Milleti kandirmayi birak bay vizyon...
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu - Milleti kandırmayı bırak bay vizyon...

Paylaş 
Sayfa: 1....6.7.8.9.10.11.12.13.14.[15].16.17.18
20.05.2019 16:05 Pazartesi Konu Puanı: 0

axe1907_Fb

Mesajı Gönderen: RAWAS:cLink:5223540

3 temmuz´un neden yaşandığına dair benim değil‚ o günlerde medyaya
yorumlarda bulunan gs´linin sözleriyle cevap vereyim:

"Fenerbahçe bu süreçte güç kayması ve gücün kimde olduğu konusunda hatalı tercihler yaptı. Büyük bir yanılsama ve eski alışkanlıklarıyla ´Yeni Türkiye´de devam etme hatası içindeydi"

Halbuki iyi hatırlıyorum Ali Şen kendi iş ilişkilerinde‚ o dönemde
doğru tercihler yapmaya devam ediyordu.

"Biz Fenerbahçe´yiz. Bizi kimse geriletemez‚ bize bişey olmaz"
diyorsak ya bunun altını dolduracağız‚ ya da hiç bu toplara girmeyeceğiz.

Biz yanlulis toplata girdik.
Yaptigimiz tercihler hataliydi.
Belkivl etik degil ‚ aykiri ‚ vicdanen ve fikren zit olsakda‚doneme ayak uydurmaliydik.

6s ye fetocu diyoruz da ‚ ne degisiyo hic bi sey adamlar o donemde sampiyon oldular simdi
O donemde ki oyuncularin resmi bile yok ama kazandirdigi kupalar duruyor. Yaptirim oldu mu

Yarinda bugunler konusulacak ‚ konusulsa bile ‚ kupakar muzemizde deyip pia pis gulecekler ‚ bu bi guc oyunu ‚ biz hep yanlus oynadik ‚ dgr tarafa guce gore sekil degistirdi.

Gecmiste mesutlar mehmetler
Sonra fetoculer
Sonra akp ciler
Yarinda imamoglucu
Olacaklar

Kimse bizim cizgimizi konusmayacak.
Kimse bize madalya takmayacak aksine bu gs kollanmaya biz de ayni sekilde hor gorulmeye devam ecicez

20.05.2019 16:13 Pazartesi #127

erdemmfb

harun
isla--skertel--godin--felipe luis

brahimi--renato-diame--schurle

gaitan

musa dembele / balotelli

bu listede en zor transfer musa dembeledir.
20 milyon euro.
elif elmas bunu karşılayabilir.
godin ve felipe 33 yasında ve ayrılıyorlar takımdan.

2 şer senelik sözleşmelerle cok rahat gelirler bize.

brahimi serbest kaldı
gaitan cok rahat gelir
diame cok rahat gelir
renato kiralanabilir.

bu takımı kurmak kesinlikle çok zor değil. dedigim gibi musa dembele dısında aşırı pahalı kimse yok.

yedekler de berke sadık serdar hak valbuena soldado jalison tolgay mozes dirar zayts vedat muric ömer faruk beyaz

gerisi ne var ne yok satılmalı.
hem ligimize hem yapımıza uygun oyuncuların bunlar olduğunu düşünüyorum
binlerce oyuncu var ama bunlar hem uygun hem çoğu serbest kalıyor hem de tam bize göre.
skertel giderse serdar ve sadık godin in yanında cok rahat oynarlar.
zaten oyle bi orta saha oluşur ki
kolay kolay top gelmez defanasa.
hepsi de koşan üstüne teknik oyuncular.
bire bir ele aldıgımda ıskarta oyuncu yok. güvenlimeyecek oyuncu yok.
takım oyunu oynayan aynı zamanda bireysel yetenekleri olan oyuncular.

böyle az maliyetli‚ alınabilir 3 tane daha 11 kurabilirim ama hem alınabilmeleri hem yapıları itibari ile en makulu bu.
dedigim gibi musa dembele dışında 5 i geçecek adam yok. onu da zaten elif karşılar. hadi dembeleye baska talip cıktı alamadık diyelim balotelli olabilir. balotelli dembeleden daha yetenekli. ülkede de sevilir ve kariyer patlaması yapabilir.

bu takım 89 kadrosu gibi olur.
adı gecen max kruse kalinic vedat gibi isimlerle olmaz bu iş.
kaldı ki bunlarda saydığım oyuncularla nerdeyse aynı maliyetteler.

bunun icin komolli olmaya gerek yok. zaten olmasın da. komolliyye gerek bile olmasın.

felipe -godin 33 yasında
gaitan -diame 31
renato 21
schurle 28
brahimi 29
musa dembele 22
baloteli 28

hem genc hem tecrübeli karısımı bi takım olur. özellikle hücüm hattı rakipleri darmaduman eder.

elifi daha cok para etmesi için 1 sene daha tutacaksak dembele alınamaz ama baloteli alınabilir.
elifi de renato sanchez yerine koyup o sekilde 11 yapabiliriz.

bu düzeyde bir takım kuramazsak 3-5 halka zayıf kalırsa seneye de yandık demektir.

20.05.2019 16:14 Pazartesi #128

RAWAS

Mesajı Gönderen: axe1907_Fb:cLink:5223558

Gecmiste mesutlar mehmetler
Sonra fetoculer
Sonra akp ciler
Yarinda imamoglucu
Olacaklar

Kimse bizim cizgimizi konusmayacak.
Kimse bize madalya takmayacak aksine bu gs kollanmaya biz de ayni sekilde hor gorulmeye devam ecicez

Evet bu algı konusunda oldukça başarılılar. Mesela her dönem bir
şekilde mağduriyet yaratıp hem muhalefeti hem iktidarı aynı anda
kullanabiliyorlar.

Neden çünkü camianın önemli bir kısmını iyi kullanıyorlar. Muhalefete
yakın olan gs´li‚ iş dünyasındaki gs´li‚ medyadaki gs´li v.s.. hepsi ayrı
ayrı farklı şekilde çalışıyorlar. Biz bunu göremediğimiz sürece ve tam
anlamıyla karşılarına çıkamadığımız sürece aynı şeyleri defalarca
yaşarız.

20.05.2019 16:16 Pazartesi #129

NEDİM ÖNER

monacodumun fetullahın çocuklarına rezil etti bizi.

20.05.2019 16:17 Pazartesi #130

baku1907

Mesajı Gönderen: RAWAS:cLink:5223546

Ali Şen ismi bir zihniyeti anlatır. Tercihleri ayrı tartışma konusudur.
Bana kalırsa orda da kaybedeceği maça çıkmamıştır. Romantik değil realist davranmıştır. Zira hem kongrede ve camiada istediği destek yoktu bazı konularda‚ hem de karşısındaki güç yeni bir yapılanmayla oldukça güçlü şekilde rekabete girişmişti (ulusoy dönemi)

Ee bir mücadele içindeyken arkanda desteği azsa ve karşındakinin hem içeriden hem dışarıdan desteği güçlüyse o şartlarda devam etmek saçmalıktır.

Mesaj RAWAS tarafından düzenlenmiştir...

Kaybedeceği savaşa girmez diyorsun...İlginç. Belki de haklısın.

20.05.2019 16:24 Pazartesi #131

RAWAS

Mesajı Gönderen: baku1907:cLink:5223564

Kaybedeceği savaşa girmez diyorsun...İlginç. Belki de haklısın.

Tabiki zira kendisi padişah değildi. Veya kulübün sahibi. Kendisinin yerine
başka bir yönetimin gelip bu mücadele içine girebileceğini düşündü. Ki
olması gereken buydu.

Lakin olması gerekenlerle‚ yaşanılanlar birçok zaman birbirini tutmaz. Bize uyarlarsak;
Fenerbahçe yeni dönem ve koşullara göre ya yeni bir yapılanmaya gitmeliydi ve mücadeleye
öyle girişmeliydi. Ya da dönemin değişmesini beklemeliydi. İkisini de yapmayıp "ben yaptım
oldu" diyerek yoluna devam etti. Ve o zaaflarını kullanan rakipler önce farkı kapattılar‚ ilerleyen
yıllarda ise zayıf oldukları dönemlerde beklediler‚ sonra tekrar mücadeleye başlayıp bu sefer farkı açmaya başladılar.

Mesela 2003-2011 arası rakiplerin şampiyonlukları daha çoğunlukla bizim zaafiyetlerimiz nedeniyledir. 2003 öncesi ve 2011 sonrası ise daha çoğunlukla bizim boşalttığımız alanları doldurarak elde ettikleri güçle kazandıklarıdır. (buna kimi lobi der‚ kimi devlet desteği der)

2003 sezonu ile 2011 sezonu güç kırılmalarının yaşandığı iki farklı dönem ve dönüm
noktasıdır.

Mesaj RAWAS tarafından düzenlenmiştir...

20.05.2019 16:37 Pazartesi #132

snow

aziz yıldırım 20 sene başkanlık yaptı. bunun 6 senesi ali koç yöneticiydi‚ dörtte birinden fazla.
yani kulüp bu borca girerken‚ aziz yıldırım yanlış tercihler yaparken bir kısmında yönetimdeydi.
yönetimden ayrıldığında ise aziz yıldırım´ı destekledi.

bunların yanında kendi kurduğu fenerbahçe derneğinin de yıllarca başkanlığını yaptı.
yani yönetimde olmadığı zamanlar bile kulüple bağlantılıydı. yönetimden tanıdıkları‚ arkadaşları‚ çevresi vardı.

şimdi ise aslında bu bilgiler ile paralel bir başkanlık yapıyor. sürpriz yok.
sanırım bende dahil hepimiz gereğinden fazla beklentiye girdik.

başkanda şu yoklukta‚ büyük fedakarlıklar yaptı. çok şaşırıp üzülüyordur o da bu duruma eminim.
ancak ben seneye de bir şey beklemiyorum.

inşallah ali koç istediklerini‚ düşündüklerini gerçekleştirir ve başarılı olur.

20.05.2019 16:45 Pazartesi #133

Kaan

Mesajı Gönderen: RAWAS:cLink:5223561

Evet bu algı konusunda oldukça başarılılar. Mesela her dönem bir
şekilde mağduriyet yaratıp hem muhalefeti hem iktidarı aynı anda
kullanabiliyorlar.

Neden çünkü camianın önemli bir kısmını iyi kullanıyorlar. Muhalefete
yakın olan gs´li‚ iş dünyasındaki gs´li‚ medyadaki gs´li v.s.. hepsi ayrı
ayrı farklı şekilde çalışıyorlar. Biz bunu göremediğimiz sürece ve tam
anlamıyla karşılarına çıkamadığımız sürece aynı şeyleri defalarca
yaşarız.

96-00 dönemi Ağar ve ekibi Türk siyasetinde etkindi‚ güya Türk futbolunun adını dünyada duyurma ayağına bunlar proje takımı olarak seçildiler içerideki adamları tarafından‚ iyi sayılacak bir jenerasyonu milli takımdan toparlayıp‚ ittire kaktıra 97 ve 98´de şampiyon edildiler‚ Ali Şen açıkcası izledi ya da izlemek zorunda kaldı bunları‚ o dönem toy olan zaten işi de pek bilmediği sonraki yıllarda ortaya çıkacak olan Aziz Bey´in kucağına düştü bomba‚ Ali Şen´den sonra Aziz Bey uzlaşmacı‚ kavgacı olmayan‚ şöyle cici böyle mis başkan diye pohpohlanıp‚ araya iki şampiyonluk daha sıkıştırdılar Aziz Bey uyanana kadar‚ etti 4.

Sonra Ağar ve ekibi önce zayıfladı‚ sonra da Türk siyasetinden silindi‚. Farklı vaatler ile‚ acendası farklı bir siyasi oluşum geldi 2002´de‚ 2007´ye kadar yakın dönemin en başarılısı olarak değerlendirilebilecek bir dönem başladı. Arada kafasını yeni yeni kaldırmaya çalışan Fetö´nün de etkisi ile 2006´da skandal bir maç ile bir şampiyonluk gitti. Denizli´nin küme hattına gelmesi için o sıra son 3-4 hafta alınan sonuçlar falan tam tezgahtı.

Sonra 2007-11 arasında Fetö etkisini arttırdı‚ ama gs de berbat bir ekonomide olduğu için canı yetmedi ve Bursa‚ Trabzon falan gibi sahte kahramanlar yaratıldı. En son 2011´de altın vuruş yapıldı‚ etki 2013´e kadar sürüp‚ 2 şampiyonluk daha hediye edildi bunlara‚ daha doğrusu bunlar yine doğru zamanda doğru yerde olmayı becerdiler.

2014 şampiyonluğu sonrası Aziz Bey´in artık kendisinin bile baş edemediği egoları ve bilgisizliği nedeni ile 2015‚ 2016 ve 2017 seneleri kendi elimizle heba edildi. Şampiyonluklardan biri bunlara‚ ikisi de Vodafone ve Yıldırım Bey paralarını tahsil edebilsin diye bjk´ye ittirildi‚ özellikle 2016.

Ağar ve ekibinin yine Türk siyasetinde etkin olamaya başlaması ile 2018´den beri de bunlar öne çıktılar yine. Ben bütün kalbimle inanıyorum ki 31 Mart seçiini alsalar bugün Başak şampiyondu‚ hem de geçen hafta ilan ederlerdi. Ama seçim gitti‚ dönsün diye debelenirken Başak´ın başlarına bela olacağını düşünerek‚ sen çekil aradan birader dediler. Başak´ın başkanı o belediye meclisinde iktidar koltuklarında boy gösterdiği gün bu iş bitti. Abdüş önce aba altından sopa gösterdi‚ sonra Hayri Kozak sopayı masanın üzerine çıkardı koydu o Divan Kurulunda. Bizi şampiyon yapmazsanız uğraşırsınız babo dediler ve kazandılar. İnanılmaz bir 1‚5 ay geçirdi Başak‚ 15 puan kaybetti. Bunlar yine doğru zamanda‚ doğru yerde oldular.

Peki bizim için doğrusu ne bu noktada. Vallaha ben yakın geçmişe bakınca şunu görüyorum‚ ne zaman siyasetin etkisi azalıyor ülke sporu üzerinde‚ yeni bir siyasi oluşum spor ile uğraşamayacak kadar yoğun bir gündem ve herkese gülücük dağıtmak zorunda olacağı bir toyluk içerisinde başa geliyor‚ biz o zaman kafamızı kaldırabiliyoruz. Şu anda da tek şansımız yeni bir siyasi oluşum için duacı olmak‚ gerçekten ben başka bir çıkış göremiyorum nacizhane. Mesela mevcut siyasilerin tahmin ediyorum gündeminde ts var önümüzdeki seneden itibaren. Seneye eminim ki neredeyse gs hiç ortalıkta olmayacak‚ ts sivrilecek. Biz de bir şekilde kafayı kaldırırsak buyurun yeni bir 2010-11 sezonuna. Bizde de 98´deki Aziz Bey´in aynı pohpohlanmaları ile gelip‚ bir çuval inciri berbat eden toy bir başkan var. Onun için bizden bir yol olmaz mevcut yapılanma ile ülkedeki.

Mesaj Kaan tarafından düzenlenmiştir...

20.05.2019 16:48 Pazartesi #134

M.TOKHAN

Mesajı Gönderen: Kaan:cLink:5223579

96-00 dönemi Ağar ve ekibi Türk siyasetinde etkindi‚ güya Türk futbolunun adını dünyada duyurma ayağına bunlar proje takımı olarak seçildiler içerideki adamları tarafından‚ iyi sayılacak bir jenerasyonu milli takımdan toparlayıp‚ ittire kaktıra 97 ve 98´de şampiyon edildiler‚ Ali Şen açıkcası izledi ya da izlemek zorunda kaldı bunları‚ o dönem toy olan zaten işi de pek bilmediği sonraki yıllarda ortaya çıkacak olan Aziz Bey´in kucağına düştü bomba‚ Ali Şen´den sonra Aziz Bey uzlaşmacı‚ kavgacı olmayan‚ şöyle cici böyle mis başkan diye pohpohlanıp‚ araya iki şampiyonluk daha sıkıştırdılar Aziz Bey uyanana kadar‚ etti 4.

Sonra Ağar ve ekibi önce zayıfladı‚ sonra da Türk siyasetinden silindi‚. Farklı vaatler ile‚ acendası farklı bir siyasi oluşum geldi 2002´de‚ 2007´ye kadar yakın dönemin en başarılısı olarak değerlendirilebilecek bir dönem başladı. Arada kafasını yeni yeni kaldırmaya çalışan Fetö´nün de etkisi ile 2006´da skandal bir maç ile bir şampiyonluk gitti. Denizli´nin küme hattına gelmesi için o sıra son 3-4 hafta alınan sonuçlar falan tam tezgahtı.

Sonra 2007-11 arasında Fetö etkisini arttırdı‚ ama gs de berbat bir ekonomide olduğu için canı yetmedi ve Bursa‚ Trabzon falan gibi sahte kahramanlar yaratıldı. En son 2011´de altın vuruş yapıldı‚ etki 2013´e kadar sürüp‚ 2 şampiyonluk daha hediye edildi bunlara‚ daha doğrusu bunlar yine doğru zamanda doğru yerde olmayı becerdiler.

2014 şampiyonluğu sonrası Aziz Bey´in artık kendisinin bile baş edemediği egoları ve bilgisizliği nedeni ile 2015‚ 2016 ve 2017 seneleri kendi elimizle heba edildi. Şampiyonluklardan biri bunlara‚ ikisi de Vodafone ve Yıldırım Bey paralarını tahsil edebilsin diye bjk´ye ittirildi‚ özellikle 2016.

Ağar ve ekibinin yine Türk siyasetinde etkin olamaya başlaması ile 2018´den beri de bunlar öne çıktılar yine. Ben bütün kalbimle inanıyorum ki 31 Mart seçiini alsalar bugün Başak şampiyondu‚ hem de geçen hafta ilan ederlerdi. Ama seçim gitti‚ dönsün diye debelenirken Başak´ın başlarına bela olacağını düşünerek‚ sen çekil aradan birader dediler. Başak´ın başkanı o belediye meclisinde iktidar koltuklarında boy gösterdiği gün bu iş bitti. Abdüş önce aba altından sopa gösterdi‚ sonra Hayri Kozak sopayı masanın üzerine çıkardı koydu o Divan Kurulunda. Bizi şampiyon yapmazsanız uğraşırsınız babo dediler ve kazandılar. İnanılmaz bir 1‚5 ay geçirdi Başak‚ 15 puan kaybetti. Bunlar yine doğru zamanda‚ doğru yerde oldular.

Peki bizim için doğrusu ne bu noktada. Vallaha ben yakın geçmişe bakınca şunu görüyorum‚ ne zaman siyasetin etkisi azalıyor ülke sporu üzerinde‚ yeni bir siyasi oluşum spor ile uğraşamayacak kadar yoğun bir gündem ve herkese gülücük dağıtmak zorunda olacağı bir toyluk içerisinde başa geliyor‚ biz o zaman kafamızı kaldırabiliyoruz. Şu anda da tek şansımız yeni bir siyasi oluşum için duacı olmak‚ gerçekten ben başka bir çıkış göremiyorum nacizhane. Mesela mevcut siyasilerin tahmin ediyorum gündeminde ts var önümüzdeki seneden itibaren. Seneye eminim ki neredeyse gs hiç ortalıkta olmayacak‚ ts sivrilecek. Biz de bir şekilde kafayı kaldırırsak buyurun yeni bir 2010-11 sezonuna.

hepsine katılıyorum ancak son cümle hariç . gs hiç bir şekilde devre dışı kalmaz! artık eskisi gibi saha içinde de zayıf değiller. kolay kolay bırakmazlar şampiyonlukları kimseye! önümüzdeki 5 yılın asgari 3 ünde yine şampiyon olurlar.

Paylaş 
Sayfa: 1....6.7.8.9.10.11.12.13.14.[15].16.17.18