En son oynadığınız oyunlar ?
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Multimedya Forumu - Oyunlar Forumu - En son oynadığınız oyunlar ?

Paylaş 
Sayfa: 1....12.13.14.15.16.17.18.19.20.21.22.23.[24]
03.09.2019 12:31 Salı Konu Puanı: 0

Milla Jovovich

Uncharted: Drake´s Fortune Remastered (2007)

Ps3 zamanında Uncharted 3´ü oynamış ve beğenmiştim. Ardından ps4 zamanı çıkan Drake´in son macerası Uncharted 4 ve kısa oyun olan Lost Legacy´i de oynamıştım. Ps4´e ilk 3 oyunun hepsini barındıran The Nathan Drake Collection´u almıştım ama oynamak bugüne kısmet oldu. İlk 2 oyun türkçe dublajlı hale getirilmiş. Sonraki oyunlarda zaten dublaj getirmişlerdi.

Öncelikle ilk oyun biraz çiğ olmuş. Her ne kadar Remastered versiyonu olsa da grafikler göz yorabiliyor. Çünkü epey iyi oyunları oynuyorum son zamanlarda. Bug olarak şaşırtıcı olarak ilk oyunda çok fazla bug´a rastladım. Bir kaç yerde illallah ettirdi.

Hoplama zıplama mekanikleri de diğer oynadığım oyunlara göre daha zayıf geldi. Onun dışında hikayesi idare eder. Sullivan ve Elena bu oyunda bizim yardımcılarımız olarak karşımızda. Bölüm tasarımı olarak en zayıf olan bu sanırım. Genelde aynı mekanlardayız. Ve pek fazla yer değiştirmiyoruz. Diğer oyunlarda oradan oraya gidiyorduk. Bunun dışında çatışma mekanikleri iyi. Sürüsüne bereket 1000´e yakın adam öldürüyoruz.

Tıklamazsan çatlarsın... Tıklarsan yanarsın...

Oyunun finali çabuk bağlandı. Daha uzatılabilirdi. Oynanış olarak ise 7.5 saat civarı sürdü bana kısa geldi. Bazı chapter´lar çabuk bitiyor. Bir aksiyonluk sadece.

7.7/10

İkinci oyun olan among thieves´i oynamaya da başladım. Sanırım Chapter 18´deyim. Bu oyundan da bahsederim ilkine göre çok daha iyi. Onu da bitirdikten sonra 3. oyunu da oynayacağım. Oynayalı çok oldu unuttum epey. Belli olmaz 4 ve Dlc´den bozma Chloe´ili oyunu bir daha oynarım belki. Seri yapmış olurum.

03.09.2019 13:56 Salı #208

Milla Jovovich

Mesajı Gönderen: javert:cLink:0076784

Hernekadar Dragon Age bitirmiş olsamda rpg oyunlarını sevmem. Dark Souls gibi action rpg bundan ayrı. Fallout 3 e başladım. Bu ne yaw onla konuş bunla konuş sıtkım sıyrıldı valla! Envanter sistemi silah kullanımı da sevemedim. Sığınaktan çıktıktan sonra açık dünyada neyin ne olduğuda belli değil. Karşıma 4 tane yabani çıktı 20 mermi atıyosun ölmüyolar.

Bu kadar ağır rpg beni bayıyor. Sanırım sileceğim!

Ben bir ara bakayım dedim dragon age´lere ama beni hiç sarmadı. Dark souls zaten oynayamıyorum o save sistemi benim için zulüm. Sekiro´ya souls benzeri olduğu için hiçbir zaman şans vermeyeceğim mesela.

Fallout´ları ben de oynayamadım. Başlarına başlıyorum kalıyor. 4´ü de bir ara denemiştim. Başlarını geçtim kaldım onda da. Bazı türler bana göre değil.

03.09.2019 15:51 Salı #209

javert

Mesajı Gönderen: Milla Jovovich:cLink:0076786

Ben bir ara bakayım dedim dragon age´lere ama beni hiç sarmadı. Dark souls zaten oynayamıyorum o save sistemi benim için zulüm. Sekiro´ya souls benzeri olduğu için hiçbir zaman şans vermeyeceğim mesela.

Fallout´ları ben de oynayamadım. Başlarına başlıyorum kalıyor. 4´ü de bir ara denemiştim. Başlarını geçtim kaldım onda da. Bazı türler bana göre değil.

Dragon Age güzel oyun. Ben son oyun olan İnqusition ı bitirdim. Ama ingilzicem ortalama olmasına rağmen bi zaman sonra bu konuşma olayı beni baydığı için skip edip okumuyodum bile. Bu rpg lerin diyalog olayı oynanışı baltalıyo. Nesini seviyolar anlamıyorum!

Aslında Fallout un teması çok iyi. En sevdiğim konulardan biridir post-apokaliptik dünya. Rage1 i de çok sevmiştim. Ama bırak oyniyim abi beni onla bunla konuşturma. Açık dünyada deli dana gibi dolaşıyosun amaçsızca. Hangisi ana görev hangisi yan görev belli değil. Hele o eşya toplama olayı! Çer çöp ot b.k ne bulursan topluyosun!

1 yıl öncede bi hevesle Oblivion a başlamıştım‚ aynı Fallout 3 gibi cd yi çıkardım hemen.

Fallout 4 ü türü sevenler lanetliyor‚ bu demek oluyorki ben oynayabileceğim‚ hadi bakalım

Mesaj javert tarafından düzenlenmiştir...

04.09.2019 12:28 Çarşamba #210

Milla Jovovich

Uncharted 2: Among Thieves (2009)

2. oyunu da bitirdim. Toplam 26 chapter sürdü. En uzun Uncharted Chapter´ı bu oyunda olması lazım. 9.5 saat kadar oynamışım. Konuştuğum çoğu bu seriyi seven kişi serinin en iyi oyunu için bunu diyorlardı. Genel olarak beğendim. Hikaye ilk oyuna göre çok daha iyi. Ve sinematik sekanslar çok daha fazlalaştırılmış. Tren sahnesi olsun arabalı kovalama sahneleri olsun ve bir sürü güzel bölüm vardı. Tren sahnesi özellikle baya iyiydi. Çok güzel tasarlanmış.

Çatışma sahneleri daha güzel olmuş ama eski oyun olduğu için benzer karakterdeki binlerce düşmanı öldürmek bir süre sonra sıkıyor. Bölüm tasarımları ilk oyunla karşılaştıralamaz bile. Her ne kadar alakası olmasa da istanbul´u olsun farklı bölgeleri olsun dolaşıp duruyoruz.

Mekanikler biraz yoruyor. Bazı yerlerde sinir krizi geçirtti.

Lost Legacy´den bildiğim Chloe Frazer bu oyunda oldukça fazla görünüyor ana karakterlerden. Biliyorsunuz son uncharted oyununda kendisi ana kahramandı. Açıkçası o Chloe ile bu Chloe arasında fark vardı baya. Bu daha değişik bir karaktermiş. Sullivan´ı pek göremedim bu oyunda. Sonradan da Elena ekleniyor. Elena da sevdiğim karakterlerden. Böylelikle oynamamış olduğum uncharted oyunu kalmadı. Yine de 3-4 ve LG´yi tekrar oynayacağım bir ara çünkü özellikle 3. oyunu oynayalı uzun zaman olduğu için unuttum.

Üst üste 2 Uncharted oyunu şimdilik bana yetti. Bir süre sonra yorucu oluyor ve hep aynı şeyleri yapıyoruz gibi hissettiriyor.

8.6/10

04.09.2019 12:41 Çarşamba #211

Milla Jovovich

Benden başka da oynadığı oyunları bir iki kelam edip puanlayarak buraya koyan arkadaşlar çıksa iyi olurdu. Bakıp fikir edinme açısından bence iyi oluyor.

11.09.2019 13:28 Çarşamba #212

Milla Jovovich

Red Dead Redemption 2 (2018)

Yaklaşık 50 saat kadar oynadıktan sonra ana hikayeyi bitirdim. İlk başlarda ana hikayeye arada girip oyunun inanılmaz açık dünyasında kayboluyordum. Daha sonra hikaye açılınca bir an önce oyunu bitirmek için ana hikaye odaklı gittim. Gördüğüm yan görevlerin de çoğunu yaptım. Buna rağmen oyun bitti ama hala yapacak tonla şey var. RDR2 inanılmaz bir oyun olmuş. Bu oyundan hakkıyla bahsetmek çok zor ama bir iki kelam edeyim.

Grafikler:

Grafikleri değerlendirmek kolay çünkü mükemmel olmuş. Oyunu oynarken ben bu oyunu oynuyor muyum ? sorusunu çok sordum. Sanki oynayan ben değilim de videosunu izliyorum gibi hissettim. Ps4 pro da 4k tv de oynadım gördüğüm detay‚ ışıklandırma seviyesi çok farklı yerlerde. Rockstar almış çıtayı farklı bir yere koymuş. Oyunun en başarılı yaptığı iş ışıklandırmalar. Oynarken nefesinizi kesecek görüntüler göreceksiniz. Gece sisli havalar güneşin doğuşu o vuruş açıları. İlk yağmurlu havada o bulutların hareket edişi o animasyonlar... Göz var zaten bir kaç videosuna bakan görmüştür nasıl bir şeyle karşılaşacağını. Oynayana kadar bu kadar beklemiyordum. Bilgisayarda RTX teknolojisiyle bu oyunu görmek isterdim. Konsollarda bu görüntüyü veren bir oyun yeni çıkan ekran kartlarında ne verir acaba ? Görsel şölen. Atmosfer olarak böyle oyun yakın zamanda çıkar mı ? Zor.

Açık Dünya:

Açık dünya yaptığını sanan oyunlar (bkz.ubisoft) biraz baksınlar ve bu oyundan örnek alsınlar. Açık dünya budur. Girdiğiniz her evde bir hikaye var. İster girersin ister girmezsin sana kalmış ama adamlar oraya bir şeyler koymuş. Umursamazsın ama çok ilginç hikayeler kaçırabilirsin ama oyun illa gel bak bir şeyler koyduk biz buraya sakın kaçırma demiyor. Sana bırakmış. Random eventler her yerde atla giderken illa bir olaya denk geliyorsunuz ve bu oyunu çok fazla oynamadığınız sürece tekrar etmiyor. Bir yerden sonra illa tekrar ediyor sonuçta oyun bu ama bu sefer aaa siz bana geçen sefer yardım eden kişisiniz tekrar yardımınıza ihtiyacım var diyorlar. En azından ilk defa karşılaşıyor gibi durmuyorlar. Dünyasında gezerken aaa burada ne var acaba gideyim bir bakayım dedirtmeyi çoğu oyun başaramaz. Hele gittiğiniz yerde bir dumanı tüten yer varsa bu ev olur kamp olur bir olay bekleyin. İlginç bir hikaye olur ilginç bir not olur bir şeylerle karşılaşabilirsiniz.

Hayvan çeşitliliği inanılmaz. Ben bir oyunda bu kadar çeşitlilik görmedim. Gören de yoktur zaten. Yüzlerce hayvan var. Ben çoğunu görmedim bile. Avcılıkla oyunu hazmedeyim daha çok uğraşacağım o zaman bir çoğunu keşfederim. Öyle pompalı ile geyik avlayayım derseniz alırsınız en dandik kalitede eti ve deriyi oturursunuz aşağıya. Avı gözlemlemek hangi araç ile yakalayacağını bilmek neresinden vuracağını bilmek gerek. Balık tutma işi de çok zevkli olmuş. Özellikle legendary balıklar ilgi çekici.

Gördüğünüz her npc ile iyi kötü bir dialog kurabiliyorsunuz. İsterseniz soyabilirsiniz. Ve oyunda bir sürü karakter var. Gerçekten büyük iş. Bu dünya sizin için var olmuş gibi değil de siz yaşayan bir dünyanın içinde herhangi biriymişsiniz gibi hissettiriyor. Açık dünyadan daha çok bahsedebilirim ama hakikaten buna zaman yetmez. Hazine avcılığından ödül avcılığına kadar yapacak bir sürü şey var.

Oyunda 1 çok büyük şehir bir orta şehir ve irili ufaklı kasabalar var. Hepsinin tarzı farklı. Başarılı olmuş. İlk oyunu oynayanlar meksika hariç oyunun haritası var ve orada bir görev yok. Ben oyunu bitirdim henüz bakmadım ama armadillo filan orada duruyor. Aslında oyun bittikten sonra o vahşi batı alanı açılıyor. Ha bu arada oyunda iklim döngüsü yok ama oyunun belli yerlerinde mevsimler var. Bazı bölgeler ormanlık alan soğuk. Bazı bölgeler kuzeyde karlarla kaplı. Sıcak mısır tarlalarının olduğu yeşil ve kızıl toprağın birbirine karıştığı bölgeler ve puslu sisli sarmaşıklı alanlar filan var. Hepsi görsel olarak çok tatmin edici.

Oynanış:

Öncelikle ana görev serisi oldukça uzun ve tatmin edici. Öyle hemen biten bir hikaye beklemeyin. Görev çeşitliliğini ben oldukça beğendim. Gayet güzel tasarlanmış. Yalnız sever misiniz bilemem ama açık dünya oyununa göre çok lineer bir oynanış sunuyor görevler. Yani nerede duracağınız nerede siper alacağınız belli. Ben dur arkadan gireyim diyemezsiniz pek. Açık dünyasından memnun olduğum için bu lineer oynanış beni rahatsız etmedi aksine daha güzel buldum. Bu oyuncudan oyuncuya değişir tabi.

Ana karakterimizi kontrol etmek aslında kolay ama gta serbestliği bekleyecek oyuncu için zor. Çünkü ağır. Arkanızdan gelen düşmanlar baya zorlayıcı oluyor öyle zırt diye dönmüyor karakter. Ben bazı yerler hariç o kadar zorlanmadım. Bir de bu oyun zor değil arkadaşlar. Bildiğiniz gibi rockstar oyunlarında çok rahat bir aim yardımı var. Siz iki kere L2 tuşuna hızlıca bastığınızda zaten otomatik olarak ilk gördüğünüz düşmanın karnına sabitleniyor. Bu arada headshot almak hiç zor değil. Sağ analoğu hedef aldıktan sonra çok az yukarı itin ve kafasını dağıtın düşmanın.

Oynanış zevkli. Silah animasyonları mükemmel olmuş. Değiştirdiğiniz silahla ne yapıp ne yapamayacağınızı çok rahat anlıyorsunuz. Bir süre sonra uzaktaki hedeflere tabancalar boncuk atar gibi kalıyor düşman yakınınıza gelince onu kullanmak daha mantıklı oluyor. Taktiksel oynayacak oyuncu için silahlı çatışmalar gayet keyifli olur. Yakın bitiriş hareketleri de gayet güzel olmuş. Bu arada bahsetmedim yakın dövüş işi çok değişmiş. Gayet keyifli ve doyurucu olmuş. Bazen bir yumruk çakmak çok işe yarıyor. Eminim bu bölümde de bahsetmediğim bir sürü şey vardır ama genel olarak böyle. Bu oyunu hakkıyla anlatmak oldukça zor.

Oyunda Craft var ve fena da değil ama yaparsan yap yapmazsan yapma oyun bunu sana mecbur etmiyor. Keza soğuk havalarda kalın giyinme sıcak havalarda kısa giyinme gibi şeyler oyunu minimal düzeyde etkiliyor. Keza aç kalması ya da fazla kilolu olmasının da artısı eksisi var ama dediğim gibi minimal bunlar. Çok avantaj ve dezavantaj oluşturmuyor.

Müzikler:

İlk oyunda müzikler idare ederdi. Bir kaç yerde güzel müzikler giriyordu. Özellikle Far Away müziği ilk oyunda aklımda kalan güzel müziklerdendi. 2. oyun bu konuda ama her konuda olduğu gibi çok aşmış. O kadar güzel müzikler var ve öyle yerlerde giriyor ki o duyguyu çok iyi veriyor. Ben oyunların müziklerine öyle çok dikkat eden kulağı çok iyi biri değilim ama ben bile bu oyunun soundtracklerini dinleyeyim diyorsam bence o oyun müzik konusunda baya iyi iş yapmıştır.

Hikaye&Sunum:

Oyunun spoilersız kısaca hikayesi Dutch çetesini anlatıyor. İlk oyunu bilenler oyunun geçmişte geçtiğini biliyor. Blackwater da başarısız ve kötü bitmiş bir soygun sonrası kaçıyoruz. Çete chapter olarak ayrılmış her bölüm sonrası yer değiştiriyor. Bir kamp alanınız var. Kampta kadınlı çocuklu çeteniz var. Çetenize hem maddi hem manevi yardımda bulunuyorsunuz. Bunlar zorunlu değil yalnız. Oyun başında avladığım her geyiğimi derimi malımı mülkümü kardeşlerim bacılarım aç kalmasınlar diye kampa getirdim onları besledim durdum. İsterseniz yapmayabilirsiniz. Laf yersiniz çetenizden bir iki ima gelir o kadar. Yani bu zorunlu değil. Çete ile ilişkiler karakterler beraber yaptığımız görevler sunum‚ hepsi harika olmuş. İçi boş plastik karakterlere çok alıştık oyunlarda ama bu oyunda insanları sahipleniyorsunuz.

İçi boş karakterler derken bunun tam tersi olan oyunun baş karakteri bizim yönlendirdiğimiz kişi olan Arthur Morgan´dan bahsedelim. Bir oyun karakteri ne kadar güzel yazılabilir ? Ne kadar iyi olabilir ? Ne kadar insanı kendisine çekebilir ? ne kadar oyuncu onu umursayabilir ? Oyunlarla iyi kötü haşır neşir olan biriyim fena sayılmayacak kadar oyun oynadım ama benden çok daha fazla oynayan çok daha fazla oyun görmüş binlerce kişi vardır lakin benim gördüğüm en iyi yazılmış en gerçek en yaşayan karakter Arthur Morgan. Witcher severim Geralt abimizin de karakterini beğenirim. Arthur´dan önce oyum ona olurdu ama Arthur Morgan´ı gördükten sonra fikrim değişti. Oyunda biliyorsunuz ilk oyunda yönlendirdiğimiz John Marston var. Çetemizde takılıyor. 2. oyun çıkacağı zaman neden onu yönlendirmiyoruz neden başka bir karakter diye sızlandı çoğu kişi şahsen ben de John´u istiyordum ama Arthur varken John çok sıradan kalıyor. Arthur Morgan´ı kim yazdıysa ellerine sağlık. Kolay bir iş değil. Arthur´un kişiliğiyle ilgili bir sürü şey yazılabilir ama o oyunu oynayacak olanlara kalsın.

Sunum olarak ara sahneler sinemacıların daha iyi anlayacağı Sinematografi gibi şeyler çok iyi olmuş. Sıradan bir film izleyicisi olarak ben sunumu beğendim.

Eksiler:

Bu oyunda eksi bulma konusunda zorlanıyorum. Kimilerine göre hikayenin başlarda yavaş açılması eksi ama benim için böyle bir oyunda bu eksi değil üstüne artı. Böyle yavaş açılması hoşuma gitti. Karakterin yavaş olması çoğu kişiye göre eksi ama bana göre bu artı. Bir eksi varsa eğer kesinlikle fast travel işi. Evet bunu neden yapmadıklarını anlıyorum ama oyunu belli bir saatten sonra oynayan oyuncu için kamptan şehirlere gitmek olan fast travel çok yetersiz.

İki kelime yazayım diye girdim yazdıkça yazmışım. Ve henüz pek bir şey anlatmadım. İşin garibi de bu. Bu oyun beni çok etkiledi. Uzun zamandır oynadığım oyunlar da bu kadar beni içine çeken oyun olmadı. Yaklaşan çok sevdiğim The Last of us‚ The witcher 3‚ God of War gibi çok iyi oyunlar vardı ama bu listenin üzerine çıkacak oyun yoktu. Eh RDR2 benim son yıllarda oynadığım (bu baya bir yılı içine kapsıyor) en iyi oyun. Bana Gta VI mı ? RDR3 mü deseler oyum belli. Bu temayı çok seviyorum. Oyun dünyası benim için çok güzel. Bu temayı seven bir insana böyle de güzel bir oyun verilirse çok güzel olur. Asla bir oyun benden 10 tam puan alamaz ama yaklaşanlar olur. Bu da onlardan biri.

9‚4/10

14.09.2019 15:30 Cumartesi #213

Milla Jovovich

Spiderman oynamaya başladım. RDR sonrası seçilecek en değişik oyunlarda oldu. O ağır karakterden sonra etrafta hoplayıp zıplamak değişik hissettiriyor.

15.09.2019 13:01 Pazar #214

snow

spiderman´i bitireli bayağı oldu. ben de dün DLC´lerini aldım‚ tekrar başladım oynamaya.

güzel sürükleyici oyun‚ şehirde gezmesi‚ düşmanları dövmesi vs. güzel.

yalnız tuşları‚ oynanışı falan unutmuşum çok acemilik çekiyorum şu an.

16.09.2019 08:46 Pazartesi #215

Hakan Yılmazyıldırım

Parkur‚ açık dünya‚ hayatta kalma‚ zombi ve craft tarzı oyunlar seviyor iseniz‚ Dying Light´i deneyin. 2. oyunda 2020de geliyor. Resmi olarak Türkçe‚ hikayesi fena değil. fiyatı makul.

Paylaş 
Sayfa: 1....12.13.14.15.16.17.18.19.20.21.22.23.[24]