Avrupa Birliği
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Serbest Kürsü - Avrupa Birliği

Paylaş 
Sayfa: 1....2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.[14]
12.11.2019 13:58 Salı Konu Puanı: 0

Isis
Avrupa Birliği

Mesajı Gönderen: Thunder:cLink:1736895

Görünüşte bir ticari anlaşma olduğu doğru‚ ama bir ucundan da sömürge düzenine dayalı bir tek taraflılık. Yani bizim GB den elde ettiğimiz fayda‚ maalesef AB nin bizden elde ettiği faydadan daha az.

Ama AB nin artık bir dağılma sürecine girdiğini gözlemliyorum. Artık ülkeler kendi çıkarlarını 2li‚ 3 lü‚ 4 lü çıkarlarla koruma peşinde. Brexit in amacı da bu bence. Ki işin sadece ticari boyutu bu. Esas siyasal sebepleri de ortaya koyduğumuzda‚ sonu olmayan yola doğru koşar adım gitmeye başladığımızı söyleyebilirim.

hayır tam öyle değil.
gümrük birliği ilk başladığında bu fayda çift taraflıydı.
ancak zaman içerisinde türk hükümetleirnin bence bazı kararları neticesinde oluşan ikili ticari ilişkiler türkiye aleyhine döndü. hacim gneişledikçe cari açık da buna bağlı olarak arttı.

bugün gelinen noktada gümrük birliğinin yenilenmesi gerekmektedir.
ab´nin de ciddi katma değer elde ettiği bir ilişki var türkiye ile. öyle göz ardı edilecek bir şey de değil.

sömürge olması için bir dayatma olması gerekir. bu bir dayatma değil.

biz zenginlerken‚ o zenginlik oranında katma değere dönüştürememişiz ki işimizi...
bu yarışta geri kalmamızın sonuçları bunlar. gümrük birliği açısından söylüyorum.

12.11.2019 14:34 Salı #118

doct
Avrupa Birliği

Mesajı Gönderen: Thunder:cLink:1736894

AB bizi almaz ‚o yüzden AB kötüdür gibi bir ima / imaj oluşturduğumu sanmıyorum‚ ki bu çok yüzeysel ve anlamsız bir ifade olur.

AB ile ortak mutabakat sağlayacağımız konular var ama asla sağlayamayacağımız konular da var. Hatta bazı konularda biz onlardan daha da iyiyiz. Ama atıyorum‚ yarın öbür gün 100 konudan 99 unu bile sağlasak yine bizi almayacaklardır. Bunun sebebi çok eski tarihlere dayanan bir olgudur.

Ortak mutabakattan kastım‚
Tüm üyelerin onayı.
Oldukça zor‚ nerede ise imkansız.
Konjonktür de önemli.

12.11.2019 15:48 Salı #119

Thunder
Avrupa Birliği

Mesajı Gönderen: Isis:cLink:1736896

hayır tam öyle değil.
gümrük birliği ilk başladığında bu fayda çift taraflıydı.
ancak zaman içerisinde türk hükümetleirnin bence bazı kararları neticesinde oluşan ikili ticari ilişkiler türkiye aleyhine döndü. hacim gneişledikçe cari açık da buna bağlı olarak arttı.

bugün gelinen noktada gümrük birliğinin yenilenmesi gerekmektedir.
ab´nin de ciddi katma değer elde ettiği bir ilişki var türkiye ile. öyle göz ardı edilecek bir şey de değil.

sömürge olması için bir dayatma olması gerekir. bu bir dayatma değil.

biz zenginlerken‚ o zenginlik oranında katma değere dönüştürememişiz ki işimizi...
bu yarışta geri kalmamızın sonuçları bunlar. gümrük birliği açısından söylüyorum.

GB nin yenilenmesi gerektiğine mutlak katılıyorum. Ayrıca bizim kendimizle ilgili eleştiri yapmamız gereken pek çok nokta var. Seninle hemfikirim.

Ama ticari meta kullanılarak sömürge düzeninin oluşturulması o kadar basit oluyor ki‚ hiçbir dayatmaya bile gerek kalmıyor. Ve bunun adına da Globalizm deniyor. Böylece AB nin ihtiyacı olan ama kendilerinden bulunmayan her ürüne ticari ilişki adını vererek çökmeye başlıyorlar. Bunu da ister GB adı altında‚ ister 2 li 3 lü anlaşmalarla katma değer yaratacakmış algısı yaratarak çok güzel yapıyorlar.

Paylaş 
Sayfa: 1....2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.[14]