Ersun‚ Ferdi´yi niye oynatmıyor ?
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu - Ersun‚ Ferdi´yi niye oynatmıyor ?

Paylaş 
Sayfa: 1....13.14.15.16.17.18.[19].20.21.22.23.24.25....66
23.11.2019 08:58 Cumartesi Konu Puanı: 0

Meloik

Mesajı Gönderen: baku1907:cLink:5292192

Cold Fire samimi olsa bir tane bile genç oynatmamış Advocaat´ı güzelleyip‚ kaleye 20 yaşındaki Altay´i koyan Ersun Hoca´nin altını "genc oyuncular" üzerinden devamlı olarak oymaya çalışmazdı.

Genç oyuncu seviyor ya hani kendisi!

Hiç genç oynatmamış Advocaat süper‚ ona göre ona laf yok!

Ferdi‚Berke´yi‚ Cebrail´i hiç oynatmayan Cocu´ya bu konuyla ilgili tek ses etmeyip‚ Ersun Hoca geldiği andan itibaren genç çığırtkanlığı yapmaz samimi olsa.

Samimi değil çünkü.

Ligin en çok gol pozisyonuna giren‚ Avrupa´da Man. City´den sonra en çok gol beklentisi pozisyonuna girmiş takımın hocasına korkak diyecek kadar şuursuz ve futboldan bi haber.

Vedat Muric´e vasat‚ berbat‚ bıkmadılar böyle adamları almaktan diyordu en son kendisi daha 6 ay önce.

Bu kadar anlıyor futboldan.

Teknik Direktörü itibarsizlastirmak için bugun gençleri meze yapıyor. Yarin başka argümana sarılacak.
Çünkü kafayı takmış.

Izleyin görün.
Benden bu konu ile ilgili bu kadar.

Valla aranızda resmen kişiselleşmiş bir husumete dönüştü bu tartışma. Konuda Cold´un fikrine katıldığım için onu destekledim ama konu bağlamında bu böyle sadece. Bilirsin seni de severim onu da. İkiniz de iyi Fenerbahçelisiniz. Cold senin Ersun hocayı Fenerbahçenin üzerine koyduğun konusunda haksız‚ Ersun hocayı destekliyorsan bunu Fenerbahçeli olduğun‚ Fenerbahçe çıkarlarına uygun bulduğun için yapıyorsun. Aynı şekilde o da Ersun hocayı eleştiriyorsa Fenerbahçe çıkarlarına uygun davranmadığını düşündüğü için yapıyor yoksa Fenerbahçe hocasını yıpratmak için değil.

Konuya siyah beyaz olarak iki farklı cephe şeklinde yaklaşmaktan vazgeçmeniz lazım karşılıklı olarak bence. İkiniz de iyi Fenerbahçelisiniz dediğim gibi.

Not: Geçen sana ben de biraz sert çıktım konuyla ilgili kusura bakma. Ayrıca o gün yumuşak cevabın için de teşekkür ederim. Tabi gençler konusunda hala aynı şekilde düşünüyorum ayrı konu. Kendini Sherlock Holmes sanan bazıları gibi ikinci nick imasında bulunmadın en azından. Gerçi epeydir tanıyoruz buradan birbirimizi.

Mesaj Meloik tarafından düzenlenmiştir...

23.11.2019 11:55 Cumartesi #163

Refetoo

Mesajı Gönderen: Cold_Fire:cLink:5292182

Takımın hocası olarak Ersun Yanal çıkıp ´Ferdi´ yi şu sebeple sildim‚ oynatmıyorum´ demediği müddetçe bu konunun baş sorumlusu kendisidir renktaş.
Zaten oynamadığı müddetçe kariyerini bitiriyor‚ medyanın önüne veya taraftarın önüne atsa ne olacak ki.
Çıkıp desinki antrenman verileri çok kötü‚ hayatına dikkat etmiyor‚ fiziken yetersiz vs.
Ki böyle bir durumda bile aslında hocanın kendisi de kabahatlidir.
Psikolojik destek verdirir‚ ne bileyim özel ilgi gösterir‚ ekstra çalıştırır yani bir şekilde kazanmaya çalışır.
Ama Ersun hoca bence Ferdi´yi kafasında hiç düşünmüyor.
Geçen Hollanda - İngiltere maçında da çok güzel oynadı. Çocuğun yeteneğine hiçbir problem yok zaten.

Kesinlikle katilmiyorum. Eger sahis kendi istemezse istedigin kadar Psikolojik destekver hicbir seye yaramaz. Ersun hocanin 1 ay once basina soyledigi:

"Arkadaşlar‚ Fenerbahçe kadrosu çok büyük ve değerlidir. Fenerbahçe´de oynamak ciddi bir hazırlık gerektirir. Bunun en önemli aşaması psikoloji‚ yetenek ve sorumluluk olarak hazır olması gerekir."

Daha ne desin adam?

23.11.2019 14:07 Cumartesi #164

Cold_Fire

Mesajı Gönderen: Refetoo:cLink:5292227

Kesinlikle katilmiyorum. Eger sahis kendi istemezse istedigin kadar Psikolojik destekver hicbir seye yaramaz. Ersun hocanin 1 ay once basina soyledigi:

"Arkadaşlar‚ Fenerbahçe kadrosu çok büyük ve değerlidir. Fenerbahçe´de oynamak ciddi bir hazırlık gerektirir. Bunun en önemli aşaması psikoloji‚ yetenek ve sorumluluk olarak hazır olması gerekir."

Daha ne desin adam?

Ersun Hoca ne güzel konuşmuş‚ Tolga´dan yetenek akıyor mesela‚ geçen sene de Tolgay´dan akıyordu o yetenek değil mi..
Isla çok yetenekli maşallah‚ hele Hasan Ali varya.

Neyse boşver‚ kendisi çok adaletli. Başka bir şey diyemiyorum.
Çocuğu 3 maçta sonradan şans verdi 1 gol 1 asist ile oynadı. Herkesin gözüne de yetenek olarak‚ psikolojik olarak iyi göründü.
Sonra da forma yüzü yok. Ben de olsam psikolojik olarak etkikenirim.
19 yaşında bir çocuktan çok şey istemesi çok normal.

23.11.2019 15:47 Cumartesi #165

permaximum

Bu arkadaştan bağımsız olarak söylüyorum CM veya FM´de hani bazı özellikler vardır. Stamina‚ Pace‚ Strength‚ Positioning‚ Team Work‚ Work Rate‚ Tackling‚ Heading‚ Agression‚ Courage‚ Determination‚ Off The Ball‚ Balance‚ Jumping‚ Natural Fitness falan.

Ferdi bunlarda 0-5 arasıyken‚ Tolga 15 civarlarında geziniyor. Sonra da adamın topla ilişkisine bakarak Tolga oynarken Ferdi oynamaz mı gibi safça yorumlar yapılıyor. Sanki ilk 11 orta sahadan itibaren sadece topla ilişkisine bakarak‚ o konudaki yeteneğine göre belirleniyor. 1 gol 1 asist deniliyor da‚ Tolga da oynadığı süre zarfında defansif yönü de kuvvetli olmasına rağmen 2 gol 1 asist yapıp bir o kadar da gol kaçırdı.

Yani teknik açıdan olaya baksak bile bu tartışma saçma.

23.11.2019 16:03 Cumartesi #166

Meloik

Mesajı Gönderen: permaximum:cLink:5292243

Bu arkadaştan bağımsız olarak söylüyorum CM veya FM´de hani bazı özellikler vardır. Stamina‚ Pace‚ Strength‚ Positioning‚ Team Work‚ Work Rate‚ Tackling‚ Heading‚ Agression‚ Courage‚ Determination‚ Off The Ball‚ Balance‚ Jumping‚ Natural Fitness falan.

Ferdi bunlarda 0-5 arasıyken‚ Tolga 15 civarlarında geziniyor. Sonra da adamın topla ilişkisine bakarak Tolga oynarken Ferdi oynamaz mı gibi safça yorumlar yapılıyor. Sanki ilk 11 orta sahadan itibaren sadece topla ilişkisine bakarak‚ o konudaki yeteneğine göre belirleniyor. 1 gol 1 asist deniliyor da‚ Tolga da oynadığı süre zarfında defansif yönü de kuvvetli olmasına rağmen 2 gol 1 asist yapıp bir o kadar da gol kaçırdı.

Yani teknik açıdan olaya baksak bile bu tartışma saçma.

Ne alakası var? Ofansif orta saha veya kanat olarak Ferdi oynar ikisi arasından. Güçlü‚ defansif özelliği var dediğin adamın yeri zaten 6 veya 8 numaradır. Kimse Ferdi önlibero veya 8 numara oynasın demiyor zaten. Ama en azından as kanat oyuncun yokken ve Ferdi varken elinde‚ Tolga´yı oraya çekmek anlamlı değildir. Hadi gs deplasmanında bir nebze anlarım ki orada kimse tepki vermedi ama sonra da yaptı hoca aynı şeyi. Eleştirilen bu. 2 gol 1 asisti kaç dakika süre alarak yaptı Tolga ayrıca? Bir o kadar gol kaçırması da o pozisyonlara girmesi gerekenin o olmamasından kaynaklanıyor zaten. Diyeceksin ki Kruse da gol kaçırıyor ama onun nedeni başka. O formsuz‚ kilo fazlası var‚ iyi çalışmıyor vs. Tolga çalışkan oyuncu ama yeri orası değil. Nasıl Jailson stoper olarak hata yapınca doğal oluyorsa Tolga için de bu böyle. Tolga kötü oyuncu değil yoksa. Ama merkezde Gustavo‚ Ozan‚ Emre‚ Jailson varken bu 4 oyuncudan üçünü kesimesi gerek. Kesemiyorsa da oynamayacak. Çalışkan oyuncu diye kendi bölgesi olmayan yerde‚ yeteneklerine uygun olmayan yerde üstelik de o bölgenin hem de yetenekli bir oyuncusunun olduğu yerde oynatılırsa bunu yapan hoca dünyanın her yerinde eleştirilir.

23.11.2019 16:13 Cumartesi #167

permaximum

Mesajı Gönderen: Meloik:cLink:5292256

Ne alakası var? Ofansif orta saha veya kanat olarak Ferdi oynar ikisi arasından. Güçlü‚ defansif özelliği var dediğin adamın yeri zaten 6 veya 8 numaradır. Kimse Ferdi önlibero veya 8 numara oynasın demiyor zaten. Ama en azından as kanat oyuncun yokken ve Ferdi varken elinde‚ Tolga´yı oraya çekmek anlamlı değildir. Hadi gs deplasmanında bir nebze anlarım ki orada kimse tepki vermedi ama sonra da yaptı hoca aynı şeyi. Eleştirilen bu. 2 gol 1 asisti kaç dakika süre alarak yaptı Tolga ayrıca? Bir o kadar gol kaçırması da o pozisyonlara girmesi gerekenin o olmamasından kaynaklanıyor zaten. Diyeceksin ki Kruse da gol kaçırıyor ama onun nedeni başka. O formsuz‚ kilo fazlası var‚ iyi çalışmıyor vs. Tolga çalışkan oyuncu ama yeri orası değil. Nasıl Jailson stoper olarak hata yapınca doğal oluyorsa Tolga için de bu böyle. Tolga kötü oyuncu değil yoksa. Ama merkezde Gustavo‚ Ozan‚ Emre‚ Jailson varken bu 4 oyuncudan üçünü kesimesi gerek. Kesemiyorsa da oynamayacak. Çalışkan oyuncu diye kendi bölgesi olmayan yerde‚ yeteneklerine uygun olmayan yerde üstelik de o bölgenin hem de yetenekli bir oyuncusunun olduğu yerde oynatılırsa bunu yapan hoca dünyanın her yerinde eleştirilir.

Kanat oyuncusunun nasıl defansif ve fiziksel özelliklere ihtiyacı olmaz? Günümüz futbolundan haberin var mı? Ayrıca Tolga´nın yıldızlaştığı yer‚ değerine değer kattığı yer 6sde Sol Kanat pozisyonudur. Orda savunması ve çalışkanlığına ek olarak tonla gol ve asist yaptı ve ondan "iyi futbolcu" oldu. Onun bu birden çok pozisyonda oynayabilme özelliği yani versatility´si onu en değerli kılan şey zaten.

O yüzden yazdıklarının ana argümanı çökünce geriye de bir şey kalmıyor.

23.11.2019 16:39 Cumartesi #168

Cold_Fire

Mesajı Gönderen: Meloik:cLink:5292212

Evet atıyorum çünkü Cold Fire´ı yıllardır bilirim ve görüşlerine (gençler konusunda özellikle) katılıyorum. Öyle demek istemedi falan da demiyorum ne diyorsa doğru söylüyor diyorum.

Çektiyse dikkatini ne olmuş? İkinci nick mi sanıyorsun? Olmadığını kolayca kanıtlarım ki zaten yönetim içinde reeldeki kimliğimi bilen hatta çocukluğumu bilenler vardır. Cold da açıklar öyle bir şüphe olursa yönetime. Senin için rahat olsun...

Bu yorumunu yeni gördüm renktaş teşekkürler desteğin için.
İkinci nick iddiası da komik olmuş‚ üyelik tarihlerimize‚ mesaj sayılarına da bakmamış demek ki

Tolga´nın özelliklerini anlatmış arkadaş‚ valla neyi tartışacağız ki?
Ozan-Tolga kanatları‚ ilerde Kruse ve Vedat ile kaç maç kazandık‚ kaç puan kaybettik arkadaş hala farkında değil olayın.
Tolga sol kanat olarak yıldızmış‚ 6s öyle kullanmış.
6s de Tolga´nın önünde Rodrigues‚ Belhanda vardı. Tolga sol iç ortasahada oynuyordu‚ direk kanat değildi.

23.11.2019 17:02 Cumartesi #169

permaximum

Sol iç mi? Adam 4-3-3´ün ilerdeki üçlüsünün solunda oynuyordu? Gerçekleri bu kadar saptırmayın kendi argümanlarınızı destekleyeceksiniz diye.

23.11.2019 17:06 Cumartesi #170

Meloik

Mesajı Gönderen: permaximum:cLink:5292261

Kanat oyuncusunun nasıl defansif ve fiziksel özelliklere ihtiyacı olmaz? Günümüz futbolundan haberin var mı? Ayrıca Tolga´nın yıldızlaştığı yer‚ değerine değer kattığı yer 6sde Sol Kanat pozisyonudur. Orda savunması ve çalışkanlığına ek olarak tonla gol ve asist yaptı ve ondan "iyi futbolcu" oldu. Onun bu birden çok pozisyonda oynayabilme özelliği yani versatility´si onu en değerli kılan şey zaten.

O yüzden yazdıklarının ana argümanı çökünce geriye de bir şey kalmıyor.

Günümüz futbolundan bahsedip Tolga´nın gsde sol kanat oynadığı iddiası enteresan olmuş. Orta sahanın solunda oynamak başka bizim şimdi oynadığımız sistemdeki sol açık hatta sol forvet oynamak başka. Bir dönem orada gol atmış olması onu sol açık veya sol forvet yapmaz. Süreklilik lazım böyle tanımlayabilmek için ki o da yok ne gs öncesinde ne de bizde.

Tolga da pek çok oyuncu da birçok bölgede oynar ama nasıl oynar ona bakmak lazım. Ha bak şunu desen anlarım biz 4-3-3 oynayacağız orta üçlünün solunda Tolga oynasın. Ona itiraz etmem ki zaten Ferdi de orada oynayamaz. Ama ileri üçlünün solunda dersen orada Rodrigues‚ Ferdi‚ Moses‚ Deniz oynar ama Tolga oynamaz. İşte hocanın eleştiri aldığı konu da bu zaten. Hadi gs maçı gibi zor bir maçta anlaşılır ki anlaşıldı da. Ama evimizdeki Antalya maçında da böyle çıktı hoca.

Elbette günümüz futbolunda takım savunması önemli ama bu demek değil ki sol açık pozisyonunda da defansif oyuncu oynasın. Üstelik bunu diyorsan Kruse‚ Rodrigues falan forma yüzü görmemeli.

Paylaş 
Sayfa: 1....13.14.15.16.17.18.[19].20.21.22.23.24.25....66