Türkiye´deki Son Gelişmeler
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Serbest Kürsü - Türkiye´deki Son Gelişmeler

Paylaş 
Sayfa: 1....1016.1017.1018.1019.1020.1021.[1022].1023.1024.1025.1026.1027.1028....1578
21.10.2019 14:21 Pazartesi Konu Puanı: 0

Abugannuc

Mesajı Gönderen: The Reason:cLink:1736449

F-35 lerin "Stealth" özelliğine tam manasıyla sahip olamadığı söyleniyor. Yani radara görünmeme‚ yakalanmama diye bir şey yok deniyor. Bununla beraber 3-4 ay önce Washington Post F-35 performans şikayetleri adı altında bir haber yayınlamıstı. Dünya üzerinde şu anda radara yakalanmayan ya da yüksek görünmezlik sağlayan ve ABD nin sadece kendisinin kullanıp kimseye satmadığı F-22 Raptorlar diye biliyorum.

F117?

21.10.2019 15:15 Pazartesi #9190

Ankara_Fenerbahçe

Türkiye´nin tarihinde‚ dış ülkeler nezdinde en itibarsız hale geldiği dönem bu.

Buna Arap ülkeleri ve Uzak Doğu da dahil.

Ne acıdır ki benden bir kere bile oy almamış bir parti ve genel başkanı yüzünden‚ bu ülke vatandaşı olarak ben de dış ülkelerden laf işitiyorum.

21.10.2019 16:09 Pazartesi #9191

Semih

Mesajı Gönderen: The Reason:cLink:1736449

F-35 lerin "Stealth" özelliğine tam manasıyla sahip olamadığı söyleniyor. Yani radara görünmeme‚ yakalanmama diye bir şey yok deniyor. Bununla beraber 3-4 ay önce Washington Post F-35 performans şikayetleri adı altında bir haber yayınlamıstı. Dünya üzerinde şu anda radara yakalanmayan ya da yüksek görünmezlik sağlayan ve ABD nin sadece kendisinin kullanıp kimseye satmadığı F-22 Raptorlar diye biliyorum.

savaş uçakları hakkındaki bilgim okuduklarım kadar‚f22 deyince aklıma o projede çalışan ve bir sene önce vefat eden türk arkadaş geldi‚hayırla anıyorum kendisini‚iyi de Fenerbahçeliydi.uçağın ilk uçuşu için yapılan t-shirt vermişti bana ve proje ile ilgili fazla konuşmazdı‚bilgisinin sadece çalıştığı bölümle oldugunu söylerdi.

evet‚f22 sadece kendileri kullanıyor‚maliyetinin çok yüksek oldugu da bir gerçek.

21.10.2019 17:08 Pazartesi #9192

Isis

Bugün Ahmet Taner Kışlalı´nın öldürülüş yıldönümüdür.
Bir bakıma bugünün karanlığının ilk izlerinin görüldüğü yıllar.
Allah rahmet eylesin.

Ne demiş "Kemalizm‚ geçmişin bekçiliği değil geleceğin öncülüğüdür...."

Bu söz Mustafa Kemal Atatürk´ün "ben size hiç bir ayet dogma bırakmıyorum‚ manevi mirasım ilimdir..." diye başlayan sözünün en yalın anlayışıdır gözümde.

Kemalistler veya Atatürkçüler bu ülkeye ne kattı ne katamadı ya da nerede yanlış davrandılar ayrı bir tartışma konusudur belki ama Atatürk´ün bu ülkede neyi başarmak istediğini bir kere anlamış insan Ahmet Taner Kışlalı´nın bu sözüyle ne anlatmak istediğini de anlar.

Kışlalı´dan sonraki nesiller bambaşka gelişti. Anlayışlar iyice çarpıklaştı‚ ayrımlar iyice keskinleşti. Kavgalar büyüdü‚ küreselleşti. Emperyalist fikirler dğeişmedi ama etki alanı çok başkalaştı.

Gelecekte neyi konuşacağımızı anlamadan‚ düşünmeden‚ dogmalaşmış ve çağdan uzak bir anlayışla hiç bir nesil yetişmemeli...

Yoksa hiç bir şekilde bu ülke kalkınamaz‚ çağa ayak uydurup ötesine geçemez ve kalıcı bir şekilde küresel olarak olmsaı gerektiği konuma‚ etki gücüne ulaşamaz.

Trump gibi dangozlara maruz kaldığımızda gururumuzu bastırır "pozitif" taraflara odaklanmak durumunda kalırız.
Esed vs. kardeşim esad arasında gider geliriz.
Envai çeşit tarikat veya güç odağı özgürlüğümüzü kontrol altında tutar.
Birileri haksız yere milyonlarla oynarken‚ biz yine mi zam diye ay sonunu düşünürüz.

Kaçarı yok...

21.10.2019 19:11 Pazartesi #9193

Ankara_Fenerbahçe

ODTÜ´yü karıştırmak isteyen Türk Eğitim-Sen Ankara 1 No´lu Şubesi (AKP-MHP koalisyonu)‚ öğrencileri kışkırtmak amacıyla bir bildiri yayınlamış.

"Gün hainlere karşı bir olma günüdür" gibi manasız ifadeler kullanmışlar.

ODTÜ´lü öğrencileri kışkırtma niyetindeler.

Gülüyorum bunlara‚ bunlar eğitimlerinin ve zekalarının ODTÜ´lüye yetmeyeceğini bir türlü anlamadılar.

Mesaj Ankara_Fenerbahçe tarafından düzenlenmiştir...

21.10.2019 20:01 Pazartesi #9194

Yolcum

Biliyorsunuz‚ tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci binalarının ihaleleri‚ IBB pazarlık masasına davet edilmeden‚ eski bir İBB çalışanı da olan Okçular Vakfı´nın kısa süre öncesine kadar genel müdürlüğünü yapan 33 yaşındaki Hüseyin Avni Önder´e ait‚ 10 Bin TL. kuruluş sermayeli Hezarfen Danışmalık Limited Şirketi´ne‚ aylık 300 bin TL. kira teklifi ile doğrudan verildi.

Bu ihaleyi düzenleyen TCDDnin bağlı bulunduğu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile ihaleyi kazanan şirket sahibinin ihaleden önce makam odasında başbaşa çekildikleri fotoğraf düşmüş sosyal medyaya...
Herhalde sadece dost ziyaretidir ve çay içmişlerdir‚ başka birşey konuşmamışlardır değil mi ?

http://twitter.com/kuliskusu/status/1180171193619496960

21.10.2019 20:09 Pazartesi #9195

Semih

new york times gazetesine göre‚türkiye nükleer bomba yapma yolunda büyük yol almış durumda...

kime karşı kullanacağız acaba?

21.10.2019 20:40 Pazartesi #9196

Abugannuc

Mesajı Gönderen: Semih:cLink:1736459

new york times gazetesine göre‚türkiye nükleer bomba yapma yolunda büyük yol almış durumda...

kime karşı kullanacağız acaba?

Irak ta oldugu gibi nukleer var der girerler

21.10.2019 22:23 Pazartesi #9197

Semih

Mesajı Gönderen: Abugannuc:cLink:1736460

Irak ta oldugu gibi nukleer var der girerler

bu olmaz‚nato üyesiyiz

Paylaş 
Sayfa: 1....1016.1017.1018.1019.1020.1021.[1022].1023.1024.1025.1026.1027.1028....1578