Türkiye´deki Son Gelişmeler
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Serbest Kürsü - Türkiye´deki Son Gelişmeler

Paylaş 
Sayfa: 1....1013.1014.1015.1016.1017.1018.[1019].1020.1021.1022.1023.1024.1025....1047
18.10.2019 18:46 Cuma Konu Puanı: 0

ElEmperador

Bu surecte en cok kaybedenler birisi de‚ ne oldugunu anlamadan PKK tezlerini savunan Macrondur.
Macron‚ Fransayi cok guzel temsil etmektedir.
Kapasite sinirli‚ hirs tavan.
Fransizlarin isi zor.
Keza‚ Katalunya konusunda da konudan bihaber oldugunu gostermistir .

18.10.2019 19:20 Cuma #9163

necati__1907

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1736403

Bu surecte en cok kaybedenler birisi de‚ ne oldugunu anlamadan PKK tezlerini savunan Macrondur.
Macron‚ Fransayi cok guzel temsil etmektedir.
Kapasite sinirli‚ hirs tavan.
Fransizlarin isi zor.
Keza‚ Katalunya konusunda da konudan bihaber oldugunu gostermistir .

Kesinlikle.. Adamı oraya getirmişler ki lobilerin ve Pkk´nın Avrupa ayağı gibi çalıştırıyolar sanki...

Yazık...Çok yazık

Fransa´yı değilde sanki Slovakya´yı yönetiyor..

Mesaj necati__1907 tarafından düzenlenmiştir...

18.10.2019 21:17 Cuma #9164

uleyn

Mesajı Gönderen: morefe:cLink:1736399

Tamam projede problemler var ama muadili yok maalesef geçişte en azından bulunması lazım.Parasını da verdik

Mesaj morefe tarafından düzenlenmiştir...

Valla ultra hantal ve inanilmaz pahali ucaklar. Uydusu‚radari‚atis sistemleri hemen herseyi ABD ye bagli. Gorunmezlik fonksiyonunu da Ruslar coktan cozmus diyorlar.

Helikopter ihalesinde Kamov u secseydik Ruslar ortak uretime girip bize nasil helikopter yapilacagini‚ Sifirdan Altay a girilecegine yine Rus ortakliginda tank motoru uretmeyi ogrenebilirmiydik acaba‚ kafamdaki sorular

18.10.2019 21:31 Cuma #9165

Semih

Mesajı Gönderen: uleyn:cLink:1736406

Valla ultra hantal ve inanilmaz pahali ucaklar. Uydusu‚radari‚atis sistemleri hemen herseyi ABD ye bagli. Gorunmezlik fonksiyonunu da Ruslar coktan cozmus diyorlar.

Helikopter ihalesinde Kamov u secseydik Ruslar ortak uretime girip bize nasil helikopter yapilacagini‚ Sifirdan Altay a girilecegine yine Rus ortakliginda tank motoru uretmeyi ogrenebilirmiydik acaba‚ kafamdaki sorular

bu bilgi dogru degil‚kaynak nedir?

F-35 en üst düzey bir uçak‚helikopter gibi inip kalkabiliyor‚piste gerek yok‚her şey elektronik‚görünmez ve radara yakalanmıyor‚çok alçaktan uçabiliyor.hızı ve manevra kabiliyeti büyük.gövdesin türkiye üretiyor.parasını verdiklerimizi alsak keşke ama rusyanın eline gecebilir diye vermiyorlar.

egitim gören pilotlarımız bu uçagın performansından çok memnun olduklarını söylüyorlar.

18.10.2019 21:40 Cuma #9166

ElEmperador

Kisaca ‚ normal diplomasi‚ normal uluslararasi iliskiler disinda bir surec yasiyoruz.
Neredeyse danisikli dovus.
Burada bazilari mantikli‚ bazilari ucuk ama sunu soyleyebilirim‚ bu da Antu nun gururudur‚ hepsi Turkiye lehine yorumlar oldu. Operasyon aleyhindekiler de katki sagladi.
Burada tek yzuldugum sehitlerdir.
Allah onlari en guzel yerinde agirlasin‚ yakinlarina olacak degil ama‚ sabir versin.
Konvansiyonel diplomatik iliskilerin disinda olan bu surecte:
1) sehitler haric Turkiye kismen kazandi. Daha yapilacak cok sey var.Teroristlerin agir silahlarinin teslimi konusu onemli. Bir de cok dar alana sikisti.
2) ABD: Kazandi: ic politikaya yonelik mesaj verdi‚ mektup filan magazin.
3) Suriye Arap Cumhuriyeti: Kazandi denemez‚ bayrak gostermekle otorite olmaz.Ama mevkii kazandi.
4)Rusya Federasyonu: En buyuk kazanan deniyor. Yanlis. Sadece mevkiini muhafaza etti.Ortada birsey yok. Turkiye‚ SAC ile gorusmeyi kabul ederse kazandi denilebilir.
5) Iran: kaybetti. Bu denklemde esamesi okunmadi.
6) AB: kaybetti. Dunya konularinda ne kadar pasif oldugunu kanitladi.
7) AB uyesl olmakla ayri parantes Fransaya: basarisiz ic politika‚ disaridaki yeteneksizlikle birlesti.Macronu da takan olmadi.
Tum bu surecte beni en cok uzen asker‚ sivil sehitlerimiz‚ canlarimizdir.

19.10.2019 09:50 Cumartesi #9167

Ankara_Fenerbahçe

Recep Tayyip Erdoğan‚ masada Amerikan başkan yardımcısının yanında oturuyor.

Yani protokolde aynı seviyede olmayan birinin yanında oturuyor.

Donald Trump denen hadsiz herifin ülkemize ettiği aşağılayıcı sözler ve alay dolu sözlere cevap veremedikleri yetmiyormuş gibi bir de bu görüntü verdiler.

Aslında bütün bu olanlardan sonra Recep Tayyip Erdoğan´ın‚ "ben yapamadım" diyerek başkanlıktan hemen çekilmesi en uygun olanıdır.

Bu harekatın mali tablosu da çıkacak yakında. Zamlar birbirini ardına gelmeye devam edecek.

19.10.2019 10:16 Cumartesi #9168

Ankara_Fenerbahçe

İstanbul Büyükşehir Belediyesi´ni gülünç bir sebeple Haydarpaşa ihalesinden elediler!

İBB‚ TCDDnin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı´nın atıl depo sahaları bölgesini kiralamak için açtığı ihaleden elendi.

Elenme nedeninin‚ başvuru dosyasında "Müştereken ve müteselsilen" yerine "ortaklaşa ve birlikte" yazmak olduğunu belirtildi.

Ayıp! Bu ülkede olanlar utanç verici!

19.10.2019 16:09 Cumartesi #9169

uleyn

Mesajı Gönderen: Semih:cLink:1736407

bu bilgi dogru degil‚kaynak nedir?

F-35 en üst düzey bir uçak‚helikopter gibi inip kalkabiliyor‚piste gerek yok‚her şey elektronik‚görünmez ve radara yakalanmıyor‚çok alçaktan uçabiliyor.hızı ve manevra kabiliyeti büyük.gövdesin türkiye üretiyor.parasını verdiklerimizi alsak keşke ama rusyanın eline gecebilir diye vermiyorlar.

egitim gören pilotlarımız bu uçagın performansından çok memnun olduklarını söylüyorlar.

Eksik ve yanlis bilgiler var yazdiklarinizda.

Dik inip kalkabiliyor dediginiz ucaklar F-35B serisinin inanilmaz pahali versiyonlari ki sadece Ingiltere ismarladi diye biliyorum. Hali hazirda Ingilizlerin Harrier ucaklari da dik inip kalkabiliyor. Biz normal versiyonlarini ismarladigimiz icin oyle birsey yok bizim icin.

Gorunmez ve radara yakalanmiyor diye birsey yok‚ minimal duzeyde yakalaniyor sadece. Hatta Sirplarin ikinci dunya savasindan kalma radarlari ucaklari havada tespit etti diye yorum okumustum. F35 ler bu ozelliginden dolayi silah sistemlerini ic kisminda tasidigi icin silah tasima kapasitesi de oldukca dusuk.

Ucagin belki de en buyuk elestiri aldigi nokta asiri hantal olmasi ki siz manevra kabiliyeti yuksek yazmissiniz. Rus SU-35 le olmaz tabii ama teke tek karsilassa SU lar kevgire dondurur bunlari.

Govdesini Turkiye uretiyor yazmissiniz da vida‚ampul‚kablo uretip bunlari montajlamak govde uretmek tabiriyle celisir bence. Beyin‚ yazilim ve motorunu uretmedigin surece gerisi hikayedir bence.

Son olarak ta adamlarin korkusu ucaklar Ruslarin eline gecer degil‚ Turk S-400 radar sistemlerinin Turk F-35 lerini vurmamasi icin tanimlama yaparsa(yapabilirse) F-35 ler butun ozelligini yitirir onun icin iki farkli sistemi entegre etmeyi kesinlikle istemiyorlar. Haksiz da degil adamlar bu konuda.

19.10.2019 16:20 Cumartesi #9170

Semih

Mesajı Gönderen: uleyn:cLink:1736415

Eksik ve yanlis bilgiler var yazdiklarinizda.

Dik inip kalkabiliyor dediginiz ucaklar F-35B serisinin inanilmaz pahali versiyonlari ki sadece Ingiltere ismarladi diye biliyorum. Hali hazirda Ingilizlerin Harrier ucaklari da dik inip kalkabiliyor. Biz normal versiyonlarini ismarladigimiz icin oyle birsey yok bizim icin.

Gorunmez ve radara yakalanmiyor diye birsey yok‚ minimal duzeyde yakalaniyor sadece. Hatta Sirplarin ikinci dunya savasindan kalma radarlari ucaklari havada tespit etti diye yorum okumustum. F35 ler bu ozelliginden dolayi silah sistemlerini ic kisminda tasidigi icin silah tasima kapasitesi de oldukca dusuk.

Ucagin belki de en buyuk elestiri aldigi nokta asiri hantal olmasi ki siz manevra kabiliyeti yuksek yazmissiniz. Rus SU-35 le olmaz tabii ama teke tek karsilassa SU lar kevgire dondurur bunlari.

Govdesini Turkiye uretiyor yazmissiniz da vida‚ampul‚kablo uretip bunlari montajlamak govde uretmek tabiriyle celisir bence. Beyin‚ yazilim ve motorunu uretmedigin surece gerisi hikayedir bence.

Son olarak ta adamlarin korkusu ucaklar Ruslarin eline gecer degil‚ Turk S-400 radar sistemlerinin Turk F-35 lerini vurmamasi icin tanimlama yaparsa(yapabilirse) F-35 ler butun ozelligini yitirir onun icin iki farkli sistemi entegre etmeyi kesinlikle istemiyorlar. Haksiz da degil adamlar bu konuda.

vaktim olursa f35 hakkındaki bilgiyi buraya paste ederim renktaş.

ben uzman degilim‚okudugumu buraya aktardım.bu uçaklar
hantal demişsin ‚tam tersi‚agility dedikleri şey üst düzeydedir.

türkiyenin gövde yaptığını bir amerikan tv kanalında duymuştum‚ne kadar dogru bilmiyorum.

Paylaş 
Sayfa: 1....1013.1014.1015.1016.1017.1018.[1019].1020.1021.1022.1023.1024.1025....1047