Laptop tavsiye
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Sosyal Forumlarımız - Antu Tüketici Köşesi - Laptop tavsiye

Paylaş 
Sayfa: [1].2
16.06.2021 15:50 Çarşamba Konu Puanı: 0

Mehmet_Ozen
Laptop tavsiye

Bu konu teknoloji forumunda bir başlıkta vardı ama arşive taşınmış. MacBook mu yoksa başka bir dizüstü veya iPad mı alsam diye kararsızdım.

Macbook aldım. 2 aydır kullanıyorum. Memnunum. Excel yerine numbers isimli bir program var. Diğer office muadilleri çok iyi ama Numbers´ı pek beğenmedim. Excel´şn o prtikliği yok. Ben alırken bir kez office satın alıyorsun demişlerdi ancak beni gördüğüm aylık abonelik şeklinde (veya ben bulamadım). Sırf excel için "libreoffice" diye bir program indirdim. Ayrıca microsoft onenote hesabı açtım. Şimdilik işimi görüyor. Ayrıca crack kurulması gereken programlar ile çalışan birisi zorlanabilir çünkü crack işleri biraz farklı. Almayı düşünen varsa bir fikir sahibi olması için şunları söyleyebilirim.

1- alışma problemi
Alışma problemi yaşamadım diyebilirim. En önemi sıkıntı @ işareti yazarken oluyor. Çünkü sayfa kapatmayı Command+Q ile yapıyor. Hatta bu yazıyı yazarken sayfayı yine kapattım. Onun dışında win+D kısayolu ve del tuşu yok (veya ben henüz bulamadım). Ama çok önemli değil.

2-Office

Burada office yerine iWork diye bir program paketi var. Office ve Google dökümanlar programlarını açıyor‚ ancak resim- tablo vs varsa kayıyor. iWork programları ise office ve Google dökümanlarda açılmıyor. Bunun için office olarak kayıt edebiliyorsunuz ancak resim ve tablolar yine kayabiliyor. Ben pages de yazdığım yazıyı önce PDF olarak kaydettim‚ ardından cloudconvert.com dan bu PDF´yi word dosyasına çevirdim. En doğru aktarmayı böyle yapabildim. BUna rağmen başka bir bilgisayarda 20 dakika kadar düzeltme yaptım.

Pages çok güzel bir program. Word´e göre daha basit ve kullanışlı. AYrıca konuşarak da yazıya dökebiliyor ve bu özelliği çok iyi çalışıyor. iPhone dan çektiğim resmi de direkt aktarabiliyorum. Endnote ile uyumlu çalışıyor. Endnote ve SPSS bizim aileden biri gibi birşey oldu. Neredeyse sofraya iki tabak da bunlara koyacağız. Sıkıntı yaşamadım.

Excel dosyasını Numbers ta açarken basit formülleri aynen koruyor. Yine excel olarak kaydederken de formüller korunuyor. Ama bazı formüller Numbers´ta yok. Excel makrolarının bazılarını aktarmayabilir.

Bir de macbookta paint yok. Başta skitch diye ücretsiz bir program indirdim ama bu programda silgi yok!. Sonrasında Paint x diye bir program indirdim. 45 lira gibi bir ücreti var ama çok basit ve kullanışlı.

3- ek aldıklarım

İnternetten şunları aldım. youtube da açıkçası iş kullanıcı tavsiyesinden çok sponsor reklamına dönmüş.

Ekran kılıfı ve koruyucu kılıf için şunu aldım. Hepsiburada.com yorumlarında satıcının arayıp bilgi verdiğini yazıyor. ancak ben amazondan aldım ve arayan olmadı. Laptopun altında bir kod var. Benimkinde a2337 yazıyor. Kılıf alırken buna uygun olası önemli. Kılıfı ve dış koruyucu kapağı ben kendim taktım. Takması basit.
http://www.amazon.com.tr/gp/product/B091B8YMY7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o08_s00?ie=UTF8&psc=1

Çnta olarak bunu aldım. Thule diye bir markayı önerdiler. Ancak daha fazla cebi olduğu için bunu aldım. Memnunum.
http://www.amazon.com.tr/gp/product/B07LBWWFSN/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07_s00?ie=UTF8&psc=1

tuşlar silinmesin diye klavye koruması aldım. Buna çok gerek olmayabilir. Sadece enter tuşu uyumsuz ama sıkıntı yaratmıyor.
http://www.amazon.com.tr/gp/product/B08THZC4JC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o06_s00?ie=UTF8&psc=1

Alet üzerinde iki adet type-c çıkışı ve bir adet mikrofon girişi ile geliyor. O yüzden USB dönüştürücü almak gerekiyor. Bazı dönüştürücülerde wifi kesilebiliyormuş. Benim aldılarımda problem olmadı.
önce bunu aldım:

http://www.amazon.com.tr/gp/product/B07HFTQS99/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

Hafif ve iş görüyor. Çantaya koydum bir yere giderken hep bunu götürüyorum. Ama bir gün flash bellekten harddiske birşey atmam gerekti ve şunu aldım:
http://www.amazon.com.tr/gp/product/B08QDX83PR/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

4- depolama

Almadan önce bu sıkıntıdan kimse bahsetmemişti. Harici bellekler NTFS isimli bir formatta. macbooklar bu formattaki belleklerin içindekilerini açıyor‚ ancak belleğin içine bir şey koyamıyoruz. FAT32 veya exfat formatlarını tanıyor.
Bu sorun için paragon ve Tuxera isimli iki ücretli programın deneme sürümünü indirdim ancak programları çalıştıramadım. Bazı ayarları değiştirmek gerekiyormuş. Şu an Mounty diye ücretsiz bir program kullanıyorum. Bu program sıkıntısız çalışıyor.

24.06.2021 01:57 Perşembe #1

gabby agbonlahor
Laptop tavsiye

edit .

Mesaj gabby agbonlahor tarafından düzenlenmiştir...

20.06.2022 14:00 Pazartesi #2

Feneroviç
Laptop tavsiye

3ditttt

Mesaj Feneroviç tarafından düzenlenmiştir...

25.06.2022 12:11 Cumartesi #3

Feneroviç
Laptop tavsiye

.....

29.06.2022 12:25 Çarşamba #4

Feneroviç
Laptop tavsiye

Editttt

12.07.2022 20:39 Salı #5

Feneroviç
Laptop tavsiye

12.07.2022 20:43 Salı #6

Feneroviç
Laptop tavsiye

12.07.2022 20:48 Salı #7

Feneroviç
Laptop tavsiye

15.07.2022 02:31 Cuma #8

Feneroviç
Laptop tavsiye

Paylaş 
Sayfa: [1].2