ispanyada yaşam? ev satın alma ? şartlar ?
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Dernekler & Organizasyonlar - Avrupa ´daki Fenerbahçeliler Forumu - ispanyada yaşam? ev satın alma ? şartlar ?

Paylaş 
Sayfa: [1].2.3.4.5.6
11.08.2014 00:53 Pazartesi Konu Puanı: 0

O-12

Herkese selamlar‚

Türkiyeden ciddi anlamda sıkıldım‚ belli bir ücret karsılıgı ispanyada ev alanlara 10 yıl oturum ve çalışma ıznı verıldıgını bılıyorum bu durumda avrupa da dolasım hakkınızda oluyor tabi bununla alakalı bılgısı olan var mı acaba ? özellikle ispanyada yaşayan arkadaslar var mı merak ediyorum.

11.08.2014 11:12 Pazartesi #1

Isis

Doğrudur.

400.000 veya 500.00 Euro idi snaırım alt limit‚ verilip ev alındığında oturma izni alırsınız.
Çalışma izni konusu biraz daha farklı olabilir‚ hatırlayamıyorum şu anda.

Bu konuda size en iyi bilgiyi şu kurumlar verecektir:

BASK B ölgesi ticaret ofisi - SPRI
Katalunya ticaret ofisi - ACCIO
Endülüs‚ Valensiya gibi diğer bölgelerin de ofislerini bulabilirsiniz.

İspanya Ekonomi ve Ticaret Ofisi - ICEX

Bu tür kurumlar size aradığınız bilgileri verecektir.

ayrıca AB içinde başka ülkeler de benzer avantajlar sunar. Fiyat ve süre değişiklik gösterebilir.

11.08.2014 13:12 Pazartesi #2

Vindfell

ispanya´da limit 160bin‚ Yunanistan´da 300bin euro sanırım..

11.08.2014 19:42 Pazartesi #3

O-12

Mesajı Gönderen: Isis:cLink:0033930

Doğrudur.

400.000 veya 500.00 Euro idi snaırım alt limit‚ verilip ev alındığında oturma izni alırsınız.
Çalışma izni konusu biraz daha farklı olabilir‚ hatırlayamıyorum şu anda.

Bu konuda size en iyi bilgiyi şu kurumlar verecektir:

BASK B ölgesi ticaret ofisi - SPRI
Katalunya ticaret ofisi - ACCIO
Endülüs‚ Valensiya gibi diğer bölgelerin de ofislerini bulabilirsiniz.

İspanya Ekonomi ve Ticaret Ofisi - ICEX

Bu tür kurumlar size aradığınız bilgileri verecektir.

ayrıca AB içinde başka ülkeler de benzer avantajlar sunar. Fiyat ve süre değişiklik gösterebilir.

tesekkurler yarın ıletısıme gecıcem

11.08.2014 19:44 Pazartesi #4

O-12

Mesajı Gönderen: Vindfell:cLink:0033931

ispanya´da limit 160bin‚ Yunanistan´da 300bin euro sanırım..

evet bende alt limit 160 bın bılıyorum

11.08.2014 22:17 Pazartesi #5

Isis

bölgelere göre değişyor olabilir.
bir ara kendim de araştırıp‚ öğrenmeye çalıırım. valla biliyordum ama kendim ilgilenmediğim için unututm.
bir ihtimalle kriz sonrası limiti aşağıya çekmişlerdi‚ öyle bir şey kalmış aklımda.

160 bin az geldi bana fakat 250 bin euro olabilir.

12.08.2014 13:18 Salı #6

Vindfell

İspanya´da ev alana oturma izni
İspanya hükümeti‚ ev satın alan yabancıya oturma izni verecek. Oturma izni için en az 160 bin Euro´luk ev satın almak gerekecek.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 16:19 TSİ 19 Kasım. 2012 Pazartesi

Ekonomik krizle mücadele eden İspanya´da hükümet‚ ev satın alan yabancılara oturma izni verilmesini öngören bir yasa hazırlığı içinde olduğunu açıkladı.

İspanyol hükümetinde ticaretten sorumlu devlet sekreteri olan Jaime Garcia Legaz‚ 160 bin Euro´nun üzerinde değeri olan ev satın alan yabancılara (AB dışından) İspanya´da oturma izni verilmesini sağlayacaklarını duyurdu.

Legaz‚ katıldığı bir konferansta yaptığı konuşmada‚ ´´Ev satın alan yabancılara oturma izni sağlanmasına yönelik kanun hükmündeki kararname birkaç hafta içinde çıkacak´´ dedi.

2 MİLYONDAN FAZLA SATILIK KONUT
Oturma izni için en az 160 bin Euro´luk ev satın alınması şartı koyacaklarını belirten Legaz‚ ´´Daha az bir fiyat konamaz çünkü bu‚ oturma izni taleplerinde bir patlamaya neden olur´´ şeklinde konuştu.

İspanya´da halen 2 milyondan fazla satılık konut bulunurken‚ hükümet çıkarmak istediği yasa ile ülkedeki konut stoğunu düşürmeyi ve inşaat sektörünü canlandırmayı hedefliyor.

Yeni yasanın özellikle İspanya´da yaşayan ve oturma izni problemi bulunan Rus ve Çin vatandaşları için büyük kolaylık sağlayacağı tahmin ediliyor.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25399104/

18.08.2014 10:53 Pazartesi #7

BaxeN

valencia´da 200bin euro´ya krallar gibi evler var
şehir batmış ama hala pırıl pırıl ve güvenli
tavsiye ederim

18.08.2014 23:05 Pazartesi #8

Vindfell

parası olan bir kimse için Avrupa´da gayrimenkule yatırım yapmak‚ bütün zamanlar için kârlı bir yatırımdır. zararlı çıkmazsınız..

oturma müsaadesi -ve sonunda vatandaşlık- almak da cabası!

Paylaş 
Sayfa: [1].2.3.4.5.6