CIA´in akilli elektronik aletler uzerinden kullanicilari takibi
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Multimedya Forumu - Antu Teknoloji Forumu - CIA´in akilli elektronik aletler uzerinden kullanicilari takibi

Paylaş 
Sayfa: [1]
08.03.2017 00:40 Çarşamba Konu Puanı: 0

fcengiz

Wikileaks ara sira bu tur belgeye dayali bilgileri aciklar. Bugun bir yenisini yayinladi. Hepsini tek tek tercume edemeyecegim‚ ingilizce bilmeyenler tercume yapan sitelerden asagidaki linki tercume edebilir.

Samsung´un akilli televizyonunu kullanici kapattim sandigi zaman cia‚ tv´nin bulundugu odadaki konusmalari kaydederek internet uzerinden cia serverlerine aktariyormus.
Butun Apple urunlerine yine casus yazilim yerlestirilmis‚ kullancilari takip edebiliyormus. Bunun icin ust duzey diplomat ve elit zengin insanlar Apple telefonlari kullanmazmis pek.

Ayrica Android ve diger isletim sistemlerine ne nasil sizdiklarini anlatiyor yazida.

https://wikileaks.org/ciav7p1/

08.03.2017 02:18 Çarşamba #1

fcengiz

Yazilara hizlica goz atarak burada paylastigim icin‚ zenginlerin Apple urunleri kullanmamasiyla ilgili ceviriyi yanlis yapmisim kusura bakmayin

Dunya capinda kullanilan akilli telefonlarin icinde iPhone´larin orani %14.5 olmasina ragmen CIA‚ iPhone´lar icin ozel bir birim olusturmus.
Global bazda bu kadar dusuk bir kullanim oranina sahip olmasina ragmen‚ Apple´in telefonlari icin bu kadar ugrasmalarinin gerekcesi‚ sosyal‚ politik‚ diplomatik ve zengin elit kesimin genelde iPhone kullanmasiymis

08.03.2017 10:34 Çarşamba #2

fcengiz

BBC´de bu haberin Turkcesi yayinlandi‚ musadenizle onu paylasiyorum.
Bu konu cok onemli‚ okuyup bilgilenelim‚ ona gore kendimizi koruyalim...

16.03.2017 02:44 Perşembe #3

Ömer

ben inanmiyorum sahsen‚ sadece bilgi almak istedikleri kisilere özel bir uygulama yaparlar‚ CIA den bahsediyoruz igne deligine girsen bulurlar öyle ya da böyle‚ yok tvden kameradan carttan curttan alakasiz milleti takip edeceklerini sanmiyorum.

bu tür bir olay ortaya ciksa tüm markalar duman olur bunu kimse göz alamaz.

en basitinden tüm parcalari yerle bir edip bu olayin dogru olup olmadigini ortaya cikarirlar‚ ki yapmadiklarina göre gerek bile duymuyorlar.

CIA wikileaks üzerinden güc gösterisi yapiyor baska bisi degil

17.03.2017 02:40 Cuma #4

Faruk YAKUT

Mesajı Gönderen: Ömer:cLink:0151720

ben inanmiyorum sahsen‚ sadece bilgi almak istedikleri kisilere özel bir uygulama yaparlar‚ CIA den bahsediyoruz igne deligine girsen bulurlar öyle ya da böyle‚ yok tvden kameradan carttan curttan alakasiz milleti takip edeceklerini sanmiyorum.

bu tür bir olay ortaya ciksa tüm markalar duman olur bunu kimse göz alamaz.

en basitinden tüm parcalari yerle bir edip bu olayin dogru olup olmadigini ortaya cikarirlar‚ ki yapmadiklarina göre gerek bile duymuyorlar.

CIA wikileaks üzerinden güc gösterisi yapiyor baska bisi degil

sonuçta her kişi gelecekte cia´in bilgi almak istedikleri kişi olmaya adaydır.
Bunun için beni mi takip edecekler demek çok mantıklı değil.

20.03.2017 11:39 Pazartesi #5

Isis

bu inanç meselesi değil ki. büyük sorunlara neden oldu bu konu.
sonra mecbur kaldılar vep olitika değişikliğine gittiler.
ancak hatırlarsanız geçenlerde yine mark zuckerberg‚ laptopın kamerasını bantlamıştı. hehe.

snowden filminji ve citizen four´u izlemek lazım.
filmden mi alacağızb ilgiyi diyebilrsiniz ama bu film‚ senaryo üstüne değil‚ snowdendan gelen "bilgiler" üstüne yapıldığı için dikkate değer. çarpıtıldığı noktalar mutlaka vardır.

26.03.2017 11:57 Pazar #6

equilibrium

Snowden filmini izledikten sonra bu tür şeylere dikkat etmeye başladım‚ ister istemez insanın psikolojisini bozuyor.

Cep telefonu kapalı bile olsa eğer bataryaya bağlıysa kesinlikle telefon yanında seçilecek kelimelerde çok dikkatli olunmalı...

Paylaş 
Sayfa: [1]