbolu bir durak olarak seçen ve buradan hiçbir katma değer olmadan‚ sadece tüketen oyuncularla dolu bir lig olmamalı. İzlenebilir‚ keyifli bir lig olmalı. Benim görüşüm bu‚ bunun için de önemli bir süreç yaşatılmalı. Bu sadece 2-3 kişinin alacağı karar değil. Türkiyede çok ciddi ortak aklın organizasyonu yapılmalı ve bu ortak akıldaki herkes (medyadan‚ teknik direktörlerden‚ futbolculardan‚ federasyondan‚ yöneticilerden) ile düzgün bir plan yapılmalı ve o şekilde senelerde Türk futbolunu kurtaracak projeler olarak konmalı. Herkesin sahip çıkabileceği ortak bir akıl ortaya koyduğu değerle bu işler yönetilmeli. Evet‚ yabancılaştırılmış bir liginizin olması belki İngiltereyi düşünerek konuşabiliriz ancak bir sonuç elde etmiyor‚ ekonomik bir değer olmuyor‚ satılacak bir emtia olmuyor‚ bundan çok fazla insan kazanmıyor. O zaman böyle yap‚ bir çok yönü var bunun.

http://www.youtube.com/watch?v=9jO28iDD_OQ  
09.02.2019 00:55 Cumartesi #1

Arthur Zico
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"

Fenerbahçeyi kurtardık sıra geldi Türk futboluna ha gayret


  
09.02.2019 01:00 Cumartesi #2

Semih
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"

centilmenler liginde birinciyiz.


  
09.02.2019 01:05 Cumartesi #3

SCORP
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"

1- Maç sonu böyle açıklama yaparsan seni her maç doğrarlar‚ uyandığında küme düşmüş olursun.

2- Elindeki eski kadro o kadar kötü ki‚ adaptasyon derken yeni aldığın oyuncuları oynatmamak futbola ihanettir‚ görmüyorsun.


  
09.02.2019 01:37 Cumartesi #4

klinsmann
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"

Hocam guzel felsefe yapmissiniz. Soylediklerinize katiliyorum ama sanki biraz konuyu degistirmek istemissiniz gibi. Keske herkesin kafasinda olan sorulara da girseydiniz:

1. Hic bir faydasi olmayan (istatistiksel olarak) ve hic bi seye yaramayan Ayev her mac nasil ilk 11 de?

2. 10 kisi kaldiktan sonra kontraatak oynayacagimizi biliyor olmaniz lazim. Hangi mantikla kagni gibi surati olan Frey´i sahaya surdunuz? Yav madem forvetin yok o zaman Moses deneyebilirsin orda. Futbol oyle sanildigi kadar cok zor bi sey degil ya!! Gerektiginde biraz risk almasini bileceksiniz. Neymis yeni gelenler daha uyum saglayamamis. Yav adamlarin transferleri geldigi gun iki tane atiyor. Biz 2 haftadir Moses´i isitiyoruz. Saka gibi.

3. Volkan her mac ayni hikaye - hic bir ozelligi yok. Nasil oluyorda hep direk 11 de?

4. Ekici bir mac iyi 5 mac sifir ve nedense hep sahada. Herkes biliyor ki Ekici 90 dakika oynayamaz. Oynamaya kalkinca da tatsiz tuzsuz bir sey. Neden O´nu Valbaneou ile 45+45 olarak dusunmuyorsun. Ikisi de sadece 45 dakikalik oyuncular.

Parasini vermis olmamiza ragmen Benzia´yi kadro disi biraktiniz. Benzia cok sevdiginiz Ayev´i top diye oynar.

Her hafta yedeklerde Alper var. Nasil oluyorsa da bu oyuncuyu bir turlu hazirlayamadiniz. Madem iyi degilse O´nu kadro disi birak - neden sadece Benzia?

Hocam geldiginizden beridir kurdugunuz takim kotu‚ oynattiginiz futbol kotu oyun okumalariniz kotu. Topu topu zorla alinmis 2 galibiyet ve siradan Anadollu takimlarina verilmis dunya kadar puan - ha bir de Umraniye rezilligi var. Sizi seviyoruz ama sizden umidimiz kesiliyor.


Mesaj klinsmann tarafından düzenlenmiştir...


  
09.02.2019 01:44 Cumartesi #5

ElEmperador
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"

Çekerim takımı ligden desene kardeşim benim.  
09.02.2019 20:16 Cumartesi #6

Sakin Akin
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"

herseyi bildigini zannedenlere. bugün dortmund 3-1 öndeydi. forvet cikarip defans soktu ve sonuc 3-3. futbolun sadece basit taktikler olmadigini bilmiyorsunuz‚ skora göre yapilan degisikliklere göre yorum yapiyorsunuz. hakemdeki cesarete bakin‚ fenerbahceden oyuncu atmak icin firsat bekliyor‚ bunu sorgulayin. ersun yanala sallamadan önce diger etkenleri görün. kirmizi olmasa ikinci yari ersun hoca mutlaka hamleler yapacakti ama zaten kisitli olan imkanlar daha da zorlasiriliyor.


  
09.02.2019 20:26 Cumartesi #7

Deli55
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"

hadi ersun hadi...sende Aziz nefretinden sevildin‚trabzonda nasıl bir hoca olduğun belli oldu‚ elindeki malzemeyi bile kullanamıyorsun şnşallah sezon sonu AVCI gelir


  
09.02.2019 20:35 Cumartesi #8

alseles
AntuHaber: "Sadece Takımımı Konuşmak İsterim"


Mesajı Gönderen: Deli55:cLink:5172891

hadi ersun hadi...sende Aziz nefretinden sevildin‚trabzonda nasıl bir hoca olduğun belli oldu‚ elindeki malzemeyi bile kullanamıyorsun şnşallah sezon sonu AVCI gelirAvcinin takimi bugun evinde lig 17. ile zor berabere kaldi.


  
Paylaş 
Sayfa: [1].2