ersun yanal açısından fenerbahçe kadrosu risk alacak kalitede değil...
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu - ersun yanal açısından fenerbahçe kadrosu risk alacak kalitede değil...

Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.4.[5]
08.11.2019 17:15 Cuma Konu Puanı: 0

ddex

Mesajı Gönderen: NEDİM ÖNER:cLink:5289291

risk almaktan kasıt ne anlatayım‚
ilk sezonunda fenerbahçe genel olarak oyunu 60 metrede oynuyordu‚defansı orta çizgiye yakın çıkartıp rakibi bunaltıyordu‚çünkü bekler ve stoperler sağlamdı‚emre kuyt hatta show emenike dahi geriye koşup rakibi karşılıyordu‚
bugün bu kadro ile böyle oynamaya çalışırsan kontra yersin‚ya gol manyağı yaparlar yada yugoslav faülünü tercih edip eksik kalırsın...

bu nedenle ersun hoca defansı ve bekleri çakılı oynatıyor...

Pek öyle değil be hocam. Adam haftalarca Jailson´u stoper oynattı. Bırak çizgiye çıkmayı‚ top sürerek ortasahayı geçiyoruz stoperle. Jailson yedeğe çekildi‚ Serdar kadroya girdi‚ şimdi aynısını Serdar yapıyoruz. Yediğimiz gollerin zaten enredeyse hiçbiri yerleşik defansa karşı atılmış değil‚ ya basit hata ile gol yiyoruz ya da rakip yarı sahaya tam yerleştikten sonra kontra yiyoruz.

Evet doğru beklerden katkı alamıyoruz ama bu bence hocanın tercihi değil. Dirar sol bek oynarken çıkıyordu ama sol ayağıyla pas/orta yapamadığı için verimsizdi. Isla da çizgiye kadar inebilen birisi değil. Hasan Ali sakatlıktan döndü‚ hatta tam dönemedi hala sakat. Tabanlıkla oynuyor. Ha sağlam hali de Ersun hocanın futbolunu oynayacak seviyede midir tartışılır.

Netice itibariyle‚ bizim kadromuz eksik ve kalitesiz. Ortasaha merkez opsiyonlarımız iyi (Ozan-Gustavo-Kruse bence bu ligin üstünde bir merkezdir. Emre´yi malum sebepten dolayı saymıyorum‚ 40 yaşına geldi artık adam‚ mazereti var.) Fakat onun haricinde eksik bu kadro. Kalecimiz tecrübesiz‚ bence yaptığı hatalar hep heyecandan kaynaklanıyor; yanlış kararlar veriyor. Yetenek olarak Altay çok yüksek potansiyele sahip ama onu besleyip büyütecek kaleci antrenörlüğü ortamı bizim takımda yok‚ yıllardır yok. Altay bizden ayrılsa bi anadolu kulübüne gitse‚ 3-4 sene sonra Antu´da yine başlıklar açılır "Altay´ı kim gönderdi‚ böyle kaleciyi nasıl elimizden kaçırdık" diye.

İdeal sağ bekimiz Dirar olmalıydı bu kadroda‚ daha hiç göremedik adamı sağ bekte. İdeal sol bekimiz yok zaten‚ idareten Hasan Ali‚ o da elinden geleni yapıyor. Stoperde liderimiz yok‚ defansı yönetecek tipte (Lugano‚ Ulfajusi vs..) bir oyuncu olsa defanstaki hatalarımız yarı yarıya düşerdi. Kanatlar oynayamadı‚ Rodrigues-Moses toplasak 3-4 hafta oynadılar mı? Ferdi‚ Deniz‚ Zajc gibi meselelere girmiyorum. Bu adamlar iyi olsalardı hoca deli mi ki bu kadar yoklukta bile formayı vermiyor adamlara? Nitekim Deniz haftalarca ilk 11 oynadı‚ vasat bir yedek oyuncu performansı sergiliyor hala.

Ersun hocanın yerinde Advocaat gibi bir yabancı olsa "şunu istedim‚ bunu istedim almadılar. Bu takım anca bu kadar oynar" derdi basın toplantılarında. Aykut Kocaman gibi birisi olsa "Kasım´ı bekleyin‚ 2. devreyi bekleyin‚ yeni takımız hala alışma sürecindeyiz" der dururdu. Ben oynadığımız oyun anlayışıyla ilgili bir sıkıntı göremiyorum. Kaybettiğimiz Kayseri maçında da takım iyiydi. Ben bjk‚ gs maçlarını falan da izliyorum‚ baya iyiyiz abi adamlara göre. Biraz hakem kıyımına uğruyoruz‚ bolca basit gol yiyoruz ve hücumda baya baskın oynanamıza rağmen her maç 3-4 top direkten dönüyor‚ 2-3 tane bariz gol pozisyonunu dışarı vuruyoruz‚ çoğu maçta da rakip kaleci hayatının maçını oynuyor. Bkz. ts maçı‚ son kayseri maçı..

Takımda kalite eksik. Gustavo‚ Kruse‚ Moses‚ Rodrigues ve Vedat beşlisi hayati önemde oyuncularımız bu sezon‚ hepsinin her maç oynaması lazım. Henüz beşinin aynı anda sahada olduğu bir maç yapmadık maalesef.

08.11.2019 20:02 Cuma #37

Refetoo

Mesajı Gönderen: Cold_Fire:cLink:5289234

Geçen seneden Comolokkonun tarzını görmedik mi hocam?
O yabancı‚ menfaatinin olduğunu düşündüğüm yabancılar peşinde. Bknz. Adil Rami‚ Zanka.

Iyide hocam sen Ersun Hoca´dan bahsediyordun. Comoloko´nun transferlerini bende olumlu bulmuyorum. Ama bu adamin verdigi oyuncu listesinden Ersun hoca´da seciyor. Ne yapsin adam‚ hayir bunlar olmaz mi desin. Oburude bulamiyor iste.

08.11.2019 20:08 Cuma #38

Cold_Fire

Mesajı Gönderen: Refetoo:cLink:5289427

Iyide hocam sen Ersun Hoca´dan bahsediyordun. Comoloko´nun transferlerini bende olumlu bulmuyorum. Ama bu adamin verdigi oyuncu listesinden Ersun hoca´da seciyor. Ne yapsin adam‚ hayir bunlar olmaz mi desin. Oburude bulamiyor iste.

Rengim sence Ersun Yanal´a ´Deniz Turuc‚ Altay Bayındır‚ Rodrigues‚ Vedat‚ Tolgay‚ Serdar‚ Sadık´ Comolli tarafından mı önerildi?
Hiç sanmıyorum‚ direk hocanın kendi istediği isimler olduğu çok açık.
Comolli´nin transferlerinin 2 ortak özelliği oluyor genelde‚ birincisi çöp olmaları ikincisi de Comolli´nin bir şekilde oyuncuyla tanışıyor olması.

09.11.2019 12:31 Cumartesi #39

Ritualist

Mesajı Gönderen: NEDİM ÖNER:cLink:5289144

o dönemin majör oyuncusu kuyt´ı yazmayı unutmuşum ki takımın yüzde 25 idi kendisi‚

kadro konusuna gelince‚ ersun hocanın istediği ve fenerbahçeye aldırdığı tek kazık sekiztaşlı tolgaydır‚bunun dışında serdar aziz ve diğerlerinde hiç bir yaptırımı yoktur‚

transferleri hoca yapmadı bu net‚para olmadığı için oyuncu isteme seçeneği hiç olmadı‚ gittiler nerde bonservisi elinde oyuncu yada kiralık oyuncu var buldular hocaya bunlardan birini seç dediler o da zorunlu olarak aralarından tercihini yaptı‚

bu transferleri hocanın yaptırdığı anlamına gelmez‚ bu kadro kaliteli ama diğer şampiyonluk adayı 6s ve sekiztaş kadrosuna göre kaliteli‚

sonuç şu‚ bu kadro ile baskı kurmak‚eze eze maç kazanmak imkansız‚

önceki kadro şimdikinin yanında real madrid gibiydi‚

biri suriyeye operasyona bordo berelilerle‚diğeri uzman çavuşlarla girmek gibi bir şey...

dün akşam bahsettiğimiz kadro kalitesini tekrar yaşadık.bir tek Moses ve Ozan son vuruşlarda becerili veya ön alanda doğru paslar verseler maç minimum 5-2 bitecekti.
ama biz ıkına sıkına maç alıyoruz.
kadro kalitesi budur.bulduğunu atan‚fırsatı kaçırmayan yetenekte oyunculardır.
hocaya Alex‚Pvh‚Carlos verdiler hoca yok mu dedi?

Mesaj Ritualist tarafından düzenlenmiştir...

09.11.2019 12:37 Cumartesi #40

Ortega1987

Cigerciyi 3.orta saha oynatmanin aciklamasi hic biri olamaz!

09.11.2019 14:44 Cumartesi #41

NEDİM ÖNER

Mesajı Gönderen: Ritualist:cLink:5290691

dün akşam bahsettiğimiz kadro kalitesini tekrar yaşadık.bir tek Moses ve Ozan son vuruşlarda becerili veya ön alanda doğru paslar verseler maç minimum 5-2 bitecekti.
ama biz ıkına sıkına maç alıyoruz.
kadro kalitesi budur.bulduğunu atan‚fırsatı kaçırmayan yetenekte oyunculardır.
hocaya Alex‚Pvh‚Carlos verdiler hoca yok mu dedi?

Mesaj Ritualist tarafından düzenlenmiştir...

fenerbahçe oynadığı son 25 maçın 21 inde kalesinde gol görmüş‚bu tablo ne demek istediğimi daha net anlatıyor‚

fenerbahçe kazanmak için yediğinden 1 fazlasını atmak zorunda olan bir takım...

hasan ali‚zanka‚ısla gibi adamlarla takımı öne çıkartmak büyük risk içerir...

hocaya çok kızamıyorum‚o da çaresiz‚bu adamlarla ligi götürmek kolay değil...

09.11.2019 14:51 Cumartesi #42

gabby agbonlahor

haftalarca jailson´u stoperde oynatıp sayısız puan kaybeden biri için risk alacak durumda değil demek doğru değil ..

adam riskin kralını aldı ve hatasından ısrarla dönmedi ..

09.11.2019 14:57 Cumartesi #43

mehmetkara75

Dünkü maçtan sonra gördük ki hoca hakkaten risk alamıyor.

Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.4.[5]