Spor Toto Süper Lig 11.Hafta / Fenerbahçe - Kasımpaşa / 08.11.2019 / 20:30
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu - Spor Toto Süper Lig 11.Hafta / Fenerbahçe - Kasımpaşa / 08.11.2019 / 20:30

Paylaş 
Sayfa: 1....129.130.131.132.133.134.135.136.137.138.139.140.[141]
12.11.2019 12:17 Salı Konu Puanı: 0

wapidius

Mesajı Gönderen: aspino:cLink:5291173

Serdar 3 maç kenarda oturmasına rağmen Jailon oynatılmaya devam etti.
Bu arada Sadık zaten kenardaydı‚ hiç tercih edilmedi.
Fakat Jailson her maç hata yapmaya ve puan kaybına neden olunca ciddi bir taraftar ve medya baskısı oluştu.
Sonuçta mecburen Serdar´a dönüldü diye düşünüyorum.
Hoca sezon başında rakibin önde yaptığı baskıyı pasla kırma konusuna fazlaca konsantre olmuştu sanki.
Zorunluluktan çok bu nedenle Jailson´u tercih ettiğini‚ deneme yaptığını düşünüyorum.
Ama tutmadı.

Gustavo transferi elde bu kadar 6 numara varken bana da çok mantıklı gelmiyordu.
Ama bizim 6 numara oynayabilen oyuncular (Jailson‚ Ozan‚ Tolga) üst seviye sertlik ve dirence sahip değil‚ artı sırtı dönük top aldıklarında çok kolay top kaybedebilen oyuncular.
Hoca orada hem teknik hem de fizik olarak üst seviye bir 6 numara istedi diye düşünüyorum.

Gustova bence hala daha uyum sürecini tamamlamadı.
Ama en büyük sıkıntısı 4-3-3 te savunma önünde tek oynamaya alışkın.
Oysa biz uzun yıllardır savunma önünü 2´li orta saha ile tutuyoruz.
Yani 4-2-3-1 oynuyoruz.
Bu noktada bir alan ve sorumluluk paylaşımı kargaşası yaşıyor sanki.
Örneğin Emre‚ bu orta ikiliden birisi olarak defanstan ilk topları hep kendisi alıp servis etmeye ve özellikle bekleri ileri çıkarmaya alışık bir oyuncu.
Belki en üstün niteliği de bu işi mükemmel yapması.
Gustavo´da defanstan ilk topları alan oyuncu ama oyunu iki 8 numara ile kurmayı biliyor.
Yani Emre gibi 6 numaranın yanında oyunu kuran bir 8 değil Gustavo.
6 numara ama Topal gibi sadece kesicilik yapan değil oyun kurmaya da yardımcı bir 6 numara.
Dersen ki bizdeki 8 numaralar ile bu işi yapabilir mi?
Bizdeki 8´lerin bir kısmı 6 numaradan bir kısmı 10 numaradan devşirme olduğu için biraz zor.
Cuma akşamı 6 numaradan bozma iki 8 ile yapamadığını net gördük bence.

Bazı nüanslar olsa da‚ aşağı yukarı aynı fotoğrafı çekmiş durumdayız. Yalnızca sebeplerine dair yorumlarımız farklı.
Güzel analiziniz için teşekkürler. Özellikle Gustavo analizi için. Şu ana kadar pas tercihlerinde Gustavo çok yavaş düşünüyor. Bunun sebebi de dediğiniz gibi yanındaki oyuncuların karakteri ve onlara alışamaması olabilir. Umarım zamanla ezberler ve doğaçlamalar daha iyi oturur.
Kadromuz ise 6-8-10 dizilimine kağıt üstünde daha uygun görünüyor‚ özellikle iç saha maçları için.
Cuma akşamki kadro‚o günkü şartlarda iyi bir deplasman kadrosuydu diye düşünüyorum.

Mesaj wapidius tarafından düzenlenmiştir...

12.11.2019 13:42 Salı #1261

aspino

Mesajı Gönderen: wapidius:cLink:5291190

Bazı nüanslar olsa da‚ aşağı yukarı aynı fotoğrafı çekmiş durumdayız. Yalnızca sebeplerine dair yorumlarımız farklı.
Güzel analiziniz için teşekkürler. Özellikle Gustavo analizi için. Şu ana kadar pas tercihlerinde Gustavo çok yavaş düşünüyor. Bunun sebebi de dediğiniz gibi yanındaki oyuncuların karakteri ve onlara alışamaması olabilir. Umarım zamanla ezberler ve doğaçlamalar daha iyi oturur.
Kadromuz ise 6-8-10 dizilimine kağıt üstünde daha uygun görünüyor‚ özellikle iç saha maçları için.
Cuma akşamki kadro‚o günkü şartlarda iyi bir deplasman kadrosuydu diye düşünüyorum.

Mesaj wapidius tarafından düzenlenmiştir...

Cuma kadrosunda size katılıyorum.
Emre´nin yokluğunda bir derbi deplasmanı için gayet ideal.
Üretmez ama açık da vermez.
Ben de eldeki 8 numaralara bakıldığında 4-2-3-1 dışında bir çözüm göremiyorum.
Fakat 6-8-10 kurgusunda yani 4-2-3-1 oyununda Gustavo acemiliklere devam edebilir.
Özellikle Emre geri döndüğünde birbirlerinin alanına girmeleri çok muhtemel.
Bunu çözecek kişi Ersun hoca.
Gustavo hem akıllı hem de yetenekli bir adam adapte olur.

Tolgay konusu biraz kafa karıştırıcı.
Atiba´nın yanında iyi bir 8 performansı verdiği maçlar var.
Aynı yerde Oğuzhan´nın gerisinde de kaldı zaman zaman.
Belki Emre yokken 4-2-3-1´den vazgeçmeyip Tolgay ile aynı kurguyu devam ettirebiliriz.
Bunun dışında bir yer bulma olasılığı yok gibi.

12.11.2019 14:23 Salı #1262

wapidius

Mesajı Gönderen: aspino:cLink:5291197

Cuma kadrosunda size katılıyorum.
Emre´nin yokluğunda bir derbi deplasmanı için gayet ideal.
Üretmez ama açık da vermez.
Ben de eldeki 8 numaralara bakıldığında 4-2-3-1 dışında bir çözüm göremiyorum.
Fakat 6-8-10 kurgusunda yani 4-2-3-1 oyununda Gustavo acemiliklere devam edebilir.
Özellikle Emre geri döndüğünde birbirlerinin alanına girmeleri çok muhtemel.
Bunu çözecek kişi Ersun hoca.
Gustavo hem akıllı hem de yetenekli bir adam adapte olur.

Tolgay konusu biraz kafa karıştırıcı.
Atiba´nın yanında iyi bir 8 performansı verdiği maçlar var.
Aynı yerde Oğuzhan´nın gerisinde de kaldı zaman zaman.
Belki Emre yokken 4-2-3-1´den vazgeçmeyip Tolgay ile aynı kurguyu devam ettirebiliriz.
Bunun dışında bir yer bulma olasılığı yok gibi.

Emre - Gustavo orta sahası dinamik bir yardımcı olmadan sorun yaratır defansif anlamda bence de. Ben ikisinin dönüşümlü olarak kullanılması taraftarıyım. 10 numara seçeneklerimiz az zaten.
Ortadaki ikili için ise Emre-Ozan ve Gustavo-Tolga gibi duolar daha uygun geliyor mantığa. Kruse´nin olmadığı maçlarda Gustavo-Emre-Ozan(Tolga) da kanatların durumuna göre tercih edilebilir.
Tolgay´dan şahsen pek bir beklentim yok. Kupa maçında 3 kere aynı pozisyonda‚ aynı kararları vererek bocalayıp savunmadan çıkışta top kaptırdı. Ozan ve Tolga şu an için Tolgay´ın çok önünde.
Taraftarın bir türlü ısınamadığı bir Tolga var mesela. Diğer alternatiflere göre çok az‚ kritik top kaybıyla oynuyor Tolga; ve diğerlerine göre daha da fazla risk alırken bunu yapıyor.

Paylaş 
Sayfa: 1....129.130.131.132.133.134.135.136.137.138.139.140.[141]