Otomobil Tavsiyesi
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Antu Tüketici Köşesi - Otomobil Tavsiyesi

Paylaş 
Sayfa: 1.2.[3]
25.06.2018 12:15 Pazartesi Konu Puanı: 0

Cold_Fire
Otomobil Tavsiyesi

Mesajı Gönderen: AlestA:cLink:0094145

Benim de fikrim bu yönde ama sağlam araba alırsan 20 yıl tıkır tıkır çalışır diyorlar. Ben çok anlamıyorum araba işinden.

Arada uzun yol da yapacak‚ iyi kötü dayanıklı en az 5-6 yıl kullanabileceğim bir araba arıyorum. B veya C farketmiyor.

Renktaş japon araçlarını öneririm‚ özellikle Toyota. Sanayi yüzü göstermez kolay kolay. Bir tek bakımını yaptırırsın. Corolla‚ auris gibi. Tabi bütçenin bilmiyorum‚ Honda da çok iyi.

03.07.2018 20:53 Salı #19

heroforce
Otomobil Tavsiyesi

Renktaşlar biz de bu sene inşallah otomatik bir araba alacağız. 50 bin duruma göre 60 bin bütçemiz var.

İnternette okuduğum kadarıyla japon ve cvt deniyor. İlk arabamız olacak‚ jazz düşünüyoruz.

Kullanan‚ bilen var mı? Bir de tavsiye verebilecek olan?

04.07.2018 01:33 Çarşamba #20

ipsala1907
Otomobil Tavsiyesi

Mesajı Gönderen: heroforce:cLink:0094155

Renktaşlar biz de bu sene inşallah otomatik bir araba alacağız. 50 bin duruma göre 60 bin bütçemiz var.

İnternette okuduğum kadarıyla japon ve cvt deniyor. İlk arabamız olacak‚ jazz düşünüyoruz.

Kullanan‚ bilen var mı? Bir de tavsiye verebilecek olan?

2008 model Jazz´ı 2010-2016 yılları arasında kullandım.Daha sonra aile büyüdüğü için Octavia aldım dizel-otomatik.Jazz sorunsuz tam bir aile aracıdır. Yalnız sanırım 2010 sonrası Jazzlarda CVT değil i-Shift şanzuman vardır ve sorunlu bir şanzuman olduğu söylenir.
Geçen hafta eve ikinci bir araba lazım olunca Yaris aldım 2016 model sadece deneme amaçlı 3-5 kez kullandım ama gayet güzel bir araç tavsiye ederim.(Jazz kadar geniş bir bagaj yok tabiki) 2012 üstü Yarislerde CVT şanzuman var ve bütçenize uygun tavsiye ederim

04.07.2018 09:56 Çarşamba #21

heroforce
Otomobil Tavsiyesi

Mesajı Gönderen: ipsala1907:cLink:0094156

2008 model Jazz´ı 2010-2016 yılları arasında kullandım.Daha sonra aile büyüdüğü için Octavia aldım dizel-otomatik.Jazz sorunsuz tam bir aile aracıdır. Yalnız sanırım 2010 sonrası Jazzlarda CVT değil i-Shift şanzuman vardır ve sorunlu bir şanzuman olduğu söylenir.
Geçen hafta eve ikinci bir araba lazım olunca Yaris aldım 2016 model sadece deneme amaçlı 3-5 kez kullandım ama gayet güzel bir araç tavsiye ederim.(Jazz kadar geniş bir bagaj yok tabiki) 2012 üstü Yarislerde CVT şanzuman var ve bütçenize uygun tavsiye ederim

Yaris de seçenekler arasında ama Jazz´ı bagaj seçeneğinden dolayı tercih etmiştik. Yarisin en büyük avantajı da aynı fiyata daha genç modeller alınabiliyor olması. Lpg konusunda ne düşünüyorsunuz‚ Lpgli kullanmak istiyoruz?

04.07.2018 12:19 Çarşamba #22

ipsala1907
Otomobil Tavsiyesi

Mesajı Gönderen: heroforce:cLink:0094157

Yaris de seçenekler arasında ama Jazz´ı bagaj seçeneğinden dolayı tercih etmiştik. Yarisin en büyük avantajı da aynı fiyata daha genç modeller alınabiliyor olması. Lpg konusunda ne düşünüyorsunuz‚ Lpgli kullanmak istiyoruz?

Hem Jazz hem de Yaris zaten az yakan araçlar ben açıkçası sanırım biraz geri kafalıyım bu konuda ve LPG ye ön yargı ile yaklaşıyorum ve orjinali bozmuyorum. Eğer yakıt konusu sizi çok endişelendiriyorsa dizel araç almanızı tavsiye ederim. Skoda Octavia 2016 DSG dizel-otomatik aracımla 4 kişi + 3 valiz Ankara -İstanbul otoyol hız sabitleyici 120 km/h ile ortalama 3‚6 lt yakıt tüketiyor. Benzinde bu değerleri görmek zor tabiki

04.07.2018 12:22 Çarşamba #23

heroforce
Otomobil Tavsiyesi

Mesajı Gönderen: ipsala1907:cLink:0094158

Hem Jazz hem de Yaris zaten az yakan araçlar ben açıkçası sanırım biraz geri kafalıyım bu konuda ve LPG ye ön yargı ile yaklaşıyorum ve orjinali bozmuyorum. Eğer yakıt konusu sizi çok endişelendiriyorsa dizel araç almanızı tavsiye ederim. Skoda Octavia 2016 DSG dizel-otomatik aracımla 4 kişi + 3 valiz Ankara -İstanbul otoyol hız sabitleyici 120 km/h ile ortalama 3‚6 lt yakıt tüketiyor. Benzinde bu değerleri görmek zor tabiki

Skoda dan memnunmusunuz otomatik olarak peki?

04.07.2018 14:02 Çarşamba #24

ipsala1907
Otomobil Tavsiyesi

Mesajı Gönderen: heroforce:cLink:0094159

Skoda dan memnunmusunuz otomatik olarak peki?

Skoda biliyorsunuz wv ile aynı motor ve otomatik şanjuman kullanıyor (DSG). DSG şanzumanın piyasada sabıkası çok. Açıkçası beni de almadan önce çok tereddütte bıraktı ve aracı 2016 da sıfır alırken garantiyi uzattım. Şuanda 60.000 km de ve şimdilik bir sıkıntı çıkarmadı ama kesin çıkarmaz diyebilirmiyim CVT kadar kesin konuşamam dediğim gibi vukuatı çok. Ama DSG şanzuman CVT ye göre kesinlikle daha konforlu‚ performanslı ve ekonomik.

04.07.2018 14:04 Çarşamba #25

heroforce
Otomobil Tavsiyesi

Mesajı Gönderen: ipsala1907:cLink:0094160

Skoda biliyorsunuz wv ile aynı motor ve otomatik şanjuman kullanıyor (DSG). DSG şanzumanın piyasada sabıkası çok. Açıkçası beni de almadan önce çok tereddütte bıraktı ve aracı 2016 da sıfır alırken garantiyi uzattım. Şuanda 60.000 km de ve şimdilik bir sıkıntı çıkarmadı ama kesin çıkarmaz diyebilirmiyim CVT kadar kesin konuşamam dediğim gibi vukuatı çok. Ama DSG şanzuman CVT ye göre kesinlikle daha konforlu‚ performanslı ve ekonomik.

Peki teşekkürler sanırım jazz ve yaris arasında tercih yapacağız

04.07.2018 14:18 Çarşamba #26

ipsala1907
Otomobil Tavsiyesi

Mesajı Gönderen: heroforce:cLink:0094161

Peki teşekkürler sanırım jazz ve yaris arasında tercih yapacağız

2014-2016 arası bir Yaris sizin için en uygunu diye düşünüyorum

Paylaş 
Sayfa: 1.2.[3]