Türkiye´deki Son Gelişmeler
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Serbest Kürsü - Türkiye´deki Son Gelişmeler

Paylaş 
Sayfa: 1....1010.1011.1012.1013.1014.1015.[1016].1017.1018.1019.1020.1021.1022....1056
18.10.2019 08:43 Cuma Konu Puanı: 0

Ankara_Fenerbahçe

Harekatın daha 2. gününde herkesi AKP´li olmaya çağıran Recep Tayyip Erdoğan‚ bu harekat ile oluşan havayı kullanarak seçime gitmek isteyecek.

Bütün mesele buydu zaten. Belediye seçimlerinde ağır bir yenilgi alan Recep Tayyip Erdoğan ve partisi‚ yeniden oy toplama çaresi arıyordu.

Şimdi bu hava dağılmadan‚ kısa süre içinde seçim yapmak isteyeceklerdir. Mesele budur.

Recep Tayyip Erdoğan ve AKP‚ ülkesindeki Amerikan üslerine ses çıkaramaz‚ NATO´yu da terk edemez.

Donald Trump denen cahilin yazdığı o küstah mektuba da cevap veremezler.

Konu seçimden ibarettir.

Mesaj Ankara_Fenerbahçe tarafından düzenlenmiştir...

18.10.2019 09:50 Cuma #9136

Isis

Suriye topraklarının 3te 1´i bunların elinde.
Rusya ve Abd desteğini kıramıyoruz.
Kaç para harcandı belli değil.
700 terörist öldürüldü.
Minnacık bir kısmı temizledik.

İyi mi kötü ileride göreceğiz bu anlaşma.

Maalesef iç politika malzemesi olarak‚ dış politikadakinden daha ektili olacak diye düşünüyorum

Mesaj Isis tarafından düzenlenmiştir...

18.10.2019 09:55 Cuma #9137

Isis

operasyonu mantıklı bulan birii olarak demek ki hesabı kitabı çok da iyi yapmadık diye düşünüyorum.
ya da‚ daha kötüsü‚ danışıklı dövüşlü en başından beri bunu abd ile düşünerek yaptık.

hem içerde cumhurbaşkanı gövde gösterisi yaptı
hem abd içinde trump parlamentoyu dinlemiş oldu
hem kürt örgütler çok da zayıflamadı (bu teyit edilmeli tabi)
hem suriye ile tekrar iletişim başladı
hem rusya etkisini gösterdi yeniden
hem de istediğimiz 35 kmlik derinliği aldık.
hem de yaptırım gelmiyor.

18.10.2019 10:05 Cuma #9138

Severus Snape

Mesajı Gönderen: Turcolatino:cLink:1736363

Hocam kanter falan kim ya

Annesinden babasindan hocaefendisi icin vazgecen ezikler

Koskoca senatorler‚uluslararasi lobi gucu olan adamlar Turkiyeye birsey yapamadi bu kendini bisey sanan mal fetoculer mi yapacak

Ayrica size birsey soyleyeyim‚bilinenin aksine bu fetoculerden islamci kesim her daim haz etmemistir

Cogu azili Ataturk dusmani bu feto itlerinin

Twitterda aralarinda yazisip akillarinca turkiyeye kafa tutuyor 0 iqlu salaklar

Ciddiye almayin gulun gecin

Bunun tek sebebi sömürülmeye müsait insanları kendilerinin deil de fetöcülerin sömürmesidir. ortada çok ciddi bir pasta var‚ dini hassasiyeti olan insanları hem müridin olarka kullanıp hem de müthiş ekonomik çıkar elde etme imkanı var. bunu her tarikat yapamyı düşler‚ çünkü din ve inancı amaç değil araç olarak kullanan sömürmeyi amaç edinen oluşumlar bunlar. Elbette ki birbirlerini sevmeyecekler. Pastadaki hiç bir rakibini sevmiyorlar zaten. Birbirlerini inançsızlıkla suçlayan‚ hepsi gerçek doğru tarikatın kendileri olduğunu düşünen zararlı oluşumlar.

Hepsinin kapatılması‚ üyelerinin soruşturulması gerekir.

Mesaj Severus Snape tarafından düzenlenmiştir...

18.10.2019 10:21 Cuma #9139

Kaan

Mesajı Gönderen: Isis:cLink:1736376

operasyonu mantıklı bulan birii olarak demek ki hesabı kitabı çok da iyi yapmadık diye düşünüyorum.
ya da‚ daha kötüsü‚ danışıklı dövüşlü en başından beri bunu abd ile düşünerek yaptık.

hem içerde cumhurbaşkanı gövde gösterisi yaptı
hem abd içinde trump parlamentoyu dinlemiş oldu
hem kürt örgütler çok da zayıflamadı (bu teyit edilmeli tabi)
hem suriye ile tekrar iletişim başladı
hem rusya etkisini gösterdi yeniden
hem de istediğimiz 35 kmlik derinliği aldık.
hem de yaptırım gelmiyor.

Herkes memnun. Biz memnun‚ Trump memnun‚ hatta terörist itler bile memnun. Zaten günümüzdeki dezenformayon ve algı mühendisliği ortamında farklısını beklemek hata olurdu.

Durup‚ bundan sonra ne olacak beklemek lazım. Oyunun tek tarafı ABD değil‚ son olaylardan sonra en karlı ve eli en güçlü duruma geçen Putin/Ruslar ve onların hamiliğindeki Suriye ne yapacak‚ onu da bir görmek lazım. Hatta artık en mühimi bu artık. Biz ne diyoruz hedef 30km´de güvenli alan ve ülkedeki Suriyelilerin oraya yerleştirilmesi. O zaman bu hedef tam gerçekleşene kadar bir kazanımdan söz edemeyiz.

Bu arada Trump yine öyle bir tweet atmış ki her tarafından pespayelik akıyor.

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

This deal could NEVER have been made 3 days ago. There needed to be some tough love in order to get it done. Great for everybody. Proud of all!

"tough love" nedir arkadaş‚ vallaha ne olduğunu burada yazmaya benim ahlakım el vermiyor. Çok eğleniyor bu tweetlerle bazı arkadaşlar ama inanılmaz bir aşşağılamanın tarafı konumundayız.

18.10.2019 10:24 Cuma #9140

BaY-FB

Mesajı Gönderen: necati__1907:cLink:1736370

Bakalım görecez hocam.. Abd ile olan hiçbir anlaşmaya ben güvenmem...En güvenilmez devlettir benim gözümde..10 güne herşey ayan beyan ortaya çıkar umarım. Trump seçimler yüzüden
üstünde baskı vardı böylelikle Suriye baskısını da üstünden def etmiş oldu..Ama bu sorun bu şekilde kapanmaz zannetmiyorum..

Mesaj necati__1907 tarafından düzenlenmiştir...

Bana göre abd ile rte arasında haftalar önce restleşme yaşandı.Türkiye kozunu oynadı.Abd elindekileri sürdü.Tabi abd eli sağlam olduğu için bizim taraf her şeyi kabul edip çekildi.Biz şimdi hrm abd hem de terör örgütü ile anlaşmış olmuyor muyuz.Ypgnin silah bırakıp çekileceğine inanmak saçmalık.Hem rusya hem suriye hem ypg hem abd hem de biz nasıl olup anlaştık nasıl olup fayda kazandık.Umarım ülkemiz için hayırlısı olsun

18.10.2019 10:37 Cuma #9141

Severus Snape

Ben açıkcası anlaşmanın kötü olmadığını düşünüyorum. Bizim için en önemli şey sınırlarımızın güvenliği. Bu anlaşma ile en azından kağıt üstünde güvenli bölge talebimiz meşru zemine oturmuş oluyor.Çok önemli bir kazanım bu ve operasyon olmasaydı kabl edilmeyecekti. Boşu boşuna yapılmış bir operasyon olmadı yani. Bize 10 bin kişiye varan ypg unsurlarını toptan temizletmeyecekleri açıktı. Bunu Rusya da Amerika da dünya da istemiyor.

Zamanında Esad´a cephe alarak aptalca ve agresif bir şekilde dış politikada bulunmamızın zararlarını maalesef tamamen telafi edemeyiz. Bu saatten sonra o iş çok zor. Amerika´nın Işid ile önce bölgenin demografik yapısının kürtler lehine değiştirilip sonrada Işid´i ypgye ezdirerek dünyaya kürt sempatisini arttırmak ve bölgede bir devlet kurmayı hakkettikleri düşüncesini dünyaya yayma düşüncesinde olduğunu çok önceden görmeliydik. Bizimkiler göremedi ve senelerce yanlış kişiye düşman olduk. Şimdi Esad ile ilişkiler iyi olsa şu anlaşma mesela çok daha iyi bir anlaşma denebilir. Şimdi iş biraz Esad´da bitecek. Yakında Suriye içinde tam hakimiyeti sağlar. Bu noktada ypg mensuplarına nasıl davranacağı çok önemli. Bize karşı koz olarak kullanmak isteyecektir. Bu konuda da adamı fazla suçlayamayız açıkcası biz de kazık attık herife. Bir anda Kardeşim Esad
Diktatör Esed oluverdi‚ 180 derece yapılan dönüşle. Tabi zamanla ilişkiler düzelebilir‚ Esad de bizimki de ebedi değiller. Kişiler değişir ilişkiler değişir. Biz sınır güvenliğimizi şimdilik sağladık. Bu da önemli bir kazanım.

18.10.2019 10:55 Cuma #9142

Kaan

Mesajı Gönderen: Severus Snape:cLink:1736380

Şimdi iş biraz Esad´da bitecek. Yakında Suriye içinde tam hakimiyeti sağlar.

Yazının belirli bölümlerine katılıyorum ve akıla yatkın buluyorum‚ mesela sınırda şimdilik güvenliğin oluştuğuna ilişkün örneğin. Fakat bu cümlene maalesef katılamayacağım. Ok yaydan çıktı. Ruslar´ın tam yönetimine girdi artık Esad ve Suriye. Akdeniz´e çıkma hayali ile yüzyıllardır yanıp tutuşan Rusya‚ bu noktadan sonra kontrolü kolay kolay bırakmaz geri. Akdeniz´in kullanımı açısından kendine en az tehdidi kim olarak görür ise bölgede Ruslar‚ onları etrafında tutacaktır. Bunun dinci örgütler olmadığı kesin. Bölgede Irak´takine benzer ya da biraz daha görüntüde Esad´ın yani Suriye´nin kontrolünde bir Kürt Federal Yönetimi gündeme gelir ise şaşırmamak lazım. Buna bizim tepkimiz ne olacak‚ elimizdeki 4 milyonu aşkın Suriyeli ne olacak‚ bunlara dair çok alternatifli stratejiler kurmak ve diplomatik olarak bunları yürütmek lazım. Kanaatimce bizim bölgedeki askeri operasyonumuz artık sona erdi‚ artık devam edileceğine pek ihtimal vermiyorum‚ şimdi işin en önemli kısmına geldik.

18.10.2019 14:02 Cuma #9143

Ortega1987

Brunson olayındaki gibi yine geri vites yaptık. Adamlar binlerce kilometre öteden gelip bizim operasyonu durduruyor.

Atv´ye baksanız diplomatik zafer kazanmışız Yazıklar olsun!

Paylaş 
Sayfa: 1....1010.1011.1012.1013.1014.1015.[1016].1017.1018.1019.1020.1021.1022....1056