Tarihciler...
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Dernekler & Organizasyonlar - Üniversiteli Fenerbahçeliler Forumu - Tarihciler...

Paylaş 
Sayfa: 1.[2]
07.05.2014 01:37 Çarşamba Konu Puanı: 0

noxtrag
Tarihciler...

selçuk üni tarih 2.sınıf Allah´a sukur hersey yolunda sınıf birincisi oldum gecen donem. akademik calısma hedefim var Allah nasip ederse. tabi dil öğrenmek lazım işte

08.05.2014 21:25 Perşembe #10

19ismail07
Tarihciler...

tezli yüksek lisansım bitmek üzere doktoraya baslayacağım Allah nasip ederse.

Eski Çağ Tarihi üzerine çalışıyorum.

Tarih mükemmel bir alandır‚ sevenler için tabi ki..

09.05.2014 00:17 Cuma #11

noxtrag
Tarihciler...

selam tarihci renktaslar. hazır konumuz acılmısken aranızda bilgisi veya yardımcı olabilecek varsa ödev için acil yardım gerekiyor.
Osmanlı Siyasi Tarihi dersi için bir ödev verdi hoca. Kurulus veya Yükseliş tarihi ile ilgili herhangi bir roman okunup tahlil edilecek ödev olarak hazırlanacak. ancak bu konuda hiç deneyimim yok. arastırma yapıyorum internet üzerinde roman tahlili denilince sadece özet‚ kişiler‚ mekan‚ zaman bakımından incelenmis romanlar. ancak hocanın dediğine göre özet vs. olmayacak. giriş bölümünde kitap kısaca tanıtılıp‚ tarihi romanın tarihsel gerçeklik üzerindeki etkileri gibi konular yazılacak. gelişmede ise dediğine göre örneğin 9.sayfada Yavuz´un Çaldıran Seferi´ne 100.000 kişi ile gittiği yazılıyor. bu diyelim ki İsmail Hakkı Uzunçarşılı´ya göre 50.000 kişi. yani kaynaklara dayandırılarak tarihi romandaki açıklar bulunacak. internetten roman tahlillerinden fikir alabilirsiniz falan dedi de buldugum hiçbir tahlil böyle değil cok daha farklı. bu konuda bilgisi olan veya tavsiye edeceği bir site olan var mıdır? ayrıca tarihi romanın tarihsel gerçeklikle ilişkisi hakkında herhangi bir makale/sunum bilen?
kitap olarak Atsız´ın Deli Kurt düşünüyorum ama emin değilim henüz. kaynak kıtlıgı yasayabilirim o romanda. Oktay Tiryakioğlu´nun romanları var Yavuz ve Fatih´le ilgili. daha iyi görünüyor ancak sınıfın cogu onları okuyor. roman tavsiyesinede acıgım

09.05.2014 18:06 Cuma #12

Eric Clapton
Tarihciler...

Selamlar.
Akdeniz Üniversitesindeyim‚kadro olarak aşırı zayıf olsakta kişisel olarak kendimi geliştiriyorum.
İş imkanlarının darlığı çoğu zaman beni düşündürüyor.Yinede tarih candır.

06.02.2020 03:50 Perşembe #13

artuklu
Tarihciler...

Son mesaj 2014 te atılmış
İlginç

Paylaş 
Sayfa: 1.[2]