Makedonya´da okuyan ‚ okumuş ‚ okumayı düşünen ‚ yaşayan renkdaşlar.
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Serbest Kürsü - Makedonya´da okuyan ‚ okumuş ‚ okumayı düşünen ‚ yaşayan renkdaşlar.

Paylaş 
Sayfa: 1.[2].3
14.02.2013 12:08 Perşembe Konu Puanı: 0

Kanaryam1907.

Mesajı Gönderen: Ferson1907:cLink:1472645

Keske yeteri kadar calissaydinda Makedonya gibi bir ülkeyi düsünmek zorunda kalmasaydin.Simdi yeterince calismadigini söyleyip oraya gidince yeterince calisip okulu bitirebilecegine inaniyormusun peki?

Evet inanmasam gitmem zaten..

Bu arada

Kiril İ Metodi Üniversitesi - Üsküp Üniversitesi olarakta bilinir. Başkent Üsküp´te yer alır.
Goce Delcev Üniversitesi - İştip Üniversitesi olarakta bilinir.İştip´te yer alır.
ST.Klement Ohridski Üniversitesi - Manastır Üniversitesi olarakta bilinir.Manastır´da yer alır.Makedonyada ve uluslararasında kısaca UKLO olarak bilinir.
Tetova Devlet Üniversitesi - Kalkandelen Üniversitesi olarakta bilinir.Tetova´da yer alır.

Bu YÖK bu üniversitelere denklik veriyormuş.

14.02.2013 12:14 Perşembe #10

Ferson1907

Mesajı Gönderen: Kanaryam1907.:cLink:1472646

Evet inanmasam gitmem zaten..

Bu arada

Kiril İ Metodi Üniversitesi - Üsküp Üniversitesi olarakta bilinir. Başkent Üsküp´te yer alır.
Goce Delcev Üniversitesi - İştip Üniversitesi olarakta bilinir.İştip´te yer alır.
ST.Klement Ohridski Üniversitesi - Manastır Üniversitesi olarakta bilinir.Manastır´da yer alır.Makedonyada ve uluslararasında kısaca UKLO olarak bilinir.
Tetova Devlet Üniversitesi - Kalkandelen Üniversitesi olarakta bilinir.Tetova´da yer alır.

Bu YÖK bu üniversitelere denklik veriyormuş.

Daha önce gurbet yasadinmi bilmiyorum‚göründügü kadar kolay degildir‚ayrica hic bilmedigin lisani farkli‚ortami farkli bir yere gitmeyi göze aliyorsun‚Türkiyede eger yeterince calismadim diyorsan orada inansanda zorluklari asman kolay olmayacak‚3 arkadas gitmeniz avantaj olabilir ancak ayni evde hele gurbette beraber kalmak cok farklidir.Sana akil vermek haddime degildir ancak tecrübelerimle yaziyorum‚ben Hollanda dogumluyum‚ilk okul 3.sinifa kadar orda okudum‚Türkiyede üniversite dahil(ki baska sehirde okudum memleketimde degil) tahsilimi tamamladim‚Türkiye icinde bile gurbet zordur‚aliskin oldugum halde ilk Almanyaya geldigimde yine biraz zorlanmistim.

O yüzden iyice düsün tasin derim‚yasin genc imkanin varsa Türkiyede okumaya calisman daha mantikli geliyor bana he imkanin varsa Avrupanin gelismis ülkelerinin birinde üniversiteye gitsen belki orda kalma imkaninda olur.

14.02.2013 12:17 Perşembe #11

Kanaryam1907.

Mesajı Gönderen: Ferson1907:cLink:1472647

Daha önce gurbet yasadinmi bilmiyorum‚göründügü kadar kolay degildir‚ayrica hic bilmedigin lisani farkli‚ortami farkli bir yere gitmeyi göze aliyorsun‚Türkiyede eger yeterince calismadim diyorsan orada inansanda zorluklari asman kolay olmayacak‚3 arkadas gitmeniz avantaj olabilir ancak ayni evde hele gurbette beraber kalmak cok farklidir.Sana akil vermek haddime degildir ancak tecrübelerimle yaziyorum‚ben Hollanda dogumluyum‚ilk okul 3.sinifa kadar orda okudum‚Türkiyede üniversite dahil(ki baska sehirde okudum memleketimde degil) tahsilimi tamamladim‚Türkiye icinde bile gurbet zordur‚aliskin oldugum halde ilk Almanyaya geldigimde yine biraz zorlanmistim.

O yüzden iyice düsün tasin derim‚yasin genc imkanin varsa Türkiyede okumaya calisman daha mantikli geliyor bana he imkanin varsa Avrupanin gelismis ülkelerinin birinde üniversiteye gitsen belki orda kalma imkaninda olur.

Yok renkdaş olur mu öyle şey ‚ fikirlerine saygı duyuyorum.Haklısın alışmak çok zor olacak ama yurt dışında okumak küçüklüğümden beri hayalimdi Birde istediğim bölüme gidebilmem bana cazip geliyor ‚ buradaki özel üniversiteler aşırı pahalı.

14.02.2013 12:18 Perşembe #12

Ferson1907

hangi bölümü düsünüyorsun peki?

14.02.2013 13:12 Perşembe #13

sarilacivert

Mesajı Gönderen: Kanaryam1907.:cLink:1472635

Çok sağol renkdaşım ‚ bölümlerde İngilizce + Bulgarca eğitim veriliyormuş sanırım.Bakalım İngilizce´ye büyük ilgim var zaten ‚ baya yoğunlaşıcam

Bu arada pasaport ve okuma izni almak ne kadara patlar bana ?

Evet Ingilizce +makeedonca ‚aman bulgarca deme cunku o farkli ‚istipte ki unide cok turk okuyan var ama tafsiye etmem ‚yurt disinda okumak belki ilk basta zor gelebilir ama zamanla alisirsin ve hayatinda cok yararli olabilir ‚uskuptekini dusunebilirsin dogal olarak benim tavsiym tetovadaki hem ingilizce okuycan ‚arkadaslarin makedon ve arnavut olucak ki bu iki dili de kapabilirsin .

14.02.2013 13:14 Perşembe #14

sarilacivert

http://www.eust.edu.mk/splash.php bu arada buna da bak ‚ayrica bunlar Gostivarda da var ki en yogun turklerin yasadigi yer ve hic zorluk cekmeyecegin bi yer ‚kendini anadoluda hissedeceksin

14.02.2013 13:24 Perşembe #15

Kanaryam1907.

Mesajı Gönderen: sarilacivert:cLink:1472652

Evet Ingilizce +makeedonca ‚aman bulgarca deme cunku o farkli ‚istipte ki unide cok turk okuyan var ama tafsiye etmem ‚yurt disinda okumak belki ilk basta zor gelebilir ama zamanla alisirsin ve hayatinda cok yararli olabilir ‚uskuptekini dusunebilirsin dogal olarak benim tavsiym tetovadaki hem ingilizce okuycan ‚arkadaslarin makedon ve arnavut olucak ki bu iki dili de kapabilirsin .

Valla içimi çok rahatlattın renkdaşım ya.

Peki Makedonca nasıl bir dildir zor mu ? Rusça ile yakın diyorlar.

14.02.2013 13:27 Perşembe #16

Kanaryam1907.

Mesajı Gönderen: sarilacivert:cLink:1472654

http://www.eust.edu.mk/splash.php bu arada buna da bak ‚ayrica bunlar Gostivarda da var ki en yogun turklerin yasadigi yer ve hic zorluk cekmeyecegin bi yer ‚kendini anadoluda hissedeceksin

Bu üniversite güzelmiş renkdaş Sende mi Gostivar´dasın ? Bu arada Lig tv olan mekanlar varmıdır bu Gostivar´da ? Fenerbahçemden yoksun kalmak istemem

14.02.2013 13:37 Perşembe #17

sarilacivert

Mesajı Gönderen: Kanaryam1907.:cLink:1472660

Bu üniversite güzelmiş renkdaş Sende mi Gostivar´dasın ? Bu arada Lig tv olan mekanlar varmıdır bu Gostivar´da ? Fenerbahçemden yoksun kalmak istemem

ben Gostivarliyim evet ‚ligtv var bi de gostivarda Fon uni si de var ‚ya ilk once gelicen hepsini gezicen ve karar vericen ‚bu gostivardikelirenin rektorleriyle seni tanistirabilirim

Paylaş 
Sayfa: 1.[2].3