Sorun - Cozum Baslıgı -2 (Tum Sorularınız‚ Sorunlarınız‚ Istekleriniz Buraya..!!)
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Multimedya Forumu - Antu Teknoloji Forumu - Sorun - Cozum Baslıgı -2 (Tum Sorularınız‚ Sorunlarınız‚ Istekleriniz Buraya..!!)

Paylaş 
Sayfa: 1.2.[3].4.5.6.7.8.9.10.11.12.13....279
25.03.2008 22:06 Salı Konu Puanı: 0

the wade
Sorun - Cozum Baslıgı -2 (Tum Sorularınız‚ Sorunlarınız‚ Istekleriniz Buraya..!!)

maalesef bende cozmedi..

26.03.2008 16:49 Çarşamba #19

since1907cfb

Mesajı Gönderen: Mikayil Yusifov:cLink:0050539

1 aya yakindir Windows Update´leri biktirdi beni.

Update´ler yapildi simdi install edin diyor‚ Ok diyorum‚ manual ve otomatik secimlerini denedim hicbirinde install olmuyor.

O yapilan update´leri silme gibi durum var mi bi daha cikmasinlar karsima ?

Merhaba‚ bu sorunu yaşayan birçok kişi olduğunu biliyorum. Bunun sebebi aşağıda yazdığım maddelerden biri veya birkaçı olabilir.

1. Saat ve tarih ayarlarının doğruluğunu kontrol et.

2. Antivirus ve firewall varsa kontrol et ve SSL portunun yani (TCP 443) bloke edilmediğine emin ol.

3. W.update´in ActiveX kontrolünde bir problem olabilir. Internet Explorer´ın cache´ini temizle. Bir de C:\Program Files\Windowsupdate ve\veya C:\Program Files\WindowsupdateV4 klasör(ler)´inin altında bulunan "iuhist.xml" dışındaki bütün dosyaları sil.

4. Internet Explorer´da Tools->Internet Options->General (Araçlar->Internet seçenekleri->Genel) bölümünden girip "English-United States" in orada bulunduğuna emin ol. Çünkü microsoft´un xml parser´ında bununla ilgili bir bug var.

5. Hosts dosyanda microsoft.com ve akamai.net ile ilgili birşey olmadığına emin ol. Ayrıca anti-spyware yazılımı kullanıyorsan‚ akamai.net´in bloke etmediğini kontrol et.

eğer yine de çözemezsen direk aşağıda vereceğim linklerden yükle bu yamaları:

KB947944
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=EA05D560-6F21-4633-86D9-1776651DAFCC&displaylang=en

KB907417
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=1B0BFB35-C252-43CC-8A2A-6A64D6AC4670&displaylang=en

Mesaj since1907cfb tarafından düzenlenmiştir...

Mesaj since1907cfb tarafından düzenlenmiştir...

26.03.2008 16:57 Çarşamba #20

Mikayil Yusifov

Yardim icin tesekkur ederim

1-2 kontrol ettim tamamdir. 3-de Windowsupdate dosyasinin ici bos cikti.
4. English yoktu ekledim
5. Hosts dosya isini anlamadim Hangisi oluyor o?

Simdi bir restart yapayim‚ umarim yine install et cikmaz.

Tekrar yazarim burda

26.03.2008 17:02 Çarşamba #21

sukubi1907

Dvd bir film aldım bende de ses yok görüntü var media palyerda böyle oluyor ne denemeliyim ?

26.03.2008 17:08 Çarşamba #22

Mikayil Yusifov

Mesajı Gönderen: since1907cfb:cLink:0050590

Merhaba‚ bu sorunu yaşayan birçok kişi olduğunu biliyorum. Bunun sebebi aşağıda yazdığım maddelerden biri veya birkaçı olabilir.

Yamalari yuklemedim‚ yaptigim English eklemek oldu‚ su an kapattim makineyi o sirada install´i yapti bitirdi Cok tesekkur ederim

26.03.2008 17:20 Çarşamba #23

since1907cfb

Mesajı Gönderen: Mikayil Yusifov:cLink:0050595

Yamalari yuklemedim‚ yaptigim English eklemek oldu‚ su an kapattim makineyi o sirada install´i yapti bitirdi Cok tesekkur ederim

rica ederim..

26.03.2008 17:23 Çarşamba #24

since1907cfb

Mesajı Gönderen: sukubi1907:cLink:0050594

Dvd bir film aldım bende de ses yok görüntü var media palyerda böyle oluyor ne denemeliyim ?

Büyük ihtimalle AC3 veya DTS codecleri yüklü değil sisteminde..
Açık kaynakl‚ ücretsiz olan AC3 Filter´i yükleyebilirsin..

Direk download:
http://downloads.sourceforge.net/ac3filter/ac3filter_1_46.exe

bunu yükleyip‚ kurduğun zaman çalışması lazım.

26.03.2008 19:54 Çarşamba #25

deepblue21

Tam bir teknoloji fukarasıyım.
Yeni bir laptop aldım ancak wireless bağlanamıyorum.
Şu anda diğer pc den sizinle irtibattayım.
sürekli olarak kablosuz ağ özelliğini açın diyor.
Aç diyorum ama sanırım işlem yapılmıyor.
Ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

26.03.2008 20:21 Çarşamba #26

deepblue21

deneme- yanılma yoluyla çözdüm arkadaşlar...yihuu
yardıma ihtiyacım olursa soracağım. şimdilik gerek yok.

Paylaş 
Sayfa: 1.2.[3].4.5.6.7.8.9.10.11.12.13....279