Resmi Balıkçılık Başlığı
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Doğa Sporları Forumu - Resmi Balıkçılık Başlığı

Paylaş 
Sayfa: 1....18.19.20.21.22.23.24.25.26.27.[28].29.30
28.12.2013 01:21 Cumartesi Konu Puanı: 0

F.Bahcem
Resmi Balıkçılık Başlığı

Ah biraz deger verilse‚ onemle bu isler yapilsa var ya ben size soyleyim burdan cok turist ceker Turkiye. Burdan Hollandadan unlu bir balik malzeme markanin bir calisani Turkiyeye gidiyor bir gole ve orda 20 kiloya yakin sazan avliyor‚ profesyonele yakin video cekimleri vs..cokca aynali sazan tutuyor‚ cok gollerde halen cok guzel sazanlar var ama bizim millet de malzeme yok yontemler cok geride kalmis. Burda adamin sadece sazan malzemeleri 3-4 bin eurolari bulabiliyor...neyse demek istedigim bu isin delisi hastasi cok. Sazan avciligi son yillarda cok populer oldu avrupada‚ bu avrupanin her ulkesi icin gecerli.

Fransa sazan cenneti...orda kafayi kullanip fransizlar cennete cevirdiler‚ 1 hafta gidiyorsun su kenarina kulube var veya bazi yerlerde kulube yok cadirini goturuyorsun yuzlerce boyle mekanlari var adamlarin. 1 hafta 250 ile 800 euro arasi degisiyor kisi basi..balik tatili yapiyorlar‚ Ingiltereden‚ Hollandadan‚ Belcikan yilda binlerce kisi Fransaya gidiyor sirf bu birkac balik tutayim 1 hafta kafa dinleyim diye.
Bunun haricinde Italya da guzel mekanlar var‚ ve Fas taraflarinda buyuk sazanlar oldugu icin millet her yil bu tip yerlere gidiyorlar. Adam ailesini aliyor gidiyor birsuru para birakip geliyor 1 haftada.

Turkiyenin kendi hali bile cok guzel iken birde avrupadan balikcilari ceken bir duzen olsaydi inanin cok deli insanlar akin ederlerdi. Buyuk goller vs var Turkiyede‚ o gollerde daha once hic avlanmamis igne gormemis sazanlar‚ turnalar var..bunlara sahip cikip onem verilse Turkiyede balikcilik sinif atlar turist acisindan da cok iyi adimlar atmis olunurdu. Ama ben boyle birsey esinlikle beklemiyorum‚ cunku bizde balik denildinmi ilk bogaz gelir akla..yenmek icin var balik mentalitesi var. Bu dusunceyi de degistirmek bence Turkiyede neredeyse imkansiz..belge bir adim olmus ama bundan daha fazlasini beklemiyorum acikcasi.

01.01.2014 19:54 Çarşamba #244

simiyagon07
Resmi Balıkçılık Başlığı

alanyada hava güzel‚deniz güzel...balık yok.bir kaç sargoz ve birkaç mırmır...saatlerce beklememize rağmen.gece-gündüz‚sabah‚akşam...hepsini denedim...meralar değiştirdim..yok-yok-yok.şimdi yaş 25‚12-16 yaşlarındayken‚12ay‚at çek‚sargoz‚karakulak‚tüysüz‚akya....şimdi resmen deniz bitmiş.eylül ayından beri deniyorum‚yok.balıkçı tekneleri kıyıya 7-8 metreye kadar ağ bırakıyorlar...hergün...buna bağlıyorum....askerden sonra tekne alcaz artık‚kıyıda olay bitti.

01.01.2014 19:57 Çarşamba #245

simiyagon07
Resmi Balıkçılık Başlığı

Mesajı Gönderen: F.Bahcem:cLink:0002744

Ah biraz deger verilse‚ onemle bu isler yapilsa var ya ben size soyleyim burdan cok turist ceker Turkiye. Burdan Hollandadan unlu bir balik malzeme markanin bir calisani Turkiyeye gidiyor bir gole ve orda 20 kiloya yakin sazan avliyor‚ profesyonele yakin video cekimleri vs..cokca aynali sazan tutuyor‚ cok gollerde halen cok guzel sazanlar var ama bizim millet de malzeme yok yontemler cok geride kalmis. Burda adamin sadece sazan malzemeleri 3-4 bin eurolari bulabiliyor...neyse demek istedigim bu isin delisi hastasi cok. Sazan avciligi son yillarda cok populer oldu avrupada‚ bu avrupanin her ulkesi icin gecerli.

Fransa sazan cenneti...orda kafayi kullanip fransizlar cennete cevirdiler‚ 1 hafta gidiyorsun su kenarina kulube var veya bazi yerlerde kulube yok cadirini goturuyorsun yuzlerce boyle mekanlari var adamlarin. 1 hafta 250 ile 800 euro arasi degisiyor kisi basi..balik tatili yapiyorlar‚ Ingiltereden‚ Hollandadan‚ Belcikan yilda binlerce kisi Fransaya gidiyor sirf bu birkac balik tutayim 1 hafta kafa dinleyim diye.
Bunun haricinde Italya da guzel mekanlar var‚ ve Fas taraflarinda buyuk sazanlar oldugu icin millet her yil bu tip yerlere gidiyorlar. Adam ailesini aliyor gidiyor birsuru para birakip geliyor 1 haftada.

Turkiyenin kendi hali bile cok guzel iken birde avrupadan balikcilari ceken bir duzen olsaydi inanin cok deli insanlar akin ederlerdi. Buyuk goller vs var Turkiyede‚ o gollerde daha once hic avlanmamis igne gormemis sazanlar‚ turnalar var..bunlara sahip cikip onem verilse Turkiyede balikcilik sinif atlar turist acisindan da cok iyi adimlar atmis olunurdu. Ama ben boyle birsey esinlikle beklemiyorum‚ cunku bizde balik denildinmi ilk bogaz gelir akla..yenmek icin var balik mentalitesi var. Bu dusunceyi de degistirmek bence Turkiyede neredeyse imkansiz..belge bir adim olmus ama bundan daha fazlasini beklemiyorum acikcasi.

hollandalılar balık tutmayı çok seviyor...onların kamışları ve makinalarını çok beğeniyorum.gerçi akdenizi pek bilmiyorlar‚teknede kullanılan iğneyi kıyıda kullanıyorlar 5gündür hiç tutamadım diyor.dedim ne avlamaya çalışıyorsun bu iğneyle‚köpekbalığı mı

11.01.2014 17:22 Cumartesi #246

thesus
Resmi Balıkçılık Başlığı

Sabah 5 te zargana avı
Yem yok bir şey yok ipekle
Yaz gelse de yine tutsak

13.01.2014 16:23 Pazartesi #247

kerimoglu
Resmi Balıkçılık Başlığı

kuleliden bu sene iyi çinekop aldık.
zahmetliydi biraz ama olsun

27.01.2014 00:49 Pazartesi #248

simiyagon07
Resmi Balıkçılık Başlığı

Şu an fırtına sağanak yağış 3 gündür alanyayi teslim aldı. Yağmurdan önce çok iyi sargoz ve karagöz avı yaptık.bu hava iyi oldu . fırtına sonrası iyi balık yapar diye umud ediyoruz

03.03.2015 15:40 Salı #249

Taylan Haskaya
Resmi Balıkçılık Başlığı

Mesajı Gönderen: F.Bahcem:cLink:0002743

Yok siz bazi seyleri gozden kaciriyorsunuz. Cooook cok gec alinmis bir karar‚ Turkiye de balikcilik yenmek icin yapiliyor genelde ama son yillarda bu spor olma yolunda agirlik kazanmaya basladi‚ cok az bir kesim spor/hobi icin yapmakta.

Avrupada bu yillardir var‚ ben on yillar once bile Hollanda da belediyeden alirdin‚ simdi Federasyondan aliyorsun karti. Kimlik karti boyutunda‚ bunun haricinde kitapcik var icinde nerelerde av yapip yapmamak‚ gece avi yapilan yapilmayan yerleri belirttir ve bu kitapcigi da biz her kontrolde kartla birlikte sunmaliyiz. yaninda ikisinden biri yoksa cezayi yersin.

Ben genelde savan ve turna avina cikarim‚ burda balikcilik milli spor gibi birsey. Yakalanan baliklar suya geri atilir‚ bu sart degil ama spor/hobi agirlikli oldugu icin ve yillarca bu hobiden zevk almak istiyorsan yakaladigin baliklari geri atarsin ki burda atmayani eve gotureni hic hos karsilamazlar.
Simdi biryer dusunun sazanlar var..3-4 adet 25 kilo‚ 5 adet 20 kilo‚ 10 adet 15 kilo‚ 20 adet 10 kilo ...vs vs.
Adamin biri geldi 25 kiloluk sazani goturdu‚ bir baskasi da..birkac ay icinde sadece 5-6 kiloluklar yuzecek. Ve bu heryerde boyle olursa hobinin sonu olur. Aynisi Turnalar icin de gecerli..Turkiyede millet sazan tutuyor ufacik ufacik bizden resim goruyorlar nerde tutuyorsunuz helal olsun felanca filanca..ee abi alip gotursunler sonra baik yok de.

Simdi belgenin cikmasi guzel bir adim Turkiye icin‚ ama kontrollar sikca yapilip belgeler sorulmali. Olmayana kesilmeli ceza‚ madem geliyorsun olta aliyorsun malzemeleri vs aliyorsun kafa dinleyim baliga gideyim diyorsun ozaman bir bege almanin da fazla birsey oldugunu sanmiyorum alirsin keyfine bakarsin.

Burda Polonlar var‚ geldiler heryeri somurduler..federasyon daha cok personel devreye soktu daha sık kontroller icin‚ cunku bu polonlarda belge de yok. Yemek tek dertleri ne tutsalar goturuyorlar..

Ha bu arada denize belge gerekmiyor‚ orda zaten ne tutsan goturursun. Benim bu yazdiklarim daha cok Sazan ve Turna baliklari icin. Turkiyede kalmadi herkes agliyor buyuk sazan yok diye‚ adam tutuyor 7-8 kilo cocuklar gibi seviniyor ben burda guluyorum cunku ben burda 15-20 kiloluk avliyorum‚ avlayip geri saliyorum baskasi avliyor oda geri saliyor balik buyyor 21 kilo oluyor seneye tekrar takiliyor 22 kiloya..boyle devam ediyor. Alip goturse herkes bu baliklari hobi kalmaz‚ sporculuk kalmaz millet baska bir hobi/lspora yonelmek zorunda kalir.

Hocam mesajını 1‚5 yıl önce yazmışsın yeni gördüm kusuruma bakma Oldukça iyi aydınlatmışsın‚bu spora (artık spor olarak adlandırıyorum. ) çok uzak birisi olduğumdan bana biraz garip gelmişti fakat anlattıkların elbette ki fikrimi değiştiriyor. Bir sonra ki mesajında aklını kullansa Türkiye demişsin ya hani; hepimizin temennisi bu çünkü geçen bir şehre ziyaretimde göl kenarında sazan avlamaya çalışan balıkçı grubunun karşısında bir restaurantta‚ bir kaç kadeh içiyor balıkçıları izliyordum. 4 saat kadar oturduğum mekanda (-ki şehirden uzak bir yer) 2 defa polis asayiş sorgulaması adı altında kimlik kontrolü yaptı insanların keyfini kaçırdı. Merakımdan çıkınca yanlarına gittim çekindikleri bir şey olmadığını fakat bu durumu artık taciz olarak gördüklerinden bahsettiler. Kimilerinin sırf bu anlamsız! uygulama sebebiyle artık gelmediklerini bunun sürekli başlarına geldiğini anlattılar. Yani demem o ki keşke her konuda aklımızı kullanabilsek lakin buralarda durum malesef bu şekilde.

28.04.2015 06:44 Salı #250

simiyagon07
Resmi Balıkçılık Başlığı

yok mu jigging ustası??hangi takımı‚hangi sonarı‚gprsi kullanır?grida lahos orfoz kuzu avcıları

Mesaj simiyagon07 tarafından düzenlenmiştir...

07.09.2015 23:11 Pazartesi #251

sadabad
Resmi Balıkçılık Başlığı

Son bir kaç haftadır‚ Çavuşdere Elmalı Barajı´na ava gidiyoruz ama henüz yaklaşık yarım kiloluk üç beş tane sarı sazan harici balık çekmedik.

Bölgede yayın olduğu söyleniyor ama biz rastlamadık.

Bilen varsa bilgilendirebilir mi?

Paylaş 
Sayfa: 1....18.19.20.21.22.23.24.25.26.27.[28].29.30