AntuHaber: Haziran`a Kadar Futbol Yok
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu - AntuHaber: Haziran`a Kadar Futbol Yok

Paylaş 
Sayfa: [1].2.3.4
03.04.2020 14:27 Cuma Konu Puanı: 0

------
AntuHaber: Haziran`a Kadar Futbol YokBilindiği üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen "Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı"nın ardından, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin sportif tedbirlerin belirlenmesi amacıyla 19 Mart`ta yapılan toplantıda liglerin ertelenmesi kararı alınmıştır.

Federasyonumuz tarafından o tarihten bu yana koronavirüs ile ilgili oluşan şartlar gözlemlenmekte olup, gelişmeler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve UEFA ile koordineli bir şekilde değerlendirilmektedir.

Önceliğimiz daima sporcularımız, futbola hizmet eden tüm bireylerimiz ve taraftarlarımızın sağlığıdır.

Bu nedenle tüm çabamız, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonunda, Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda insan hayatı önceliğinden taviz vermeden, UEFA ile de ortak hareket ederek liglerimizde 2019-2020 sezonunun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak içindir.

Nitekim UEFA`nın 55 üye ülke Federasyonu ile 1 Nisan Çarşamba günü video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıdaki tavsiyesi ve beklentisi de bu yöndedir. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Andrea Agnelli ve Avrupa Ligler Birliği Başkanı Lars-Christer Olsson imzalı dün gece tüm paydaşlar ile paylaşılan ortak mektupta da ne kadar gecikme olursa olsun sezonun tamamlanmasının önemi ve önceliğinin altı çizilmiştir.

Ayrıca kulüplerin oyuncuları ve diğer sözleşmeleriyle ilgili UEFA`yla temasta olunup konu hakkında UEFA`nın oluşturduğu çalışma gruplarının tavsiyeleri de dikkate alınacaktır.

Bu kapsamda liglerle ilgili süreç; devletimizin kararları, Bilim Kurulu`nun tavsiye raporları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla UEFA`nın da görüşleri doğrultusunda Mayıs ayının ilk haftasında TFF Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir.

Bu durumda takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir. Federasyonumuzun gelişmelere göre yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olarak 10 alternatifli senaryosu, planı ve programı da hazırdır.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu


  
03.04.2020 14:42 Cuma #1

Mart1907
AntuHaber: Hazirana Kadar Futbol Yok


Mesajı Gönderen: Antu Haber:cLink:5355536Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen "Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı"nın ardından‚ Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin sportif tedbirlerin belirlenmesi amacıyla 19 Martta yapılan toplantıda liglerin ertelenmesi kararı alınmıştır.

Federasyonumuz tarafından o tarihten bu yana koronavirüs ile ilgili oluşan şartlar gözlemlenmekte olup‚ gelişmeler Gençlik ve Spor Bakanlığı‚ Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve UEFA ile koordineli bir şekilde değerlendirilmektedir.

Önceliğimiz daima sporcularımız‚ futbola hizmet eden tüm bireylerimiz ve taraftarlarımızın sağlığıdır.

Bu nedenle tüm çabamız‚ Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonunda‚ Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda insan hayatı önceliğinden taviz vermeden‚ UEFA ile de ortak hareket ederek liglerimizde 2019-2020 sezonunun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak içindir.

Nitekim UEFAnın 55 üye ülke Federasyonu ile 1 Nisan Çarşamba günü video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıdaki tavsiyesi ve beklentisi de bu yöndedir. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin‚ Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Andrea Agnelli ve Avrupa Ligler Birliği Başkanı Lars-Christer Olsson imzalı dün gece tüm paydaşlar ile paylaşılan ortak mektupta da ne kadar gecikme olursa olsun sezonun tamamlanmasının önemi ve önceliğinin altı çizilmiştir.

Ayrıca kulüplerin oyuncuları ve diğer sözleşmeleriyle ilgili UEFAyla temasta olunup konu hakkında UEFAnın oluşturduğu çalışma gruplarının tavsiyeleri de dikkate alınacaktır.

Bu kapsamda liglerle ilgili süreç; devletimizin kararları‚ Bilim Kurulunun tavsiye raporları‚ Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla UEFAnın da görüşleri doğrultusunda Mayıs ayının ilk haftasında TFF Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir.

Bu durumda takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir. Federasyonumuzun gelişmelere göre yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olarak 10 alternatifli senaryosu‚ planı ve programı da hazırdır.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu
Oldukça ısrarlı bir şekilde " bu ligi oynattıracağız ve gasgavatları şampiyon yaptıracağız" mesajı verilmiştir.

Gavatsaray bu sene şampiyon yaptırılmazsa şayet 35 sene boyunca daha şampiyon olamayacaktır. Bu tepeden tırnağa popo yangınlarının sebebi budur. Fetörasyon ve akkolar giderayak hazırlık yapmaktadır. Son bir operasyon‚ son bir çırpınış ve kurtuluş ümidi.

Siz kimsiniz ki sözleşmesi 1 Haziran´da bitecek oyuncuları takımları için sahaya süreceksiniz? Siz nerenin davarısınız ki Temmuz Ağustos sıcağında‚ idmanları ve metabolizmaları dağılmış sporcuları en üst düzey rekabete sokacaksınız? Gavatsarayın istatistiklerine 1 sayının daha eklenmesi için toplum ve sporcu sağlığını‚ hayatını feda edecek kadar da mı gözünüz döndü fettuşiler? Çakın bu totoşlara 50 Milyon Euro himmet daha kapatın gitsin işte sezonu.  
03.04.2020 14:56 Cuma #2

ativan
AntuHaber: Hazirana Kadar Futbol Yok

Haziranda salgin bitmesi imkansiz yine hayal kuruyorlar

En erken eylul


  
03.04.2020 15:00 Cuma #3

nemesisfb1907
AntuHaber: Hazirana Kadar Futbol Yok

eylül ekime kadar bu iş bitmez


  
03.04.2020 15:31 Cuma #4

Isis
AntuHaber: Hazirana Kadar Futbol Yok

fantazi edebiyatının duayeni tff diyorum.


  
03.04.2020 15:43 Cuma #5

Canim Kanarya
AntuHaber: Hazirana Kadar Futbol Yok

bence iptal etmek icin yavasdan gas aliyorlar


  
03.04.2020 22:29 Cuma #6

carlos_1907

Haziran sonuna kadar iptal olur ligler...


  
03.04.2020 22:52 Cuma #7

onur_fb
AntuHaber: Hazirana Kadar Futbol Yok

bizim bjk ile oynayacağımız süper kupa maçı nasıl p..ç olduysa bu sezonun da iptal olması en mantıklısı

ilk 4 te takımların dip dibe zaten

hakemler ligini anasını bellemiş

şu ortamda zaten şampiyon çıkmaması daha adil olur

en erken haziran diyor da futbolcular evden çıkıp 100 metrelik sahada top oynayacak kondisyona ‚güce kaç günlük çalışmaya ulaşacak

yazın ortasında o sıcaklarda sporcu sağlığını riske atmak ne kadar mantıklı

yaz sezonu çoğu futbolcunun sözleşmesi bitiyor adam çıkıp oynamam dersen ne diyeceksin

ayrıca ts şampiyon olarak lig tescil edilsin diyenler ise tam tersi gs 3 puanla önde olsa hangimiz kabul ederdi ‚razı olurdu

ligler iptal olmalı ‚küme düşme kalkar seneye alttan gelen 2 takımla 20 takımlı lig oynanır çünkü hatay ın bariz bir üstünlüğü var

ama n.ö de mantıklı veya iradeli bir hareket beklemek zaten saçma ve boş

  
03.04.2020 23:06 Cuma #8

fenerbahçe76
AntuHaber: Hazirana Kadar Futbol Yok

Bu lig iptal olmuştur artık. Haziran´da hangi futbolcuyu bulup da oynayacaklar.


  
Paylaş 
Sayfa: [1].2.3.4