3d printerlar
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Multimedya Forumu - Antu Teknoloji Forumu - 3d printerlar

Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.4.5.6.[7]
26.10.2018 13:12 Cuma Konu Puanı: 0

FenerEmrah
3d printerlar

Arkadaşlar merhaba‚

Yaklaşık 17 yıldır Türkiye ye bu teknolojiyi getiren firmada Proje Danışmanı olarak çalışıyorum.
Stratasys firmasının makina satışını ve bu makinalar ile hizmet satışı yapmaktayız.
Bünyemizde bir çok farklı teknoloji ve üretim yöntemi de mevcut.

Sorularınıza bilgim dahilinde cevap vermeye çalışırım.


  
12.03.2019 23:59 Salı #55

Fenerlikral
3d printerlar

Selam emrahim
Saolasin


  
07.05.2019 02:08 Salı #56

Mehmet_Ozen
3d printerlar

Bazen sorarız ülke olarak niye yerli araba üretemiyoruz‚ niye motor üretemiyoruz diye.

Cevap patent hakkı diye birşey olması. Bir arabada binlerce patent var. Hepsini ödemeye kalksan arabanın maliyetini kurtaramazsın.

Bir zamanların ünlü cep telefonu şirketi Ericcson artık telefon üretmiyor. Ancak zamanında aldığı patentler nedeni ile hala ciro yapıyorlar.

Gelecekte de niye 3D yazıcı üretemiyoruz demek istemiyorsak şimdiden patent araştırmalarına girmeliyiz. Ama biz ülke olarak sadece boş işler ile uğraşalım.

3 d yazıcılar gelecektir. Bugün kıkırdak gibi damarı ve siniri olmayan bazı dokular ameliyathanede üretilmeye başlandı bile (Türkiye´de değil tabii ki).

ABD´nin uzay araştırmaları için bu yazıcılar önemli bir yer tutuyor. Adamlar uzaydaki meteorlardan maden çıkarma peşinde. Uzaydaki istasyonlarına olası sarf malzemeleri ve yedek parça göndermek çok maliyetli ve zaman alan bir işlem. Bir vidayı ulaştırana kadar çok geç kalmış olabilirler. Bunun yerine önceden hammaddeyi gönderip; 3d yazıcılar ile ne lazımsa istasyon içerisinde üretme derdindeler.

İşte biz seçim yenileme gibi işlerle uğraşırken; adamlar bunlarla uğraşıyor.


  
30.03.2020 23:16 Pazartesi #57

Mehmet_Ozen
3d printerlar

Ülkemizde maskelerin bir kısmı 3-D yazıcılar ile yapılıyormuş. Sonunda ıvır zıvır dışında bir şey üretmeyi başarmışız. Çin´de 3-D yazıcı ile hastane yapmışlar. Yine bir yerde‚ 3-D yazıcı ile hasta birinin (Covid-19 ile) akciğerlerinin çıktısını almışlar. Hastalığı bu sayede daha iyi anlamaya çalışıyorlarmış.

Ya atlas tarihte‚ ya da tarih dergisinde okudum‚ emin değilim. Binlerce yıllık bir iskeletin boğaz yapısını çıkarmışlar. Ses tellerini falan da yapmışlar. Bu sayede binlerce yıl önce ölmüş adamın sesini dinlemişler.

Bir firma‚ 3-D yazıcılar ile atıştırmalık üreten bir teknoloji üzerine çalışıyor. Bilgisayardan verileri gireceksin‚ canın ne istiyorsa evdeki yazıcıdan çıkmış olacak.

ABD‚ 3-D yazıcıları uzay teknolojisinde kullanmaya çalışıyor. Adamların meteorlar üzerinde sondaj çalışmaları var. Uzaydaki uydularına sadece hammadde gönderilecek. gerekli malzeme yukarıdaki yazıcılarda yapılacak.

Gelecek‚ bu yazıcılar üzerine kuruluyor.


  
20.06.2020 01:58 Cumartesi #58

Mehmet_Ozen
3d printerlar

https://www.youtube.com/watch?v=gbku4Y9Tr2s


  
Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.4.5.6.[7]