Resmi Balıkçılık Başlığı
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Doğa Sporları Forumu - Resmi Balıkçılık Başlığı

Paylaş 
Sayfa: 1....18.19.20.21.22.23.24.25.26.[27].28.29.30
31.07.2013 00:30 Çarşamba Konu Puanı: 0

pavon
Resmi Balıkçılık Başlığı

Makaralı orta sınıf bir olta almayı düşünüyorum 6~7kiloluk balıklarda beni zorlamayacak tavsiye ettiğiniz bi marka varmı

22.10.2013 17:12 Salı #235

AlkAnelka
Resmi Balıkçılık Başlığı

Adada bu sene ispari bolluğu yaşandı at çek yaptık neredeyse ama izmarit bu senede çıkmadı :/

Uzun olta lüfere çıkamadım ada civarında da çıkmaya başlamış duyduğuma göre

25.10.2013 23:02 Cuma #236

Yolcum
Resmi Balıkçılık Başlığı

Ankara civarında‚ hafta sonu balık tutmaya gidilecek yerler var mı ???

13.11.2013 02:24 Çarşamba #237

baranyavuz
Resmi Balıkçılık Başlığı

hadi geçmiş olsun yeni hükümet bombası artık oltamı alıp bi pazar günü zevk yapayım olayı bitmiş cezası 200 tl biyerlerden izin fln gerekiyomuş sanırım...

27.11.2013 19:05 Çarşamba #238

Recai Sarı
Resmi Balıkçılık Başlığı

bende gençlik yıllarımda acayip balık tutardım

01.12.2013 06:14 Pazar #239

fcengiz
Resmi Balıkçılık Başlığı

Mesajı Gönderen: baranyavuz:cLink:0002733

hadi geçmiş olsun yeni hükümet bombası artık oltamı alıp bi pazar günü zevk yapayım olayı bitmiş cezası 200 tl biyerlerden izin fln gerekiyomuş sanırım...

Bunu ilk defa duydum‚ artik balik tutmak icin de para ile izin mi alinacakmis?

19.12.2013 16:39 Perşembe #240

RowEchelon
Resmi Balıkçılık Başlığı

çok iyi balık tutarım denize açılmayı pek sevmem genelde nehir yada göle gideriz.

23.12.2013 08:10 Pazartesi #241

Taylan Haskaya
Resmi Balıkçılık Başlığı

Mesajı Gönderen: fcengiz:cLink:0002740

Bunu ilk defa duydum‚ artik balik tutmak icin de para ile izin mi alinacakmis?

aynen renktaş ben de geçen de radyoda dinledim hatta bu Amatör Avcılıkla ilgili bir birimin başkanı katıldı destekliyoruz falan dedi...‚

Neyse ben balık tutmaktan hiç anlamam tutucu değil yiyiciyim ama güzel kimseye zararı olmayan bir aktiviteye bu şekilde bir müdahale hiç hoş olmamış.

28.12.2013 01:07 Cumartesi #242

F.Bahcem
Resmi Balıkçılık Başlığı

Mesajı Gönderen: Taylan Haskaya:cLink:0002742

aynen renktaş ben de geçen de radyoda dinledim hatta bu Amatör Avcılıkla ilgili bir birimin başkanı katıldı destekliyoruz falan dedi...‚

Neyse ben balık tutmaktan hiç anlamam tutucu değil yiyiciyim ama güzel kimseye zararı olmayan bir aktiviteye bu şekilde bir müdahale hiç hoş olmamış.

Yok siz bazi seyleri gozden kaciriyorsunuz. Cooook cok gec alinmis bir karar‚ Turkiye de balikcilik yenmek icin yapiliyor genelde ama son yillarda bu spor olma yolunda agirlik kazanmaya basladi‚ cok az bir kesim spor/hobi icin yapmakta.

Avrupada bu yillardir var‚ ben on yillar once bile Hollanda da belediyeden alirdin‚ simdi Federasyondan aliyorsun karti. Kimlik karti boyutunda‚ bunun haricinde kitapcik var icinde nerelerde av yapip yapmamak‚ gece avi yapilan yapilmayan yerleri belirttir ve bu kitapcigi da biz her kontrolde kartla birlikte sunmaliyiz. yaninda ikisinden biri yoksa cezayi yersin.

Ben genelde savan ve turna avina cikarim‚ burda balikcilik milli spor gibi birsey. Yakalanan baliklar suya geri atilir‚ bu sart degil ama spor/hobi agirlikli oldugu icin ve yillarca bu hobiden zevk almak istiyorsan yakaladigin baliklari geri atarsin ki burda atmayani eve gotureni hic hos karsilamazlar.
Simdi biryer dusunun sazanlar var..3-4 adet 25 kilo‚ 5 adet 20 kilo‚ 10 adet 15 kilo‚ 20 adet 10 kilo ...vs vs.
Adamin biri geldi 25 kiloluk sazani goturdu‚ bir baskasi da..birkac ay icinde sadece 5-6 kiloluklar yuzecek. Ve bu heryerde boyle olursa hobinin sonu olur. Aynisi Turnalar icin de gecerli..Turkiyede millet sazan tutuyor ufacik ufacik bizden resim goruyorlar nerde tutuyorsunuz helal olsun felanca filanca..ee abi alip gotursunler sonra baik yok de.

Simdi belgenin cikmasi guzel bir adim Turkiye icin‚ ama kontrollar sikca yapilip belgeler sorulmali. Olmayana kesilmeli ceza‚ madem geliyorsun olta aliyorsun malzemeleri vs aliyorsun kafa dinleyim baliga gideyim diyorsun ozaman bir bege almanin da fazla birsey oldugunu sanmiyorum alirsin keyfine bakarsin.

Burda Polonlar var‚ geldiler heryeri somurduler..federasyon daha cok personel devreye soktu daha sık kontroller icin‚ cunku bu polonlarda belge de yok. Yemek tek dertleri ne tutsalar goturuyorlar..

Ha bu arada denize belge gerekmiyor‚ orda zaten ne tutsan goturursun. Benim bu yazdiklarim daha cok Sazan ve Turna baliklari icin. Turkiyede kalmadi herkes agliyor buyuk sazan yok diye‚ adam tutuyor 7-8 kilo cocuklar gibi seviniyor ben burda guluyorum cunku ben burda 15-20 kiloluk avliyorum‚ avlayip geri saliyorum baskasi avliyor oda geri saliyor balik buyyor 21 kilo oluyor seneye tekrar takiliyor 22 kiloya..boyle devam ediyor. Alip goturse herkes bu baliklari hobi kalmaz‚ sporculuk kalmaz millet baska bir hobi/lspora yonelmek zorunda kalir.

Paylaş 
Sayfa: 1....18.19.20.21.22.23.24.25.26.[27].28.29.30