Türkiye Geneli Yatırım Alanları
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Antu Tüketici Köşesi - Türkiye Geneli Yatırım Alanları

Paylaş 
Sayfa: 1.2.[3].4.5.6
07.12.2015 09:49 Pazartesi Konu Puanı: 0

aamircakir

Mesajı Gönderen: Şampiyon Sırtçı:cLink:0093425

Anadolu yakasına da bir el at renkdaş‚ buralarda ne yapalım.

Anadolu yakasında son 2 yıldır Beykoz en çok kazandıran bölgelerden oldu renktaş.

Hala daha ciddi bir potansiyel barındırıyor. 2b arazilerinden sonra bu bölgelerde yatırım yapanlar şu ana kadar %60´ın üzerinde kazandılar minimum.

Yine bu bölgelerde değerlendirebilirsiniz. Hem lokasyon olarak çok güzel bir bölge‚ hem 2. köprü ve 3. köprüye olan yakınlığı‚ boğaz manzarası‚ Polonezköy gibi tabiat parkı artısı ve lüks yapılaşmanın her geçen gün artması burayı çook cazip hale getirdi.

Tabii fiyatlar da arttı haliyle. Şu an Nef gibi bir çok büyük firma buralardan kat karşılığı anlaşmalar yapıyor‚ harıl harıl çalışıyorlar. Arsa sahiplerinin istedikleri inanılmaz rakamlar‚ büyük firma harici kolay kolay yer toplayamıyor‚ anlaşma bağlayamıyor.

Ne kadar sermayeniz var bilmiyorum ama ufak da olsa Beykoz´un belli başlı bölgelerine yönelebilirsiniz. İncirköy‚ Çavuşbaşı gibi yerler çok kıymetli yerler olacak.

İncirköy bölgesi hem Acarkent´e yaın‚ hem boğaz manzarası hem ulaşım imkanıyla en gözde yerlerden diyebilirim. Fiyatları konumuna lokasyonunna göre 2250-3000 TL arasında. Ancak daha fazla artacak‚ özellikle yer toplamayı tamamlayan gyolar inşaat firmaları‚ yavaş yavaş inşaata başladıklarında ciddi yükseliş kapıda.

Çavuşbaşı ise yeni ve gelişen bölgelerden. Daha uygun rakamlarda yer alınabiliyor. Ama daha uzun vadede‚ güzel getirisi olacak.

Şu an İncirköyde çok uygun bir iki yer var. Alımında kar edebileceğiniz yerler. Sıkışan‚ imkanı olmayan 2b arazi sahipleri yerlerini satılığa koyuyor. Bunları değerlendirmek çok daha karlı olacaktır.

Mesaj aamircakir tarafından düzenlenmiştir...

10.12.2015 13:40 Perşembe #19

fenermania284

Mesajı Gönderen: aamircakir:cLink:0093434

Anadolu yakasında son 2 yıldır Beykoz en çok kazandıran bölgelerden oldu renktaş.

Hala daha ciddi bir potansiyel barındırıyor. 2b arazilerinden sonra bu bölgelerde yatırım yapanlar şu ana kadar %60´ın üzerinde kazandılar minimum.

Yine bu bölgelerde değerlendirebilirsiniz. Hem lokasyon olarak çok güzel bir bölge‚ hem 2. köprü ve 3. köprüye olan yakınlığı‚ boğaz manzarası‚ Polonezköy gibi tabiat parkı artısı ve lüks yapılaşmanın her geçen gün artması burayı çook cazip hale getirdi.

Tabii fiyatlar da arttı haliyle. Şu an Nef gibi bir çok büyük firma buralardan kat karşılığı anlaşmalar yapıyor‚ harıl harıl çalışıyorlar. Arsa sahiplerinin istedikleri inanılmaz rakamlar‚ büyük firma harici kolay kolay yer toplayamıyor‚ anlaşma bağlayamıyor.

Ne kadar sermayeniz var bilmiyorum ama ufak da olsa Beykoz´un belli başlı bölgelerine yönelebilirsiniz. İncirköy‚ Çavuşbaşı gibi yerler çok kıymetli yerler olacak.

İncirköy bölgesi hem Acarkent´e yaın‚ hem boğaz manzarası hem ulaşım imkanıyla en gözde yerlerden diyebilirim. Fiyatları konumuna lokasyonunna göre 2250-3000 TL arasında. Ancak daha fazla artacak‚ özellikle yer toplamayı tamamlayan gyolar inşaat firmaları‚ yavaş yavaş inşaata başladıklarında ciddi yükseliş kapıda.

Çavuşbaşı ise yeni ve gelişen bölgelerden. Daha uygun rakamlarda yer alınabiliyor. Ama daha uzun vadede‚ güzel getirisi olacak.

Şu an İncirköyde çok uygun bir iki yer var. Alımında kar edebileceğiniz yerler. Sıkışan‚ imkanı olmayan 2b arazi sahipleri yerlerini satılığa koyuyor. Bunları değerlendirmek çok daha karlı olacaktır.

Mesaj aamircakir tarafından düzenlenmiştir...

Bahçeşehir için ne diyorsun renktaş?
Ev/arsa alımı için kar getirisi ne olur uzun vadede?

10.12.2015 14:02 Perşembe #20

aamircakir

Mesajı Gönderen: fenermania284:cLink:0093438

Bahçeşehir için ne diyorsun renktaş?
Ev/arsa alımı için kar getirisi ne olur uzun vadede?

Merhabalar renktaş‚

Bahçeşehir halıhazırda zaten büyük bir değer kazandı‚ fiyat olarak üst bölgelerden. Ancak‚ Ispartakule´ye bakan kısımları için arsa daha çok değerlenecek. Tabii ki ev ve villalar da. Şu süreçte varsa buralarda mülkünüz kesinlikle satmayın.

2016 bütçesi onaylandı ve Ispartakule´den Bahçeşehire uzanan metro hattı inşaatı 2016 bahar döneminde zannediyorum başlayacak. İnşaatı başladığı gibi %15 çok rahat artış olacaktır.

O sürece kadar da ülkedeki yabancı yatırım ve dönen para miktarı‚ ekonomik göstergeler bu artışın büyüklüğünü etkiler. Bu bölgeler‚ metroyla birlikte ticari alan yatırımlarını da beraberinde getirecek.

Buradan 3. metro hattına bağlantılar da kolay olacağı için havaalanı açılışına kadar (ki yeni hatlar da havaalanı açılışı yakınlarında tamamlanacak gibi duruyor) 2018´e kadar hazır yapılarda net %25‚ arsa vb. yatırımlarda %35´e vuracağını tahmin ediyorum renktaş.

Bekleyip göreceğiz. 3. yol ve köprüye bağlantı da diğer bir avantajı. Buralarda görmeye alıştığımız villa yapılaşmasının yerini‚ arka cepheye doğru uzanan rezidans ve yüksek kat yapılaşması alacak gibi gözüküyor. Eğer Ispartakule gibi yüksek katlar çıkılırsa arsada bahsettiğim karların üstüne de koyacaktır.

14.12.2015 21:03 Pazartesi #21

Samsunlu Jay Jay

beylikdüzü innovia 4 sitesi şu an yapım aşamasında.site içerisinde dükkanlar var şimdi alın 2 sene sonra 5 katı..kiralarda oldukça yüksek bedele göre..

ben geçen sene innovia 3ten aldım şu an 3 katını veriyor emlakcılar.

17.12.2015 10:41 Perşembe #22

fenermania284

Mesajı Gönderen: aamircakir:cLink:0093439

Merhabalar renktaş‚

Bahçeşehir halıhazırda zaten büyük bir değer kazandı‚ fiyat olarak üst bölgelerden. Ancak‚ Ispartakule´ye bakan kısımları için arsa daha çok değerlenecek. Tabii ki ev ve villalar da. Şu süreçte varsa buralarda mülkünüz kesinlikle satmayın.

2016 bütçesi onaylandı ve Ispartakule´den Bahçeşehire uzanan metro hattı inşaatı 2016 bahar döneminde zannediyorum başlayacak. İnşaatı başladığı gibi %15 çok rahat artış olacaktır.

O sürece kadar da ülkedeki yabancı yatırım ve dönen para miktarı‚ ekonomik göstergeler bu artışın büyüklüğünü etkiler. Bu bölgeler‚ metroyla birlikte ticari alan yatırımlarını da beraberinde getirecek.

Buradan 3. metro hattına bağlantılar da kolay olacağı için havaalanı açılışına kadar (ki yeni hatlar da havaalanı açılışı yakınlarında tamamlanacak gibi duruyor) 2018´e kadar hazır yapılarda net %25‚ arsa vb. yatırımlarda %35´e vuracağını tahmin ediyorum renktaş.

Bekleyip göreceğiz. 3. yol ve köprüye bağlantı da diğer bir avantajı. Buralarda görmeye alıştığımız villa yapılaşmasının yerini‚ arka cepheye doğru uzanan rezidans ve yüksek kat yapılaşması alacak gibi gözüküyor. Eğer Ispartakule gibi yüksek katlar çıkılırsa arsada bahsettiğim karların üstüne de koyacaktır.

Anladım renktaş sağol bilgilendirme için

Mesajı Gönderen: Samsunlu Jay Jay:cLink:0093444

beylikdüzü innovia 4 sitesi şu an yapım aşamasında.site içerisinde dükkanlar var şimdi alın 2 sene sonra 5 katı..kiralarda oldukça yüksek bedele göre..

ben geçen sene innovia 3ten aldım şu an 3 katını veriyor emlakcılar.

Fiyatı ne civarda bilgin var mı renktaş?

24.12.2015 12:11 Perşembe #23

baroni_1907

Güzel bir konu olmuş‚
Ama gördüğüm kadarıyla herkes spekülatif amaçlı olarak her hangi bir g.menkul üzerinden kar yapmayı düşünüyor.
Ama şuan da Türkiyenin her yerinde insanlar arsa-tarla-inşaat işine girdi‚
Yaşadığım şehir olan K.maraş için konuşursak Arz fazlası olduğunu söyleyebilirim.( konut ve işyeri için)
Arsa fiyatları uçtu gitti sıkıntı şu işyerlerinin kiraları çok yüksek geri getirisi yılları buluyor ve fazla satıldıklarına şahit olmadım‚ hali hazırda K.maraşda satılmayı bekleyen 1.700 adet sıfır daire var ki ‚ her gün üzerine bir yenisi ekleniyor...
bakalım kolay para kazanma durumları nereye kadar gidecek bilmiyorum.
ama benim düşünceme göre en güzeli üretim yapmak veya üretilen bir mamulün alım satımını yapmak.
Eğer böyle güzel fikirleriniz var ise açığım duymaya

29.12.2015 11:31 Salı #24

dbg1

Mesajı Gönderen: aamircakir:cLink:0093401

Ne demek renktaş‚ her zaman helal olsun. Bilgi paylaşıldıkça değeri artar.

Celaliye‚ ORtaköy‚ Silivrinin bazı bölgeleri yatırım için‚ özellikle 5-10 sene arası yatırım için uygun yerler ancak bahsettiğin yatırım meblağları için Celaliye biraz zor bana göre. Buralarda bu rakamlarda yer bulunsa da çok kıyı sapa bir yer olacaktır.

En nihayetinde yine değer kazanır ama ana arter-cadde vs. gibi yerlerde olan arsaların ne kadar değer kazandığını hepimiz biliyoruz. Şöyle karşılaştırmak gerekirse‚ eski zamanlarda Şirinevlerin arka kıyı yerleriyle ile Beylikdüzü ya da Büyükçekmece yol güzergahı gibi düşünebiliriz. Bugün Şirinevler d eçok değerleri her yeri ancak e5 üzeri olan bölgelerin değerleriyle o zamanlarda arka kısımlarda Şirinevlerde alınan ufak yerlerin değeri karşılaştırılamıyor bile.

5-10 sene özellikle 10 sene bekleriz bizim için sıkıntı yok diyorlarsa dediğin gibi Silivri kısmına yönlenilmesini tavsiye ederim. Bu rakamla hem biraz daha büyük bir yer alabilirler‚ gelecekte bölgeler geliştiğinde de büyük geri döndüsünü o oranda büyük alırlar. Büyükçekmece‚ Celaliye Kamiloaba gibi bölgelerde de yer alınabilir ama meblağ daha büyük olmuş olsaydı kısa vadede geri dönüşünü alır ve geri döndüsüyle aldığı yatırımı tekrar Silivri tarafına aktarabilirlerdi. Bu noktada mantıklı olan Silivri bölgesi.

ÖZellikle Silivri´nin de Çanta‚ Alipaşa‚ Gümüşyaka‚ Değirmenköy‚ ORtaköy‚ Fenerköy‚ Kavaklı gibi bölgeler tercih edilebilir. Bu bölgelerin arasında da özellikle Alipaşa ve Çanta´yı tavsiye ederim. Ortaköy çevresinde TOKİ´nin konut projeleri var‚ yakın zamanda bölgede başka konut projeleri de ortaya çıkacak ancak Alipaşa ve ÇAnta´nın konutla birlikte ekstra avantajları söz konusu. Şöyle ki;

Çanta bölgesinde Ali Ağaoğlu gibi büyük inşaat firmalarının yer aldığını biliyorum. Hakeza Alipaşa bölgesinde de büyük yerler aldılar. Bu bölgelerde‚ imar çalışmaları hızla devam ediyor ve yeni üniversiteler‚ limanlar marinalar bu bölgelerin çevresinde. Özellikle Alipaşa´da Türk-Alman Üniversitesi gibi‚ Cerrahpaşa Üniversitesi gibi bazı üniversite projelerinin söylentileri baya yoğun. Son imar çalışmalarında da Alipaşa bölgesinde büyük üniversite tesis alanları ayırdıklarını gördüm. İmar planından okunabiliyor.

Ayrıca yine bu bölgelerde kongre salonları gibi bir takım projelerin de yereleşeceğini‚ Alipaşa bölgesinde yine Teknokent tarzı sanayi merkezinin yerleşiminin gerçekleştirileceğini bir kaç yetkili ağızdan duyduk.

Çanta-Gümüşyaka arasına liman ve 2-3 adet marina‚ Alipaşa bölgesinde üniversite tesis alanları‚ fuar ve kongre salonları gibi bir takım ticari ve eğitime dönük projeler‚ yine Çanta-Gümüşyaka arasına bölgenin de elverişli olması sebebiyle kurulması düşünülen Ekolojik Konutlar (Rüzgar gülü vs gibi yenilenebilir enerjilerle bu yerleşimlerin elektriğinin sağlanması planlanıyor)‚ yine bu bölgelerde Lojistik imarlı bölgelerin ve lojistik alanlarının inşaası bölgenin bütünsel planları arasında. Çanta-Gümüşyaka arası‚ Alipaşa ve Değirmenköy bu projelerin merkez noktaları olduğunu söyleyebilirim.

Benim tavsiyem‚ Çanta ya da Alipaşa bölgesinde gerçekleştirilen planların da incelenerek cadde-sokak- ana arterler ve planda belirtilen proje niteliklerine göre arsanın seçilmesi ile 5-10 sene arasında güzel bir yatırım yapabilirler.

renktas merhaba‚
bi hayli zaman oldu yazamadim.
Allah razi olsun gercekten. Cok cok cok faydali bilgiler vermissin.
Cok tesekkür ederim tekrar.
En yakin zamanda nasipse ne var ne yok bozudurup almak istiyorlar hayirlisi ile.

yukaridaki renktasin da dedigi gibi fiyatlar cok ucuk‚ artik nasip kismet.

15.01.2016 00:58 Cuma #25

Leibniz

göktürk merkez bu aralar çok sıcak geliyor bana. bir biliginiz var mı göktürkle ilgili? geleceği nasıl sizce?

17.01.2016 14:27 Pazar #26

aamircakir

Mesajı Gönderen: baroni_1907:cLink:0093460

Güzel bir konu olmuş‚
Ama gördüğüm kadarıyla herkes spekülatif amaçlı olarak her hangi bir g.menkul üzerinden kar yapmayı düşünüyor.
Ama şuan da Türkiyenin her yerinde insanlar arsa-tarla-inşaat işine girdi‚
Yaşadığım şehir olan K.maraş için konuşursak Arz fazlası olduğunu söyleyebilirim.( konut ve işyeri için)
Arsa fiyatları uçtu gitti sıkıntı şu işyerlerinin kiraları çok yüksek geri getirisi yılları buluyor ve fazla satıldıklarına şahit olmadım‚ hali hazırda K.maraşda satılmayı bekleyen 1.700 adet sıfır daire var ki ‚ her gün üzerine bir yenisi ekleniyor...
bakalım kolay para kazanma durumları nereye kadar gidecek bilmiyorum.
ama benim düşünceme göre en güzeli üretim yapmak veya üretilen bir mamulün alım satımını yapmak.
Eğer böyle güzel fikirleriniz var ise açığım duymaya

Gayrimenkul‚ paranı kara dönüştürmenin en kolay ama zahmetli yolu. Herkes için özellikle toprak‚ hiç bir zaman kaybetmez. Doğrudur‚ toprak hiç bir zaman kaybetmez.

Tabii bu yükselişlerin doygunluğa ulaşacağı zaman da var‚ bazı bölgeler için zaten ulaşmış durumda. Yeni fırsatlar yeni yatırım bölgeler doğuyor her geçen gün. Sadece gayrimenkul üzerine çalışmıyoruz ama gayrimenkul yatırımlarında herkes bizden bir çok talepte bulunuyor

Üretim yatırımları noktasında daha az yatırımcıyla özelliği ve kar marjı yüksek ürünler için çalışıyoruz. Aksaraya bir fabrika kurduk‚ yüksek teknoloji ürünler üzerinde çalışıyor ve bunu seri üretime geçiriyoruz yatırımcılarımız için. Yatırım teşvik belgesi‚ sektörel teşvikler ve desteklerden de faydalanıyoruz bu süreçte.

Ancak bu yatırımlar gayrimenkul yatırımları gibi değil. Ciddi sermaye gerektiriyor. Özellikle yüksek teknoloji yeni ürünlere ilgi gösterdiğimizden ve bu ürünlere yönlendirdiğimizden orta ölçekli bir yatırımın gerçekleşmesi 15 milyonu bile bulabiliyor.

Şu an en çok üstünde çalıştığımız bir takım ürün dizisi var‚ bor ürünleri bir kaç sektör için. Nano boyutta işleme yapabiliyoruz ki bu boyutta boru işleyebilen dünyadaki iki firmadan birisiyiz; diğer Amerika´da bir laboratuar.

Bu ürünler‚ önemli sektörlerde önemli destek ve verimlilik sağlayan mükemmel çalışmalar. Şimdi bunun yatırımını gerçekleştirmek için çevremizde bu yatırıma ilgi gösterebilecek yatırımcı bakıyoruz.

Yurt dışından istediler ama biz milli kalmasından yanayız. Bakalım‚ son raddeye kadar bunu istiyoruz ama yapacak bir şey olmazsa da mecburen diğer yolu deneyeceğiz. Ne yazık ki ülkemizde herkes üretim yatırımını düşünmüyor‚ üretimden ziyade ticaret daha cazip bizim ülkemizde.

Bunların sonucu da genel yatırımların gayrimenkule kaymasına sebep oluyor. Bu noktada sizin sermayeniz gücünüz nedir bilmiyorum ama varsa böyle bir düşünceniz‚ bir kaç ürün önerebilir‚ bir kaç yatırım üzerinde fikir paylaşabiliriz.

Paylaş 
Sayfa: 1.2.[3].4.5.6