En son oynadığınız oyunlar ?
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Multimedya Forumu - Oyunlar Forumu - En son oynadığınız oyunlar ?

Paylaş 
Sayfa: 1....31.32.33.34.35.36.37.38.39.40.41.42.[43]
06.07.2020 14:11 Pazartesi Konu Puanı: 0

AlestA

Eskiden standart bir AAA yapımı yani uzun soluklu ve çok para harcanmış ve çok gelir beklenen bir oyun 60 dolara satışa çıkıyor ve fiyatlar diğer ülkelerde buna göre revize ediliyordu.

Ne kadar sevmesek de Türkiyeye özel bir fiyat politikası uygulayan Steam sayesinde PC oyun fiyatları kontrol altında tutulabiliyordu aslında. Mesela Ubisoft oyunları Steamde farklı fiyata‚ Ubisoft´un kendi store´unda farklı fiyata satılıyordu. Ubisoft direk o dönemin mevcut döviz kuru neyse onla çarpıp satıyordu. Şimdi onlarda bu fiyatlara uydular aslında Steam sayesinde. Normalde 60 dolar olan oyunun şu an satış fiyatı yaklaşık 410 olması gerekirken bu fiyat politikaları sayesinde 249 - 269 TL şeklinde. Artık yeni konsolla standart bir AAA oyunun fiyatı 70 dolar olacak. Bunun da bize yansıması muhtemelen 280-290 TL civası olur. Bu arada tamamen PC fiyatları üzerinden konuşuyorum PS dünyasına uzağım.

06.07.2020 15:25 Pazartesi #379

Milla Jovovich

Ps tarafına hakim olan biri olarak açıkçası konsol ve şu dönemdeki fiyatlar (AAA oyun bugün 500TL) hiç iç açıcı değil. Türkiye Ps‚ ingiltere Ps´e bağlı. Dolar kuru 7 olduğunu varsaysak bile 60X7 420 TL yapması lazım. 80-100 zaten daha pahalı oluyor. Herhangi bir indirim kur sabitleme özel fiyatlandırma gibi bir durum da söz konusu değil. Bir exc için altyazı bin yılda bir exc oyun için dublaj hizmeti verecekler diye bu kadar fark alınmaz. Diğer psnlerde ülkelerden bazıları için hindistan endenozya gibi özel fiyatlandırma var.

Hadi özel oyunlar‚ AAA başka oyunlar böyle diyelim. indie kafasındaki oyunlar bile pahalı. Konsol işi ülkemiz açısından çok bozuldu. 2-3 sene önce 1500-1800 civarında alınıyordu. Ürün açısından uygundu. Oyunlar da bu kadar sapıtmamıştı fiyat olarak gene pahalıydı ama şuan ki 500 TL durumları çok ciddi sıkıntı. Gerçi oyunlar 180 TL üzerine çıkınca ben görmüştüm bu tehlikeyi.

Ben ps5 nesline mesela geçmeyi düşünmüyorum. 6-7 sene kullanılan bir alet olacağını tahmin ediyorum. O dönemde de maksimum 7-8 tane beklediğim özel oyun gelir. Gow2 Spiderman 2 belki yeni bir uncharted tlous2 veya yeni bir ND firmasının ip´si. Oyunlar çıktığı zaman kiralayıp oynayıp bitirmeyi düşünüyorum. Pc tarafını biraz daha upgrade edip o taraftan yürürüm. Şimdilik pc 1080 yüksek ayarlarda 60 fps üzeri veriyor.

06.07.2020 15:47 Pazartesi #380

AlestA

Ben gerçekten hiç konsol almadım bu yüzden ya. Bütçem varken gittim sağlam bi masaüstü aldım. Tek eksik exclusive oyunlar oluyor ama sırf onları oynamak için de o kadar para vermek halihazırda sağlam bi PC sistemi kurmuşken çok saçmaydı benim için. Bir de ben PC sistemini kurarken kendi ihtiyaçlarıma göre PCyi seçtim. Ben ETS gibi farming gibi simulasyonları seviyorum‚ yeri geliyor Rainbow6 yeri geliyor CS GO oynuyorum. Zaman zaman platform canım çekiyor oynuyorum. Bazen bi oyunu alıp almamak konusunda kararsız kaldığımda korsanını indirip deneyebiliyorum

PS Exclusive olarak oynamak istediğim God of War ve Uncharted dışında da pek bi oyun yok. Her ikisine de acayip hayranım o tür oyunları sevdiğim için ama diğer oyunlar beni çekmiyor mesela last of us. İlk oyunu biraz beğenmiştim ama ikinci oyunda direk finale geçtim artık sıkıldım. Bir de artık Exclusivelerde yavaş yavaş kalkıyor. Oyunlar artık eninde sonunda PC´ye de çıkarılmaya başlandı.

Artık Türkiyede hem PC hem PS gerçekten normal bir vatandaş için lüks haline geldi. Milletin 50-60 birim para verip oynadığı oyunlara 500 birim para verip oynamak gerçekten ekonomik olarak çok zorluyor ki millet takasdır PS kardeşliği falan kurup uyguna getirmeye çalışıyor. Mesela arkadaşların var yarısı PS yarısı PC kullanıcısı olsun hadi gel FIFA atalım desen bi 400 birine bi 400 de diğerine bayılmak zorundasın.

Bu arada bu PS fiyatlarının İngiltereden belirlenmesi olayı da çok saçma. Zaten kurdan dolayı 7* geride başlıyoruz bir de üzerine cart curt maliyeti koyup 60 dolarlık oyunu 500 liraya satmak en hafif tabirle 3 kağıt ya. Hadi PS kullanıcısını kazıkladın PC´lere de salça olmaya başladılar. Horizon Zero Dawn olmazsa olmaz bi oyun değil ama 77 TL fiyatla çıkıyordu oyun ne güzel‚ kesin Sony müdahale etti oraya da ki oyunun dağıtıcısı zaten.

Mesaj AlestA tarafından düzenlenmiştir...

06.07.2020 16:58 Pazartesi #381

AlestA

HorizonZeroDawn´ın Steam fiyatının 77´den 275´ye çıkmasının sebebi‚ dünyanın dört bir yanından oyuncuların VPN kullanarak oyunu Türkiye gibi daha ucuz ülkelerden satın almaları imiş.

07.07.2020 14:25 Salı #382

Deatus

ilgisini çeken olur mu bilmiyorum da ubisoft pazar günü bir tanıtım etkinliği yapacakmış‚ eş zamanlı olarak o gün uplay hesabından çevrimiçi olanlar watch dogs 2´yi ücretsiz alabilecek.

08.07.2020 11:12 Çarşamba #383

AlestA

Biz arkadaşlarla hazır olda beklicez 12 Temmuzu ama 45 dakkada o site çöker alınamaz bence. Bakalım denicez.

08.07.2020 13:08 Çarşamba #384

Deatus

Mesajı Gönderen: AlestA:cLink:0077096

Biz arkadaşlarla hazır olda beklicez 12 Temmuzu ama 45 dakkada o site çöker alınamaz bence. Bakalım denicez.

uygulamadan da giriş yapmayı denemek lazım‚ siteye göre daha sağlam oluyor altyapıları. biraz önceden giriş yapın diye bir yazı görmüştüm sitelerinde lakin TR saatiyle tam saatini çözemedim. yazdıkları iki farklı saat var biri pasifik saat dilimi diğeri merkez avrupa saat dilimi‚ çevirince biri 22.00 diğeri 24.00 oluyor anlamadım.

dün de scs‚ ets 2 daf tuning pack DLC dağıttı 10.000 tane‚ hemen çöktüm üzerine. bu hayat pahalılığında iyice bedavacılığı kovalar oldum

08.07.2020 16:09 Çarşamba #385

AlestA

Mesajı Gönderen: Deatus:cLink:0077097

uygulamadan da giriş yapmayı denemek lazım‚ siteye göre daha sağlam oluyor altyapıları. biraz önceden giriş yapın diye bir yazı görmüştüm sitelerinde lakin TR saatiyle tam saatini çözemedim. yazdıkları iki farklı saat var biri pasifik saat dilimi diğeri merkez avrupa saat dilimi‚ çevirince biri 22.00 diğeri 24.00 oluyor anlamadım.

dün de scs‚ ets 2 daf tuning pack DLC dağıttı 10.000 tane‚ hemen çöktüm üzerine. bu hayat pahalılığında iyice bedavacılığı kovalar oldum

bedava görünce sorgulamadan ben de çöktüm ona ya.

Tabiki farkettim ki ben de zaten varmış. Arkadaşa verdim keyi‚ epic yüzünden bedava ne gördüysem tırmalıyorum. Bi ara humble bundle aynısını yapıyodu.

Paylaş 
Sayfa: 1....31.32.33.34.35.36.37.38.39.40.41.42.[43]